Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Zrozenci znamení Kozoroha a jejich dar

foto: pixabay.com

Na světě není jediných dvou osob, které by byly naprosto totožné. Každý je jedinečný a má své specifické výjimečné vlastnosti a schopnosti. Těmi přispívá do mozaiky celku, v níž každý jedinec hraje svou důležitou roli. V určité fázi života, která je u každého rozdílná, se začínáme zabývat vědomě či nevědomě otázkou, jaké je naše poslání.

Jaký je vlastně smysl našeho života? Analýza nativního horoskopu může být inspirací při jeho hledání.

Zaměříme-li se výhradně na naší základní zářivou energii niterného sebevyjádření, tedy na postavení Slunce v našem horoskopu, můžeme si uvědomit, jaké v nás svítí světlo. Když dokážeme plně probudit toto světlo, začneme vyzařovat svou vnitřní krásu a přirozenost. Kdo jsme? Jak a co jsme přišli tvořit? Jak a proč působíme na ostatní, jak druhé ovlivňujeme a co s sebou mezi ostatní přinášíme? U všech zrozenců jednotlivých znamení zvěrokruhu se objevují stejné charakteristiky a stejný smysl konání.

Jaký dar nám přináší zrozenci desátého znamení zvěrokruhu? Jsou to právě Kozorozi, kteří působí v našem celku jako hlavní výkonná síla stojící pevně nohama na zemi a držící houževnatě v rukách zákon a řád. Přináší mezi ostatní smysl pro důkladnost, metodičnost, ctižádost, odpovědnost, pracovitost a serióznost.

Pokud se na někoho můžeme spolehnout, jsou to Kozorozi. To oni jsou nám schopni věnovat trpělivost, věrnost, pocit bezpečí a spolehlivé podpory. Pokud je třeba zjistit funkčnost a výdrž nejrůznější věcí a dostát dobrého výsledku, povolejme Kozorohy. Pustí se do práce se svým smyslem pro odpovědnost za zády a dovedou věc do zdárného konce. Dostane se jim tak i odměny ve formě pocitu vlastní důležitosti.

Jejich praktická energie, kterou rádi užívají svým vlastním způsobem, je obdivuhodná. Dokáží rozpoznat a zlikvidovat problémy, které dostanou do své kompetence. Jejich přítomnost a činnost v nejrůznějších systémech a strukturách je pro ně, a následně i pro ostatní, blahodým přínosem. Tam jsou jako doma. Kozorozi berou život vážně, jsou ambiciózní a obvykle to v životě dotáhnou daleko.

Ve znamení Kozoroha se narodilo mnoho významných vědců, úspěšných sportovců, charakterních herců, politiků a vůdců: Louis Pasteur, Albert Schweitzer, Stephen Hawking,  Petr Pithart, Jiří Sovák, Šimon Pánek, Ondřej Trojan, Tomáš Topfer, Karel Čapek, Gustav Husák, Jiří Hanzelka, František Filip, Zikmund Winter, Michael Schumacher, Tiger Woods, Tolkien, Henry Miller, Rudyard Kipling, Edgar Allen Poe, Vladimir Bukovsky, Jude Law, Antony Hopkins, Ben Kingsley, Humphrey Bogart, Cary Grant, Danzel Washington, Mel Gibson, Gerard Depardieu, Martin Luther King, Benjamin Franklin, Král Juan Carlos, Konrad Adenauer, Ricky Martin, Elvis Presley, David Bowie, Piere de Coubertin, Howard Hughes, Isaac Newton, Johannes Kepler, Richard Nixon, Conrad Nicholson Hilton. Milada Horáková, Alice Nellis, Catherine vévodkyně z Cambridge, Jana z Arku, Kate Moos, Věra Špinarová, Jana Kratochvílová, Vanessa Paradis, Ava Gardner, Marlene Dietrich, Christy Turlington, Helena Christensen, Diana Keaton, Faye Dunaway, Annie Lennox, Dido, Sade, Emily Watson, Victoria Principal, Sienna Miller.

foto:pixabay.com


     

Retrográdní Mars

Retrográdní Mars

Mars v horoskopu symbolizuje energii, aktivitu, sílu, vůli, asertivitu, bojovnost, sex a vášeň. V době, kdy je Mars ve své retrográdní fázi, je třeba změnit chování, podívat se na stávající aktivity a případně změnit plány. Více

Jóga a astrologie

Jóga a astrologie

Z hlediska jógy člověk může naplnit svůj osud pouze tehdy, zůstane-li fyzicky a psychicky zdráv a mlád. Planety a znamení byly v astrologii tradičně přiřazovány jednotlivým částem těla a orgánům. Pokud se v některém znamení nachází více planet, může to znamenat, že uvedené části těla mohou být náchylnější k onemocnění. Lidé, kteří praktikují jógu, by vždy měli zařadit do své sestavy ty jógové pozice, které nejlépe prospívají části těla, jež je spojována s jejich znamením. Více

 

Zrozenci znamení Býka a jejich dar

Zrozenci znamení Býka a jejich dar

Na světě není jediných dvou osob, které by byly naprosto totožné. Každý je jedinečný a má své specifické výjimečné vlastnosti a schopnosti. Těmi přispívá do mozaiky celku, v níž každý jedinec hraje svou důležitou roli. Více


Další články