Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Znamení Panna

Foto: Salvatore Vuono/FreeDigitalPhotos.net


23. srpna - 23. září

Zemské znamení

Modalita: proměnlivá

Vládce: Merkur

Analogie k 6. domu

Den: středa

Číslo: 5

Lidé narození koncem srpna a v září nepatří k velkým romantikům a snílkům. Jsou to lidé, kteří se snaží mít vše v životě uspořádané a přehledné. Vládnoucí planetou tohoto znamení je Merkur. Proto se spoléhají především na svůj rozum. Panny vždy sáhnou po dosažitelném. Mají rádi bezpečí a jistoty a neženou se za nereálnými sny a ideály. Svůj život si dokonale plánují a dokáží tím být až posedlí. Díky píli, šikovnosti, důkladnosti a pracovitosti svých cílů většinou dosáhnou. Jejich přesné naprogramování života jim obvykle nedává příliš prostoru na zábavu, nicnedělání či dokonce něco nečekaného.

Panny se snaží mít svůj život pevně v rukou. Mají rádi návody k použití, různé populárně-psychologické příručky, kde hledají recepty, jak se chovat. Zajímají je i filozofické a náboženské směry a netradiční disciplíny, jako je třeba astrologie. V nich pátrají po zárukách a hledají potvrzení, že vše má svůj řád a odůvodnění. Panny touží po vědění a obvykle získají rozsáhlé znalosti. Z toho pramení i jejich tendence neustále poučovat okolí a dávat mu najevo, že vše vědí nejlépe.

Pozitivní rysy: 

 • jemné způsoby
 • spolehlivost
 • důslednost
 • systematičnost
 • praktičnost
 • metodická mysl.

Slabiny:

 • Panna ovládá své city.
 • Nikdy neukazuje své slabosti.
 • Je to realista. Vždy sáhne po dosažitelném.
 • Očekává negativní výsledky.
 • Zrozenec znamení Panny zbytečně neutrácí. Je hospodárný.
 • Poučuje. Mívá pocit, že ví všechno nejlépe.
 • Má zálibu v kritizování a pomluvách.
 • Chápe život je obchodní záležitost. Partnera si vybírá dle stavu bankovního konta.
 • Je urážlivý. Neodpouští.
 • Utápí se v detailech.
Hlavní motivace: dokonalost

Muž Panna

Muži narození ve znamení Panny nepatří k velkým svůdcům a milovníkům. Své city dokonale chrání a ovládají a to často působí chladně. Jsou příliš realističtí než aby se nechali ovládnout náhodnou vášní. Partnerku si pečlivě vybírají. Pokud žena vyhoví jejich náročným požadavkům, pak získá obětavého partnera, který bude vždy připraven pomoci a bude loajální. Navíc o sebe bude vždy dbát a dlouho si udrží svůj přitažlivý vzhled. Žena si však bude muset zvyknout na jeho absolutní oddanost práci, nechuť jezdit na dovolené, spořivost, pořádkumilovnost a občasnou kousavou kritiku.

Žena Panna

Ženy narozené ve znamení Panny jsou většinou půvabné a citlivé, ale své city ovládají a chrání je. Na první pohled mohou působit rezervovaně až chladně. Jsou realistické a vysoce inteligentní. Svůj život si plánují a svého muže si obvykle sami vyberou. Při hledání vhodného partnera a otce dětí zohledňují i ekonomickou situaci muže. Jestliže se pro někoho jednou rozhodnou, nic je nezastaví. Ženy narozené ve znamení Panny jsou nápomocné partnerky, které si ví vždy se vším rady, jsou schopné zvládnout svou kariéru i domácnost, nejsou přelétavé a dokáží si udržet svůj ženský půvab dlouho do pozdního věku. Muž, který se takovou ženou nechá svést, si jen musí zvyknout na její povídavost, zálibu v kritizování a rozebírání druhých lidí.

Panna si nejlépe rozumí:

 • v partnerském vztahu se zrozenci znamení Berana, Býka, Blíženců, Raka, Štíra, Střelce nebo Ryb.
 • v práci/v byznysu s lidmi narozenými ve znamení Berana, Býka, Blíženců, Lva, Panny, Střelce, Vodnáře a Ryb.

Část těla:

slinivka břišní, slezina, nervy, tlusté a tenké střevo.

Kameny a drahokamy:

modrý safír, modrý topas, tygří oko, lazurit, peridot, ametyst, smithsonit, sardonyx, onyx, měsíční kámen

Barvy:

žlutá, šedá, modrá

foto:Boykung/freedigitalphotos.net

Vůně:

Pomeranč je jemná citrusová vůně, která pročistí mysl a zbaví negativních myšlenek. Mnoho věcí se tak projasní a člověk může jednat uvážlivě.

Tarotová karta:

The Hermit – Poustevník

Tato karta znamená odloučení, meditace, studium a rozjímání.

Panna vhodné povolání

Zrozenci znamení Panny jsou úspěšní v práci, která vyžaduje přesnost. Jsou manuálně zruční. Vládnoucí planeta Merkur ukazuje na komunikativnost a výrazné intelektuální schopnosti. Mohli by pracovat jako:

hodinář, zlatník, umělecký řemeslník, lékař, chirurg, zdravotník, lékárník, zdravotní sestra, rehabilitační pracovník, masér, dietolog, zubař, ekolog, úředník, učitel, vědec, kněží, analytik, výzkumník trhu, účetní, statistik, daňový poradce, zahradník, učitel jógy, masér, osobní asistent, korektor, redaktor, literární kritik, komentátor, majitel knihkupectví, meteorolog, sociální pracovník, léčitel, bylinkář, astrolog, pečovatel v domově důchodců, vychovatel v domovech mládeže, chůva, farmář, kosmetička, kadeřník, manikérka/pedikérka, veterinář, pracovník ZOO, podnikatel v potravinářském průmyslu, pracovník realitní kanceláře, ekonom, sekretářka, recepční, starožitník, homeopat.

foto:Grant Cochrane/freedigitalphotos.net

Vhodné místo k žití/dovolená

Brazílie, západní Indie, Irák, Korutany, Kréta, dolní Slezsko, Švýcarsko-Basilej, USA- Boston, Francie-Paříž, Lyon, Malajsie, Thajsko, lázně. 

Vhodný dárek pro Panny

Zrozencům ve znamení Panny uděláte radost praktickým dárkem do kanceláře či domova. Nepotrpí si na výstřednosti ani luxus. Panny se zajímají o zdravý životní styl. Volte dárkový poukaz na kosmetiku či masáž.  Kupte jim členství ve fitness clubu, předplaťte časopis o zdraví či bydlení. Obdarujte je přírodní kosmetikou, váhou nebo masážním strojkem. Chcete-li jim dát šperky, pak volte něco neokázalého. Z parfémů vybírejte vůně svěží a nevtíravé. Potěšíte je i knihami o zdraví, vaření či různými kutilskými příručkami. Panny jsou zručné a muže rovněž uspokojí různé soupravy nářadí.

Jak si získat Panny

 • Nevíte-li si s něčím rady nebo chybí-li vám nějaké informace, pak se obraťte na zrozence znamení Panny. Rádi druhým pomáhají.
 • Vyjadřujte se gramaticky správně a bez vulgarismů. Posíláte-li jim sms či email, pak si dejte pozor, aby tam nebyly chyby.
 • Choďte čistě oblečeni, oblékejte se přiměřeně situaci.
 • Dostanete-li se do sporu, pak se snažte změnit téma. Zrozenci znamení Panny jsou obdařeni skvělým logickým myšlením. Na jejich argumenty nebudete stačit.
 • Požádejte je o radu. Zrozenci znamení Panny rádi poučují.
 • Řekněte jim poslední drby ze společnosti.
 • Nedávejte jim najevo, že jsou nudní. Naopak pochvalte každý pokus o vtip.

Panna – rodič

Je to podporující rodič. Pečlivě plánuje budoucnost dítěte. Záleží mu především na dobrém vzdělání. Má velká očekávání. Pokud dítě nenaplní jeho představy, dokáže být hodně kritický. Rodič narozený ve znamení Panny by se měl naučit omluvit se, pokud udělá chybu. Děti narozené v ohnivých a vzdušných znameních by s takovou výchovou mohly mít potíže.

Panna – dítě

Dítě narozené ve znamení Panny je mírné a poslušné. Školu zvládne bez potíží, protože je bystré, ukázněné a pořádné. Potřebuje pravidelný režim. Má rádo, když je potřebné. Nechte ho pomáhat v domácnosti, na zahradě. Bývá manuálně zručné. Je ostýchavé, potřebuje hodně povzbuzování a citové náklonnosti. Naučte ho nebát se nových věcí a riskovat. Kreativní zájmy mu mohou pomoci vyjádřit emoce.


     

Znamení Váhy

Znamení Váhy

Žádné jiné znamení zvěrokruhu neoplývá takovým šarmem a není tak společenské jako Váhy. Díky Venuši, která jim vládne, jsou zrozenci tohoto znamení obdařeni talentem navodit příjemnou atmosféru konverzace, jsou zdvořilí, mají vybrané chování a estetické cítění. Není proto divu, že se v tomto znamení diplomacie, umění a vztahů narodilo mnoho významných osobností z uměleckých a politických kruhů.                             Více

Znamení Štír

Znamení Štír

Štír má ze všech dvanácti znamení nejhorší pověst. Je to však obvykle tím, že je chybně vykládán. Lidé narození v tomto znamení jsou velmi emocionální a berou vše neuvěřitelně vážně. Jejich citové projevy se pohybují v extrémech: pozitivní - negativní, bílá - černá. Dokáží být zábavní, přátelští a vřelí a stejně tak zamlklí a chladní. Je velmi obtížné rozpoznat, co se děje pod jejich povrchem.  Jsou obdařeni obrovskou vůlí a  intuicí, která se nemýlí.    Více

Znamení Střelec

Znamení Střelec

Lidé narození ve znamení Střelce jsou vizionáři, kteří často svými myšlenkami předběhnou dobu. Jsou to zvěstovatelé vyšších ideálů, kteří pátrají po smyslu a seberealizaci. Chtějí život dokonale prozkoumat a pochopit. Mají nos na nové příležitosti a jdou štěstí vstříc. Proto se jim obvykle v životě daří. Pokud se jim zrovna něco nepovede, nepropadají skepsi a hned si najdou jiný cíl.                                 Více


Další články