Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Znamení Kozoroh

Foto: Salvatore Vuono/FreeDigitalPhotos.net


21. prosinec – 20. leden

Zemské znamení

Modalita: základní

Vládce: Saturn

Analogie k 10. domu

Den: sobota

Číslo: 8

Vládcem znamení Kozoroha je Saturn. V horoskopu symbolizuje disciplínu, vytrvalost, důslednost a kontrolu. To jsou i charakteristické rysy, které převládají u zrozenců tohoto mocného znamení. Kozorozi mohou navenek působit nenápadně (především do 30. roku svého života), ale jsou ambiciózní a v životě to obvykle dotáhnou hodně daleko. Berou život vážně, nejsou spontánní a hraví jako třeba zrozenci ohnivých znamení.


Kozorozi jsou introvertní a pragmatičtí. Pocit vlastní hodnoty spojují s dosaženými cíli a výkonem. Svůj život si plánují a nic nenechávají náhodě. Jejich cíle jsou dalekosáhlé. Velmi jim záleží, jak je vnímá a hodnotí okolí. Proto se snaží mít vše pod kontrolou a naplnit obraz spolehlivého a pracovitého člověka. Tíhnou k perfekcionismu a je pro ně velice důležité dosáhnout vyššího vzdělání, mít tituly, získat vysoké společenské postavení a bohatství. Kozorozi mají vybraný vkus a jsou obvykle pohlední. Zrají jako víno, čím jsou starší, tím jsou zajímavější.

Pozitivní rysy: 

 • pracovitost
 • opatrnost
 • ctižádostivost
 • trpělivost
 • bystrost
 • loajalita
 • důvěryhodnost
 • odpovědnost
 • organizační talent
 • spořivost
 • přesnost
 • serióznost.

Slabiny:

 • Nedůvěřuje. Chce mít vše pod kontrolou.
 • Manipuluje. Snaží se, aby všichni v jeho okolí převzali jeho názory a morální zásady.
 • Je ambiciózní. Kozoroh se nikdy nevzdává. Dokáže být bezohledný.
 • Chová se dle rčení: účel světí prostředky.
 • Vše a všechno hodnotí a kritizuje. Pořád se mu něco nelíbí.
 • Je asketický. Potlačuje city, sny, fantazie.
 • Je přílišný realista. Nikdy neriskuje.
Hlavní motivace: finanční zabezpečení

Žena Kozoroh

Ženy narozené v tomto znamení působí zdrženlivě, vážně a přísně. Mají však v sobě zvláštní kouzlo, jsou "chladně krásné", což působí velmi přitažlivě. Jsou přemýšlivé, ale bystré a důvtipné. Mají smysl pro realitu, cit pro zodpovědnost a jsou schopny snášet duševní zátěž. Často teprve až v těžkých životních podmínkách ze sebe vydají do nejlepší. Ženy tohoto náročného znamení jsou vybíravé a dají přednost "výhodné partii" před romantickou a vášnivou láskou.   Mohou působit bezmocně, ale chovají se tak proto, aby si získaly muže, který splňuje jejich představy. Žena narozená koncem prosince a v lednu má potíže dávat volně najevo své city a lásku. Vždy se dokonale ovládá. Bude ji proto přitahovat muž spíše extrovertní a citově založený. Pokud si ženu narozenou ve znamení Kozoroha vyberete, respektive pokud si ona vybere vás, pak si můžete být jisti, že bude spolehlivou partnerkou, skvělou matkou pro vaše děti a pokud bude zajištěno její společenské postavení a materiální zabezpečení, zůstane s vámi, i když se z manželství vytratí láska.

Muž Kozoroh

Pro muže narozené v tomto znamení je kariéra velmi podstatná. Proto si budou hledat takovou životní partnerku, která jim v kariérním postupu bude pomáhat. Kozorozi jsou vybíraví a dají přednost "výhodné partii" před romantickou a vášnivou láskou. Kozorohům vyhovuje tradiční rozdělení rolí ve vztahu, proto chtějí zaujímat pozici silnějšího partnera a budou hledat ženu, která se jim přizpůsobí.  Žena, která se do Kozoroha zamiluje, by měla vědět, že mu bude dělat potíže projevovat city a náklonnost, je nemožné ho změnit a zábavy si s ním také moc neužije. Zato v něm nalezne manžela, který ji bude ochraňovat, bude věrný a zajistí jí materiální zabezpečení.

Kozorozi si nejlépe rozumí:

 • v partnerském vztahu se zrozenci znamení Býka, Raka, Lva, Vah, Ryb či Vodnáře.
 • v práci/v byznysu s lidmi narozenými ve znamení Býka, Blíženců, Raka, Lva, Panny, Vah a Štíra a Střelce.

Část těla:

Astrologie přiřazuje znamení Kozoroha oblast kolen, kostru, zuby, nehty a pokožku.

Kameny a drahokamy:

diamant, onyx, fluorit, safír, zelený a černý turmalín,

Barvy:

černá, šedá, tmavě zelená, tmavě hnědá

foto:Boykung/freedigitalphotos.net

Vůně:

Esenciální olej hřebíčku je aniseptický. Pomáhá při frigiditě a impotenci. Snižuje stres a pomáhá i při bolesti zubů.

Tarotová karta:

The Devil – Ďábel

Tato karta symbolizuje situaci, ve které se člověk cítí zotročen nebo v pasti. Jedná se o problém, který má řešení, ale člověk ho zatím nevidí. Musí přijmout zodpovědnost, zbavit se všeho nepotřebného a postavit se svému strachu.

Kozoroh vhodné povolání

Zrozenci znamení Kozoroha jsou ambiciózní, mají rádi řád a pořádek. Hodí se pro práci ve státní správě či velkém podniku. Mohou pracovat jako:

ekonom, bankéř, bankovní úředník, komerční právník, statistik, obchodník s nemovitostmi, developer, politik, státník, starosta, poslanec, politolog, historik, autor historických knih, voják, vědec, architekt, konstruktér, geolog, auditor, inspektor, správce, obchodník, řemeslník, horník, účetní, matematik, archivář, pracovník muzea, fyzioterapeut, zubař, chiropraktik, ortoped, archeolog, kameník, stavitel, sochař, úředník, pracovník pojištovny, makléř.

foto:iosphere/freedigitalphotos.net

Vhodné místo k žití/dovolená

Afganistán, Albánie, Bosna, Bulharsko, Island, Litva, Makedonie, Mexiko, Kavkaz, Řecko, Belgie-Brusel, Rusko-Moskva, Polsko-Varšava, Slovinsko, Slovensko, Norsko, Nepál, horské oblasti.

Vhodný dárek pro Kozorohy:

Pro Kozorohy volte dárky, kde se spojuje užitečnost s kvalitou. Kupte jim plnicí pero, diář, stolní hodiny či lampu do kanceláře. Ocení i luxusní značkovou peněženku, kabelku či aktovku. Chcete-li je obdarovat něčím opravdu hodnotným, pak volte luxusní, ale neokázalé hodinky, diamantové, rubínové nebo safírové šperky. U kosmetiky volte známé a kvalitní značky. Budete-li kupovat parfém, pak vybírejte osvědčené značky. Radost jim udělá i DVD s klasickým filmem či CD s komorní hudbou. Kozorozi rádi čtou biografie úspěšných lidí ze světa byznysu a politiky. Zajímá je rovněž historie. 

Jak si získat Kozoroha

 • Buďte dochvilní.
 • Na schůzku či pracovní jednání buďte dobře připraveni.
 • Mluvte o svých zásluhách, pracovních či jiných úspěších a vzdělání. Tituly a medaile dělají na Kozorohy dojem.
 • Mluvte o svých schopnostech. Pokud Kozoroh zjistí, že byste pro něj mohli být užiteční, získáte si jeho náklonnost.
 • Splňte vše, co slíbíte.
 • Nepospíchejte na ně. Musí si vždy vše důkladně promyslet a připravit.
 • Respektujte současné podmínky a vše nové jim předkládejte pomalu.

Kozoroh - rodič

Rodič Kozoroh je zodpovědný, k výchově přistupuje seriózně. Očekává plnění pravidel, kázeň a poslušnost. Je ambiciózní a má s dítětem velké plány. Počítá s tím, že dítě získá akademické tituly. Má potíže vyjádřit city a náklonnost. Dítě pochválí jen za splnění úkolu. Rodič Kozoroh by se měl naučit být citlivější k potřebám dítěte a projevovat lásku bezpodmínečně.

Kozoroh - dítě

Malí Kozorozi jsou obvykle předčasně vyspělí a samostatní. Jsou poslušní, spolehliví a pořádní. Pobývají rádi mezi dospělými nebo staršími dětmi. Nechávají se přetěžovat. Mají rádi strukturu a pravidelnost. Vyhovují jim tradiční výukové metody. Ve škole bude malý Kozoroh prospívat, protože je cílevědomý a zodpovědný. Rodiče by měli v dítěti podporovat kreativitu, fantazii a vybrat mu sport či jinou aktivitu, kde může soutěžit s druhými.


     

Živly

Živly

Astrologie pracuje se symbolikou čtyř živlů, které se nacházejí všude okolo nás v přírodě. Je to oheň, vzduch, země a voda. Tyto živly korespondují se čtyřmi psychologickými funkcemi, které C. G. Jung popsal ve své práci. Je to intuice, myšlení, vnímání a cítění.                     Více

Aspekty

Aspekty

Aspekt je pojem pro úhlové vzdálenosti mezi planetami. Horoskop má 360 a pokud planety do něj umístíme, vytvářejí mezi sebou vzájemné úhly - aspekty.                            Více

Ascendent

Ascendent

Ascendent označuje přesný stupeň toho znamení, které v okamžiku narození právě vychází nad východním horizontem.                                          Více


Další články