Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Znamení Rak

Foto: Salvatore Vuono/FreeDigitalPhotos.net


21. červen – 22. červenec

Vodní znamení

Modalita: základní

Vládce: Měsíc

Analogie k 4. domu

Den: pondělí

Číslo: 2

Rak patří mezi nejkomplikovanější znamení zvěrokruhu. Je to dáno jeho silnou zranitelností. Raci  jsou senzitivní a jejich potřeba bezpečí je velká. Ochrannou ulitou, kam se schovávají před nepříznivým vnějším světem, je obvykle domov, partnerské vztahy a kreativní či nápomocné  činnosti. Raci rádi pomáhají, ale také se  s potěšením nechávají opečovávat. Obojí však vede k závislosti na druhých. Citová závislost na rodině a příbuzenstvu mnohdy přináší zklamání. Jakékoliv ztráty v mezilidských vztazích těžce nesou, protože do vztahů vždy hodně „investují“. Dojde-li u člověka narozeného ve znamení Raka v dětství k odloučení od blízké osoby, pak se citové rány dlouho zacelují.

Pozitivní rysy: 

 • soucit
 • vnímavost
 • citlivost
 • představivost
 • laskavost
 • starostlivost
 • péče o rodinu.

Stinné stránky:

 • Rak manipuluje.
 • Používá skrytou kritiku, která zraňuje a zesměšňuje.
 • Je citově závislý na blízkých lidech.
 • Je ustaraný. Rak se bojí budoucnosti, usiluje o jistoty a bezpečí.
 • Nesnáší změny. Lpí na stávajících podmínkách.
 • Citově vydírá. Stará se o druhé, protože potřebuje být potřebný.
 • Cítí zášť a závist. Rak se pro druhé obětuje a nežije svůj opravdový život.
 • Je předpojatý. Přebírá obecná mínění, aniž by zkoumal fakta.
Hlavní motivace: získat pocit bezpečí

Muž Rak

Muž Rak hledá ženu, kterou by mohl obdivovat. Nebude mu vadit, pokud ho partnerka bude přesahovat v oblasti intelektu, ve výši příjmu, majetku či jiných kvalit.  Jeho nálady jsou proměnlivé a nepředvídatelné. Je sebestředný a potřebuje být neustále ujišťován o partnerčině lásce. Je plný něhy, citu a lásky. Pro ženu není jednoduché vyznat se v jeho složitém nitru. Žena si také bude muset zvyknout na jeho blízký vztah k matce.

Žena Rak

Ženy narozené ve znamení Raka jsou obdařeny šarmem, empatickým chováním, intuicí a vřelostí. Mají bohatou fantazii a vynikají v umělecké tvorbě. Najdeme mezi nimi mnoho skvělých spisovatelek, hereček, tanečnic a malířek. Jejich citlivost je přivádí k nápomocným profesím a charitativním organizacím. Mají nos na dobrou investici. Vynikají především v oblasti nemovitostí. Žena Rak chce být druhými pozitivně přijímána. Proto neriskuje a nevystavuje se nebezpečí, že bude odmítnuta či dokonce zesměšněna. Protože dokáže mimořádně zacházet s city druhých, umí skrz ně i manipulovat. Žena Rak dokáže v druhých vyvolávat pocity viny. Potřebuje-li dosáhnout svého cíle či neztratit milovanou osobu, hraje roli trpitelky a oběti. Ženy narozené v tomto znamení jsou oddanými matkami. Jejich schopnost uhlazovat spory a smiřovat lidi se výborně osvědčuje při výchově dětí. Neuplatňují autoritativní přístup. Citlivost a jemnost jsou jejich základními charakteristikami. Mateřské kvality jsou také jedním z hlavních důvodů,  proč si muž vybere ženu tohoto citlivého znamení. Instiktivně tuší, že žena Rak má schopnost vytvořit láskyplný domov, bude skvělou matkou jeho dětí, bude o něj pečovat, podporovat ho a bude mu věrná. Na oplátku ale bude tato žena očekávat, že její náklonnost a city budou opětovány a nic neohrozí její pocit bezpečí. Pokud si ženu Raka vyberete, pak se připravte, že má tendence k náladovosti. Dokáže být i kousavě kritická. Jakýkoliv rozchod či rozvod, po kterém hned nenásleduje nový vztah, ji velmi ublíží.

Raci si nejlépe rozumí:

 • v partnerském vztahu se zrozenci znamení Býka, Lva, Panny, Vah, Střelce, Kozoroha nebo Ryb.
 • v práci/v byznysu s lidmi narozenými ve znamení Berana, Býka, Blíženců, Panny, Štíra, Střelce a Kozoroha.

Část těla:

hruď, prsa, bradavky, žaludek, trávení a lymfatický systém.

Kameny a drahokamy:

měsíční kámen, perly, smaragd, diamant, korál, zelený jaspis, jade,

Barvy:

bílá, stříbrná, zelená

Vůně:

Máta pomáhá při žaludečních potížích, pálení žáhy, nadýmání a bolestech hlavy.

foto:Maggie Smith/freedigitalphotos.net

Tarotová karta:

The Chariot - Vůz

Tato karta symbolizuje nutnost sebeovládání, disciplíny a síly vůle.

Raci vhodné povolání

Raci se dobře uplatní v zaměstnání, kde mohou o někoho pečovat, využijí své citlivosti, vnímavosti a empatie. Hodí se pro práci, jako je:

kuchař, restauratér, hoteliér, majitel penziónu, číšník, pekař, obchodník s potravinami, učitel, učitelka v mateřské školce, chůva, zdravotní sestra, ošetřovatelka, hospodyně, lékař, sociální pracovník, realitní makléř, spisovatel, personalista, bytový designer, švadlena, krejčí, módní návrhář, rybář, námořník, obchodník s uměním, starožitník, historik, pracovník v muzeu, kurátor, archeolog, komunální politik, restaurátor.

foto:iosphere/freedigitalphotos.net

Vhodné místo k žití/dovolená

Kanada, Skotsko, Mauritius, Holandsko-Amsterdam, Itálie-Benátky, Turecko-Istanbul, Nový Zéland, Alžírsko, Paraguay, místa blízko řek a jezer.

Vhodný dárek pro Raky

Rodina a domov jsou pro Raky nejdůležitější. Uděláte jim radost, pokud jim dáte něco, čím si mohou zkrášlit svůj dům či byt. Jsou to sběratelé, kteří ocení starožitný porcelán, kávové a čajové soupravy, perský koberec, obraz či vázu. Nadšení budou i ze  stříbrných příborů a podnosů. Raci rádi vaří a uvítají kuchařky, něco do kuchyně či zaplacený kurs vaření. Kupte jim knihy o dekoraci interiéru nebo jim předplaťte časopis o bydlení. Také album či rámečky na fotografie uvítají. Budete-li jim kupovat parfém, pak vybírejte jemnější vůně. Šperky volte decentní a nejlépe starožitné. Vhodné jsou perly, stříbro a diamanty.


foto:keko64/freedigitalphotos.net

Jak si získat Raky

 • Máte-li potíže, svěřte se Rakovi. Raci jsou vždy první, kdo přijde na pomoc. Raci potřebují být potřební.
 • Raci jsou plni strachu a obav. Bojí se o své blízké, materiální zabezpečení, děsí je nemoci a nejistota budoucnosti. Nemluvte s nimi o ničem, co by obavy vyvolalo.
 • Raci jsou obvykle pomalí. Buďte trpěliví.
 • Pokud vás Rak pozve k sobě domů, neodmítejte. A přineste jim něco užitečného do domácnosti. Pochvalte jejich dům či byt a pohoštění.
 • Snažte se být zadobře s jejich rodinnými příslušníky.
 • Jestliže se vám Rak chce s něčím svěřit, pak všeho nechte a poslouchejte. Buďte empatičtí.
 • Nezapomeňte na jejich narozeniny.

Rak – rodič

Rak je ochranitelský, laskavý, citlivý, vřelý a empatický. Pro své děti mnoho obětuje. Je majetnický, a když dítě dospívá, může mít potíže nechat ho jít.

Rak – dítě

Dítě Rak je citlivé a náladové. Potřebuje žít ve stabilním prostředí a být stále blízko ke svým rodičům a domovu. Rodiče a vychovatelé by ho měli učit samostatnosti, pořádku a nezávislosti. Jestliže nejsou naplněny jeho citové potřeby, může mít tendence k nadváze.


     

Znamení Lev

Znamení Lev

Lev symbolizuje v přírodě krále zvířat a tak se chovají i lidé zrození v tomto znamení. Chtějí zářit, být obdivováni a dominovat nad svým okolím.                                Více

Znamení Panna

Znamení Panna

Panně je přisuzována symbolická postava Panny Marie, která je plodná, silná, čistá a mocná. Tak se projevují i ti, kdo se narodili v tomto znamení. Jsou také soběstační, realističtí a pracovití.                                                    Více

Znamení Váhy

Znamení Váhy

Žádné jiné znamení zvěrokruhu neoplývá takovým šarmem a není tak společenské jako Váhy. Díky Venuši, která jim vládne, jsou zrozenci tohoto znamení obdařeni talentem navodit příjemnou atmosféru konverzace, jsou zdvořilí, mají vybrané chování a estetické cítění. Není proto divu, že se v tomto znamení diplomacie, umění a vztahů narodilo mnoho významných osobností z uměleckých a politických kruhů.                             Více


Další články