Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Znamení Střelec

Foto: Salvatore Vuono/FreeDigitalPhotos.net


22. listopad – 21. prosinec

Ohnivé znamení

Modalita: proměnlivá

Vládce: Jupiter

Analogie k 9. domu

Den: čtvrtek

Číslo: 3

Lidé narození ve znamení Střelce jsou vizionáři, kteří často svými myšlenkami předběhnou dobu. Jsou to zvěstovatelé vyšších ideálů, kteří pátrají po smyslu a seberealizaci. Chtějí život dokonale prozkoumat a pochopit. Mají nos na nové příležitosti a jdou štěstí vstříc. Proto se jim obvykle v životě daří. Pokud se jim zrovna něco nepovede, nepropadají skepsi a hned si najdou jiný cíl. Jsou to zastánci svobody, potřebují hodně nezávislosti. Jejich život je cestou za dobrodružstvím. Střelci jsou přátelští a sebejistí. Jsou to rození herci. S lehkostí se pohybují v nejvyšších společenských kruzích a jejich šarm a přátelská povaha jim zaručují přízeň okolí. Vnitřní strach, že něco propásnou, je nutí být aktivní a všude tam, kde se něco nového a neobvyklého děje. Zajímá je vše, co je zrovna módní a "in". Střelci očekávají velkolepost ve všech aspektech života. Proto mohou působit domýšlivě. Dalším jejich negativním rysem je přílišné slibování.

Pozitivní rysy: 

 • nadšení
 • optimismus
 • intuice
 • idealismus
 • spravedlnost
 • dobrodružná povaha
 • nezávislost
 • šlechetnost
 • důstojnost
 • štědrost
 • upřímnost
 • tolerance.

Slabiny:

 • Střelec je lehkomyslný. Nudí se a je neklidný. Nic se v životě nesmí opakovat. Neustále hledá nové výzvy.
 • Má výčitky svědomí, že nezvládá dokončit všechny rozdělané projekty.
 • Bojí se vlastního selhání.
 • Bývá neumírněný. Nesnáší omezování.
 • Neustále si buduje síť kontaktů.
 • Je snob. Dělá mu dobře, když je blízko světu prominentů a zná se osobně s různými politiky, umělci a jinými známými lidmi.
 • Příliš slibuje a mnohdy své sliby není schopen naplnit.
 • Chybí mu takt. Střelec svou otevřeností druhé zraňuje.
Hlavní motivace: osobní rozvoj, nové výzvy

Muž Střelec

Chcete-li si získat muže Střelce na svou stranu, musíte mu umět zalichotit. Střelec se bez dlouhého rozmýšlení vrhá do milostných dobrodružství. Má rád různorodost, a proto mu bude trvat nějakou dobu, než se naučí vydržet déle v partnerském vztahu či dokonce vstoupí do manželství. Partnerka, která si Střelce vybere, by měla být hodně tolerantní a neměla by si myslet, že konflikty vyřeší hádky, žárlivé a emocemi nabité scény či podezíravost. Takové chování Střelce nasměruje k jiné ženě. Rád flirtuje a náklonnost žen mu lichotí. Žena, která si chce Střelce udržet, by měla být skvělou milenkou i kamarádkou a podporovat jeho sny, ačkoli mnohdy nereálné, a neměla by chtít měnit jeho občas dětinské chování. Potom v něm získá zábavného partnera, se kterým se nikdy nebude nudit a který jí připraví vzrušující cestu životem.

Žena Střelec

Je nezávislá, intuitivní, originální a chytrá. Je ctižádostivá a obvykle má velké plány. Pokud se jí samotné nepodaří je naplnit, pak si vybere takového muže, kterého k velkým výkonům a úspěchům bude pobízet. Pro ženu Střelce jsou role ve společnosti a prestiž důležité. Proto se bude snažit získat vysokoškolské vzdělání, mít titul a patřičné společenské postavení. Žena Střelec potřebuje partnera, který ocení její jedinečnost a smysl pro humor. Nebude jednoduché ji polapit. Potřebuje hodně volnosti a svobody. Je ráda zamilovaná, a tak se jí může stát, že se zakouká do někoho jiného, přestože bude v trvalém svazku. Zřejmě jí to ale brzy přejde. Potřebuje partnera, který bude společenský, ale také inteligentní, velkorysý a přizpůsobivý. Měl by jí poskytnout hodně svobody, být připraven na nenadálé změny, nepochybovat o její upřímnosti, zvyknout si na šokující kritiku a občasnou necitelnost a poskytnout jí citové bezpečí.

Střelci si nejlépe rozumí:

 • v partnerském vztahu se zrozenci znamení Býka, Blíženců, Lva, Vah, Štíra, Vodnáře nebo Ryb.,
 • v práci/v byznysu s lidmi narozenými ve znamení Býka, Blíženců, Štíra, Kozoroha, Vodnáře a Ryb.

Části těla:

Astrologie priřazuje znamení Střelce oblast boků, kyčlí, stehnenní kosti, žíly a pohyblivost. Se znamením Střelce je také spojována funkce jater.

Kameny a drahokamy:

Tyrkys, Lapis lazuli, azurit, chalcedeon, modrý spinel, safír, modrý topaz,

Barvy:

modrá, tyrkysová

Vůně:

Esenciální olej zázvoru se používá jako afrodiziakum. Zbavuje předmenstruačních bolestí a napětí v oblasti břicha. Snižuje únavu, používá se při masážích ztuhlých svalů, revamtismu a zhmožděninách.

Tarotová karta:

Temperance – Umírněnost

Střelci by si k sobě i k okolí měli osvojit vyvážený a umírněný přístup. Trpělivost, soucit a kontrola emocí. Střelci by měli potlačovat sklony k výstřednostem. To povede ke šťastnějšímu a zdravějšímu životu.

Střelec vhodné povolání

Střelci potřebují volnost a intelektuální stimulaci. To jim poskytuje povolání, jako je:

cestovatel, pilot, celník, turistický průvodce, tlumočník, překladatel, pracovník na ambasádě, diplomat, publicista, nakladatel, produkční, spisovatel, reklamní agent, obchodní cestující, burzovní makléř, duchovní, filozof, právník, profesor, politik, advokát, lobista, politický komentátor, zahraniční dopisovatel, tiskový mluvčí, PR, osobní trenér, krupiér, gambler, paparazzo, lovec, chovatel zvířat, veterinář, zoolog, astronom, ekolog, meteorolog, profesionální sportovec, učitel jazyků, pracovník CK, pracovník v aeroliniích, vývozce, obchodní manažer, poradce.

foto:SimonHowden/freedigitalphotos.net

Vhodné místo k žití/dovolená

Austrálie, jižní Francie-Provence, Madagaskar, Maďarsko-Budapešť, Itálie-Toskánsko, Španělsko, Mongolsko, Morava, Japonsko, Bahrain, Peru, Nový Zéland, Indonésie.

Vhodný dárek pro Střelce:

Střelcům udělá radost vše, co je spojeno s cestováním. Kupte jim DVD s dobrodružnými filmy, dokumentární filmy o cestování, zavazadlo, cestopisy nebo cizojazyčné slovníky. Potěší je i předplacený kurs dalšího cizího jazyka. Největší nadšení v nich vyvolá zaplacená letenka do nějaké vzdálené destinace. Střelci jsou aktivní a hraví. Radost jim udělají různé společenské hry, např. šachy. Také kolo, příslušenství na kolo, pomůcky na potápění, brusle či kolečkové brusle. Zrozenci tohoto znamení jsou rádi tam, kde se něco zajímavého děje. Jsou rádi součástí tzv. "vyšší společnosti". Kupte jim členství v nějakém sportovním či jiném klubu, kde se setkávají významní lidé z obchodního, uměleckého a intelektuálního světa.

foto:Rawich/freedigitalphotos.net

Jak si získat Střelce

 • Dejte jim náročný úkol. Mají rádi výzvy a dobrodružství.
 • Buďte optimističtí a pozitivní.
 • Nekritizujte je.
 • Cestujte s nimi. Prohlubte své znalosti zeměpisu. Střelci si rádi povídají o cizích zemích a městech.
 • Měli byste znát všechny nové restaurace, obchody, kluby, výstavy a jiné důležité události minimálně ve vašem městě.
 • Nepřipomínejte jim jejich neúspěchy.
 • Poskytněte jim hodně volnosti.

Střelec – rodič

Je to dobrodruh, který dítě bude všude brát s sebou na cesty. Bude podporovat jeho vzdělávání. Má tendence přenášet vlastní nerealizované sny na dítě. Pravidelnost a disciplína mu nejsou vlastní, což může být problematické při výchově dětí vodních a zemských znamení.

Střelec – dítě

Je to optimistické, hravé a rozpustilé dítě. Nadšeně bude objevovat svět a mít mnoho otázek. Je velmi inteligentní a bude se zřejmě dobře učit. Učitelé ovšem budou muset být tolerantní k jeho přímosti a neposednosti. Autorit se neobává a s oblibou překračuje společenská pravidla. Může mít tendence dělat vše na poslední chvíli. Potřebuje mít hodně pohybu a zájmů. Domácí zvíře mu může pomoci naučit se zodpovědnosti a péči o druhé.


     

Znamení Ryby

Znamení Ryby

Symbolické vyjádření tohoto znamení ukazuje na dvě ryby, které jsou spojené, ale snaží se plavat opačným směrem. Jedna ryba vystihuje skutečný svět, ta druhá je symbolem hloubek moří a citů. I tato představa popisuje jedince zrozené ve znamení Ryb. Musí v sobě rozpoznat obě tyto dimenze a vyrovnat se s nimi. Nejlepší cestou je umění a tvořivost.               Více

Živly

Živly

Astrologie pracuje se symbolikou čtyř živlů, které se nacházejí všude okolo nás v přírodě. Je to oheň, vzduch, země a voda. Tyto živly korespondují se čtyřmi psychologickými funkcemi, které C. G. Jung popsal ve své práci. Je to intuice, myšlení, vnímání a cítění.                     Více

Aspekty

Aspekty

Aspekt je pojem pro úhlové vzdálenosti mezi planetami. Horoskop má 360 a pokud planety do něj umístíme, vytvářejí mezi sebou vzájemné úhly - aspekty.                            Více


Další články