Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Znamení Štír

Foto: Salvatore Vuono/FreeDigitalPhotos.net


23. říjen - 22. listopad

Vodní znamení

Modalita: pevná

Vládce: Mars a Pluto

Analogie k 8. domu

Den: úterý

Číslo: 9

Štír má ze všech dvanácti znamení nejhorší pověst. Je to však obvykle tím, že je chybně vykládán. Lidé narození v tomto znamení jsou velmi emocionální a berou vše neuvěřitelně vážně. Jejich citové projevy se pohybují v extrémech: pozitivní - negativní, bílá - černá. Dokáží být zábavní, přátelští a vřelí a stejně tak zamlklí a chladní. Je velmi obtížné rozpoznat, co se děje pod jejich povrchem.  Jsou obdařeni obrovskou vůlí a  intuicí, která se nemýlí.

Tradiční astrologie přiřazovala tomuto znamení čtyři symboly: hada, štíra, orla a ptáka Fénixe. Had patří k nejnižší formě Štírů. Umí manipulovat, objevovat skrytá tajemství druhých, zneužívat jejich slabostí a využívat je. Štír je na vyšší úrovni než had, ale přesto je žárlivý, podezíravý a mstivý. Orel symbolizuje nejvyšší duchovní úroveň. Orel má velmi dobrý zrak, vidí věci v širších souvislostech. Je považován za symbol odvahy a síly. Bájný pták Fénix shoří na prach a z popela povstane nový Fénix. Je symbolem znovuzrození, věčného koloběhu života a smrti. 

Proto  znamení Štíra patří k nejduchovnějším z celého zvěrokruhu. Zrozenci znamení Štíra mají nejvíce stinných stránek, které jim, pokud je rozpoznají a transformují, pomohou stát se nejlepší možnou verzí sami sebe.

Pozitivní rysy: 

 • soucit
 • silná vůle
 • vytrvalost
 • trpělivost
 • odvaha
 • schopnost regenerace
 • věrnost
 • houževnatost
 • citová hloubka.

Slabiny:

 • Nikomu nedůvěřuje. Má snahu mít vše pod kontrolou.
 • Přetvařuje se. Není schopen odpouštět.
 • Je pomstychtivý. Pokud mu ublížíte, jednou, v nečekaný moment, vám to vrátí.
 • Je věčně nespokojený. Mívá pocit, že někde je tráva zelenější.
 • Je předpojatý, fanatický.
 • Je žárlivý a podezíravý. Má majetnické sklony ve vztahu.
 • Kritizuje. Nesnáší lenost a slabost.
 • Chybí mu tolerance.
Hlavní motivace: kontrola

Muž Štír

Muži narození ve znamení Štíra jsou obvykle velmi charismatičtí. Jsou vášniví a sex i lásku prožívají vždy intenzivně. Mají tendence ovládat svou partnerku. Štír je žárlivý a potřebuje mít jistotu, že mu je partnerka zcela oddaná. Jeho hrdost mu nedovolí omluvit se. Nikdy nezapomíná. Možná vám i odpustí, ale nikdy na příkoří nezapomene. Chcete-li si získat a udržet muže ve znamení Štíra, pak k němu musíte být zcela upřímní. Prokoukne každou lež. Nedoporučujeme nikomu si s ním zahrávat. Dokáže být velmi nepříjemný. Není horšího nepřítele, než je Štír. K lidem, které miluje, však bude vždy loajální, nápomocný a soucitný.

Žena Štír

O ženách narozených ve znamení Štíra se říká, že vztah s nimi člověka promění. Jakmile se nějaký muž do Štírky zamiluje, je pravděpodobné, že ho její neproniknutelná, záhadná povaha a tajemná krása budou fascinovat do té míry, až se na ní stane závislým. Štírky jsou smyslné, vášnivé a skrývají v sobě hluboké a silné emoce. Dokáží být zábavné, přátelské a vřelé, a stejně tak zamlklé a chladné. Je velmi obtížné zjistit, co se děje pod jejich povrchem. Jsou schopny rozpoznat slabosti a stíny lidské povahy a neujde jim žádné tajemství. Štírky jsou hrdé, odvážné a věrné. Mají mnoho zájmů, které se netočí jen kolem rodiny a domácnosti. Hledají podobně ctižádostivého a odvážného partnera. Nesnáší slabochy. Muž, kterého si Štírka vybere, vždy patří do kategorie výjimečných. Takového muže bude Štírka podporovat, bude mu nápomocná i v horších časech a ochotně se pro něj vzdá i své kariéry.  Štírka dokáže vášnivě milovat i nenávidět. Podvod a klam neodpouští. Každou laskavost mnohonásobně vrátí. Jestliže ji někdo podvede, nikdy na to nezapomene. Má silně vyvinutý smysl pro spravedlnost. Je podezřívavá i majetnická.

Štíři si nejlépe rozumí:

 • v partnerském vztahu se zrozenci znamení Býka, Raka, Lva, Panny, Střelce, Vodnáře nebo Ryb.
 • v práci/v byznysu s lidmi narozenými ve znamení Býka, Blíženců, Lva, Vah, Střelce, Kozoroha, Vodnáře a Ryb.

Část těla:

pohlavní ústrojí, močový měchýř, konečník

Kameny a drahokamy:

topaz, granát, achát, turmalín, hematit, rubín, beryl

Barvy:

červená, hnědá, vínová, černá

Vůně:

santalové dřevo, ylang-ylang

foto:Boykung/freedigitalphotos.net

Tarotová karta:

Death – Smrt

Tato karta naznačuje, že člověk by měl překonat dosavadní starý způsob života a je třeba nastoupit novou fázi. Je to karta velké změny. Člověk ztrácí jistotu minulosti a pouští se do neznáma.

Štíři vhodné povolání

Štíři potřebují zaměstnání, v nichž je nutné jít do hloubky a která v sobě zahrnují záhady života a smrti. Mají schopnost navracet lidem zdraví, vůli a naději, umí obnovovat věci a dokáží se orientovat v krizových situacích. Hodí se pro práci, jako je:

psycholog, psychiatr, vědec, výzkumník, archeolog, historik, knihovník, policista, lékař, patolog, gynekolog, porodník, sexuální terapeut, epidemiolog, pracovník zpravodajských služeb, detektiv, vyšetřovatel, kriminalista, politik, podnikatel v plynárenství, elektrárenství, vodárenství, jaderné energii, v hutním a ocelářském průmyslu, herec, hudebník, obchodník se zbraněmi, obchodník s pyrotechnikou, finanční a daňový poradce, bankovní zaměstnanec, majitel sázkové kanceláře, krizový manažer, exekutor, léčitel, astrolog, hypnotizér, kouzelník, tanečník, auditor, celník, pracovník sociálního zabezpečení, pracovní pojišťovny, pracovník pohřební služby, správce konkursní podstaty, vězeňský dozorce, voják, řezník,  kovář.

foto:Ambro/freedigitalphotos.net

Vhodné místo k žití/dovolená

Tibet, Alžírsko, Maroko, Bavorsko, Norsko, Jižní Afrika, Uruguay, Švýcarsko - Davos, Ženeva, USA - Washington, Cincinnati, Rakousko, Brunej, Bali, neobydlené ostrovy, pouště, safari.

Vhodný dárek pro Štíry

Štíři jsou vášniví čtenáři. Radost jim uděláte detektivními příběhy, psychologickou literaturou i knihami o okultismu a magii. Muži narození v tomto znamení se obvykle zajímají o politiku, historii a vojenství. Volte tedy knihy s touto tematikou. Chcete-li je obdarovat kosmetikou a parfémem, pak volte těžší  a orientální vůně. Z oblečení vybírejte klasické značky i styly v barvě černé a červené. Potěšit by je mohlo rovněž oblečení z kůže a spodní prádlo. Také netradiční hudba a filmy udělají Štírům radost.

Jak si získat Štíry

 • Nikdy nelžete. Štíři prokouknou každou lež a přetvářku.
 • Neslibujte nic, co nemůžete splnit. Štír má výbornou paměť a váš slib vám připomene i po 20 letech.
 • Chcete-li si s nimi popovídat, pak raději o samotě. Nezvěte je do velké a hlučné společnosti.
 • Nesnažte se jim ublížit. Štíři jsou velmi nepříjemní nepřátelé. Oplatí vám to v nejnečekanější dobu.
 • Nevyzvídejte. Pokud vám Štír něco nechce říct, pak to respektujte.
 • Nezapomeňte na jejich narozeniny.

Štír – rodič

K rodičovství přistupuje seriózně. Je důsledný a vyžaduje disciplínu. Je empatický a citlivý k potřebám dítěte. Má ale velké nároky. Velmi mu záleží na úspěchu potomka. Hodně dítě kontroluje. To může působit potíže při výchově dětí narozených v ohnivých a vzdušných znameních.

Štír – dítě

Je to obvykle tiché a poslušné dítě. Vše pozoruje, ale své pocity verbálně nevyjadřuje. Malý Štír je velice citlivý a snadno zranitelný. Má tendence žárlit na druhé. Potřebuje sport a zájmy, které by mu pomohly pochopit, co se děje v jeho složitém nitru.


     

Znamení Střelec

Znamení Střelec

Lidé narození ve znamení Střelce jsou vizionáři, kteří často svými myšlenkami předběhnou dobu. Jsou to zvěstovatelé vyšších ideálů, kteří pátrají po smyslu a seberealizaci. Chtějí život dokonale prozkoumat a pochopit. Mají nos na nové příležitosti a jdou štěstí vstříc. Proto se jim obvykle v životě daří. Pokud se jim zrovna něco nepovede, nepropadají skepsi a hned si najdou jiný cíl.                                 Více

Znamení Kozoroh

Znamení Kozoroh

Vládcem znamení Kozoroha je Saturn. V horoskopu symbolizuje disciplínu, vytrvalost, důslednost a kontrolu. To jsou i charakteristické rysy, které převládají u zrozenců tohoto mocného znamení. Kozorozi mohou navenek působit nenápadně (především do 30. roku svého života), ale jsou ambiciózní a v životě to obvykle dotáhnou hodně daleko. Berou život vážně, nejsou spontánní a hraví jako třeba zrozenci ohnivých znamení.                      Více

Znamení Vodnář

Znamení Vodnář

Ve znamení Vodnáře se narodilo mnoho myslitelů, objevitelů a umělců, kteří svými vizionářskými myšlenkami předběhli svou dobu (Mozart, Lincoln, Darwin, Verne, Edison, Koperník, Joyce a mnoho dalších). Vládcem znamení Vodnáře je Uran. Ve zvěrokruhu symbolizuje silnou touhu po svobodě, ničení starých a přežitých struktur, pokrok, reformátorství a humanismus.                               Více


Další články