Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Neptun ve znamení Ryb


Neptun
 se po dlouhých 164 letech vrátil v únoru roku 2012 do svého domovského znamení Ryb. Znamením Ryb bude procházet do roku 2026 a poté se přesune do následného znamení Berana.

Neptun je planetou touhy a osvobození se ze zajetí „já“. Zvyšuje touhu člověka zbavit se pout individualismu. Neptun nám dává schopnost vizionářského tušení a zážitků, které překračují obvyklou realitu. V horoskopu symbolizuje inspiraci, idealismus, umění, glamour, módu, mysticismus, romantickou lásku, ale také únikové tendence, podvody, klamání, zmatek a oběť.

Podíváme-li se na historické události posledních 2 tis. let není náhodou, že jeho pohyb znamením Ryb vždy souvisel se vznikem nových náboženství a duchovních hnutí. S pohybem Neptunu znamením Ryb je také spojováno mnoho objevů ve vědě, změna ve způsobu oblékání, mění se i vnímání krásy a hodnot.

Během let, kdy Neptun prochází znamením Ryb, se bude měnit chování lidí. Politické a náboženské názory, kulturně a společensky vytvořené role mužů a žen, vlastnictví a peníze, kterými definujeme sami sebe – se budou proměňovat. Rozdíly mezi jednotlivci, názory a státy budou mizet a lidé budou toužit po jednotě, nové společnosti a novém světě. Budeme chtít rozpoznat tajemství skrytých dimenzí věčného života. Intuice bude při rozhodování důležitější než logické myšlení. Je pravděpodobné, že se objeví nové duchovní směry a náboženské hnutí. Věda bude ztrácet svou pozici jediného garanta poznání. Bude se měnit i pohled na krásu. V módě a umění se objeví nové trendy.

S tímto postavením jsou spojovány i negativní jevy. Objeví se povodně a nové epidemie. Častěji se budeme dozvídat o skandálech dosud respektovaných a vysoce postavených lidí z politiky, vědy, náboženství a umění.

Pohyb Neptunu horoskopem je velmi pomalý. Je to generační planeta. Pozitivní a negativní jevy, které jsou s tímto planetárním postavením spojovány, tak nepocítí hned všichni jedinci. Větší přehled o tom jak se postavení Neptunu projeví ve vašem životě získáte, když si objednáte individuálně zpracovaný Roční horoskop.

foto: Sattva/freedigitalphotos.net


     

Astrologie a zdraví

Astrologie a zdraví

Medicínská astrologie má dlouhou historii. V dávných dobách používali lékaři a léčitelé znalostí astrologie.

Podle tradičních astrologických textů vzniká nemoc ze tří příčin. Jsou to vrozené predispozice, emoce a způsob stravování. Vrozené predispozice jsou v horoskopu naznačeny především postavením Slunce ve znameních a domech a v jeho aspektech k dalším planetám. Emoce v horoskopu symbolizuje postavení Měsíce.  Více

Pluto v horoskopu

Pluto v horoskopu

Pluto je spojováno s mocí, zneužíváním, manipulací, fanatismem a také regenerací a přetvořením. V horoskopu symbolizuje temné stránky naší povahy. Více

Uran v retrográdní fázi

Uran v retrográdní fázi

Planeta Uran symbolizuje tvoření i destrukci. Klíčovými tématy jsou převratné náhlé změny, revoluční přístup, vynalézavost, rozvoj a expanze. Symbolizuje tvořivou sílu lidské vůle, nové objevy, metody a spojitosti, které mohou zpočátku působit až šokujícím dojmem. Více


Další články