Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Saturn konjunkce Pluto v 2020

foto: pixabay.com

V lednu roku 2020 nastala významná konstelace, konjunkce planet Saturnu a Pluta. Toto planetární spojení je poměrně vzácné a opakuje se mezi 33 a 38 lety. Historicky je vždy spojováno s významnými společenskými změnami.

Saturn se s Plutem spojil ve znamení Kozoroha, které v astrologii symbolizuje vládu, národní a mezinárodní instituce, velké korporace a světový obchod. Pluto se znamením Kozoroha pohybuje od roku 2008. Planeta Saturn vstoupila do znamení Kozoroha v prosinci 2017. Obě planety se k sobě přibližují od počátku prosince 2019. Pluto v horoskopu symbolizuje transformaci. Ničí vše, co je přežité a nefunkční. Saturn je nekompromisní inspektor a zároveň i architekt nových struktur, které je třeba vybudovat. Planetární postavení vyžaduje nový světový řád. Vše nasvědčuje tomu, že nové desetiletí přinese přestavbu politických a ekonomických struktur a decentralizaci.

Naposledy se Saturn s Plutem spojily ve znamení Kozoroha v lednu 1518. Mezi událostmi roku 1518 vyniká tragická událost euroamerické civilizace, počátku transatlantického obchodu s otroky. V srpnu 1518 španělský král Karel I. vydal listinu, která povolila přímý vývoz otroků z Afriky do Severní a Jižní Ameriky. Historie se sice zcela neopakuje, ale ukazuje na podobnosti. I v současné době existuje moderní otroctví, jako jsou nucené práce, dlužní otroctví nebo sexuální otroctví.

Saturn s Plutem se později v novodobé historii setkali v letech 1914 a 1915, 1947 nebo v roce 1982. Saturn s Plutem mají společnou touhu po generování bohatství a moci. Proto často toto spojení ukazuje na posun v globální ekonomice a hrozbu recese. Konjunkce Pluta se Saturnem z let 1914 a 1915 zapadá do počátku první světové války. Další spojení Pluta se Saturnem ve znamení Lva v roce 1947 ukazovalo na vyrovnávání se s následky druhé světové války. V roce 1947 byla poprvé formulována teze Marshallova plánu, který měl zabezpečit americkou pomoc poválečné Evropě. 

Planetární postavení roku 2020 přinese počátek konce kapitalismu ve formě, jaký je doposud znám. Konjunkce Saturnu a Pluta ve znamení Kozoroha naznačuje, že něco musí „zemřít“, aby byl zřízen nový systém. Pluto je symbolem nového světa s jinými pravidly. Bude nastolena nová rovnováha mezi vlastními zájmy a zájmy veřejnosti. Výhody, které doposud měla průmyslová odvětví ovládaná znamením Kozoroha, tj. banky, velké korporace a těžký průmysl, budou odstraněny. Na změny v bankovnictví, v platebních systémech a měnách ostatně ukazuje i postavení Uranu ve znamení Býka.

Postavení Saturnu a Pluta také ukazuje na změny v postavení mužů a žen. Patriarchální systém bude narušen. Už nyní je vidět více žen ve vysokých funkcích, které byly dříve jen doménou mužů. Ženy jsou např. ve vedení Evropské centrální banky či Mezinárodního měnového fondu. Více a více žen vidíme v prezidentských funkcích, na místech premiérek nebo předsedkyň politických stran.

Saturn v horoskopu symbolizuje „starého muže“, který došel na konec své cesty a odejde. S přechodem Jupiteru do znamení Kozoroha přichází nový, mladší člověk, plný ideálů, oblíbený u lidí, který se narodil do privilegované rodiny. Během roku 2020, s konjunkcí Jupitera a Pluta, přijde změna na nejvyšších politických místech. Tato konjunkce vždy ukazuje na konec tyranů, diktátorů a manipulátorů.

Poslední věc, kterou je třeba zmínit s touto konstelací, jsou epidemie a přírodní katastrofy. Pluto je v astrologii spojováno se zemí, resp. s podzemím, toto postavení ukazuje na zemětřesení, požáry a sopečné erupce.

Autorka: MKB

foto:pixabay.com

     

Mars v horoskopu

Mars v horoskopu

Pozice Marsu v osobním horoskopu vypovídá o naší povaze jednání, o využívání energie. Mars symbolizuje sílu, která inicializuje začátek a udržuje věci v chodu. Více

Vhodné povolání podle zvěrokruhu

Vhodné povolání podle zvěrokruhu

Současné nestabilní ekonomické klima je vhodným časem pro nalezení nejvhodnějšího povolání. Popřemýšlejte, zda nenastal čas vytvořit si vlastní byznys, změnit zaměstnavatele či jen zkrátit pracovní úvazek na polovinu. Více

Kreativita

Kreativita

Využíváte dostatečně své kreativity?  Kreativita je důležitou součástí lidského bytí. Je to vitální síla, bez které sice můžeme existovat, ale s níž je život mnohem bohatší, plnohodnotnější a uspokojivější. Více


Další články