Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Úspěch

foto:unsplash.com

Co si představujete pod pojmem úspěch? Finanční blahobyt?  Vybudování jisté společenské pozice hodné respektu? Oblíbenost a přitažlivost pro ostatní? Udržení rodinného zázemí a šťastných vztahů? Abyste mohli být doopravdy úspěšní ve vnějším světě, je třeba být úspěšní nejprve ve světě vnitřním. Až pak můžeme mluvit o opravdovém úspěchu, nejen o iluzi.

Opravdový dlouhodobý a stálý úspěch znamená být především v souladu se svými myšlenkami, pocity, slovy a také skutky. Být v souladu s tím, kým opravdu jste.

Slavíte úspěch, když rozumíte sami sobě a rozumíte životu a jeho principům. Když nepotřebujete odevzdávat svou moc do rukou ostatních. Když nejste závislí na ocenění nebo udávání směru zvenčí. Slavíte úspěch, když máte rádi všechny své aktivity, kterými naplňujete své dny. Úspěchem je pracovat s radostí za peníze. Ne pracovat pro peníze či kvůli penězům. Úspěch je dělat něco pro sebe, ne proti sobě. Dělat něco pro jiné, ne proti jiným.

Zamyslete se nad tím, zda náhodou primárně neusilujete o to být úspěšný navenek a kvůli komu. Je to kvůli partnerovi, přátelům nebo třeba rodičům? Kvůli komukoli zvenčí? Pak vás pravděpodobně provází neklid, stres a zklamání.

Nejvíce úspěchu budete vždy slavit, když budete konat bez záměru na někoho svou aktivitou zapůsobit. Nechtějte vyniknout pro přijetí a kladné hodnocení okolí. To vy se musíte umět nejdříve ocenit a uvěřit svým kvalitám. Uvěřit tomu, co jste schopni nabídnout světu. Nesnažte se opírat o něco, čím ve skutečnosti nejste. To k úspěchu nevede. Buďte autentičtí.

Vyniknete tehdy, když budete konat přirozeně, uvolněně, s láskou, lehkostí, nadšením a radostí. Cokoli od maličkosti po velké věci. Když jste v jakékoli aktivitě ponořeni srdcem, když jste teď a tady a konáte nezávisle na vnějších okolnostech nebo pozornosti. Oceňujte sami sebe a buďte úspěchem sami pro sebe. Pak bude přirozeně zaručen i úspěch ve vnějším světě. Ten opravdový.

Autorka: LV

Zaujal vás náš článek? Pak ho označte, že se vám líbí a sdílejte ho s přáteli. Máte k němu nějaký dotaz či zajímavou informaci? Napište nám. 

foto:unsplash.com

 


     

Svoboda

Svoboda

Svoboda. Sympatické slovo, není-liž pravda? Jaké podmínky a okolnosti potřebujete právě Vy k pocitu svobody? Více

Síla středu

Síla středu

Nacházíme se v chaotickém období plným nerovnováhy a protikladných lidských názorů na aktuální stěžejní společenská témata.  Více

Jedině teď a tady

Jedině teď a tady

Budoucnost bez obav, minulost bez lítosti. To nezní špatně, že? Více


Další články