Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Spolupráce a komunita

foto: pixabay.com

Jak by asi svět vypadal, kdyby neexistovala spolupráce? Byl by plný osamělých lidí, kteří pracují ze všech sil a nevytvoří toho mnoho. Celá lidská kultura je na vzájemném propojení a spolupráci založená. Vypadá to, že nadcházející časy budou o vzájemné spolupráci a pomoci více, než si v současnosti uvědomujeme. Protože jsme ale různorodí, spolupráce je funkční při správné kombinaci jednotlivců.

Cítíte se v současné práci a denní náplni spokojení? Cítíte, že jednáte ve skupině dle toho, co doopravdy cítíte? Že jste pro společenství, ve kterém se pohybujete, užiteční? Že jste „ve svém“? Spolupracujete s ostatními z nutnosti a pro své výhody nebo z radosti a pro obecné blaho?

Věčně se v okruhu svých blízkých lidí dohadujete a nenacházíte kompromis, ať se snažíte sebevíce? Možná vás provází pocit, že se mezi ostatní snažíte zapadnout, ale že to zkrátka nejde. A zůstáváte, protože to také zkrátka jinak nejde, tak nějak ze zvyku a z pohodlí. Můžete se pak cítit izolovaní, nespokojení, bez chuti a zcela nepochopení. Setrváváte v nejrůznějších vztazích, které vám nevyhovují a nejste sami sebou. Potlačujete se nebo upadáte na duchu, a to není ku prospěchu ani vám, ani ostatním.

Ze své odlišnosti byste se měli umět radovat a za každých okolností byste měli zůstat věrni sami sobě. Vyhledejte lidi stejného smýšlení, ze stejného „těsta“, s podobnými vizemi a záměry. Najděte svou komunitu, kde můžete odevzdat ze sebe to nejlepší. Kde můžete tvořit. Je na čase komunikovat a sdílet se smysluplně. U smysluplného sdílení necítíte prázdnotu. Cítíte nadšení, nápady, chuť.

Zaměřte se postupně na všechny své přátele a spolupracovníky. Prociťte upřímně, co přesně jeden i druhý vytváříte, když jste spolu. Jak se navzájem obohacujete. Jaký smysl a úroveň má vaše setkávání a spolupráce. Pokud shledáte, že vaše vazby hlubší naladění postrádají, pak postrádají i tvořivé výstupy. Nemohou vás pozvedat. A nepřinesou vám jistě štěstí ani hojnost. Nebojte se uvolnit prostor a najděte si lidi vám bližší.

Angažujte se v nějakých veřejně prospěšných aktivitách, jako dobrovolníci nebo se zapojte do práce pro charitu, pohotovostní službu a podobně. Staňte se členy nějaké skupiny nebo organizace, která vás oslovuje a které můžete sami svými dovednostmi, zkušenostmi nebo nápady přinést prospěch. Probuďte v sobě sounáležitost s ostatními kolem vás a najděte větší smysl své každodenní náplně. 

Autorka: LV

Zaujal vás náš článek? Pak ho označte, že se vám líbí a sdílejte ho s přáteli. Máte k němu nějaký dotaz či zajímavou informaci? Napište nám. 

foto: pixabay.com 

     

Svoboda

Svoboda

Svoboda. Sympatické slovo, není-liž pravda? Jaké podmínky a okolnosti potřebujete právě Vy k pocitu svobody? Více

Síla středu

Síla středu

Nacházíme se v chaotickém období plným nerovnováhy a protikladných lidských názorů na aktuální stěžejní společenská témata.  Více

Jedině teď a tady

Jedině teď a tady

Budoucnost bez obav, minulost bez lítosti. To nezní špatně, že? Více


Další články