Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Retrográdní Chiron

foto:pixabay

Planetka Chiron začala svou cestu znamením Berana 18. února 2019. Chiron navštívil první znamení zvěrokruhu již v roce 2018, a to v době od 17. dubna do 26. září. Chiron se znamením Berana bude pohybovat až do poloviny dubna roku 2027. Naposledy znamením Berana procházel před 51 lety a pobýval tam v letech 1968 až 1976. 

V řecké mytologii byl Chiron moudrý léčitel, filozof a učitel. Znal lékařství, hudbu i věštění. Dokázal pomáhat druhým, ale nebyl schopen vyléčit vlastní rány. Jeho učení bylo založeno na potížích a krizích, které sám prožíval. Chiron ukazuje, jak učením a léčením druhých můžeme pomoci sami sobě. 

Astrologie s planetkou Chiron pracuje od 80. let minulého století, kdy byla objevena astronomem Charlesem Kowalem. Postavení Chironu v horoskopu ukazuje na zkoušky, zranitelnost, místo utlačování, hluboké rány, které je třeba vyléčit. 

Když Chiron prochází znamením Berana, bude to čas hledání vlastní identity. Když člověk zná sám sebe, rozvine svou vnitřní sílu, není pak nic, čeho by nemohl dosáhnout. Překážkou na cestě sebepoznání je jen jeho ego. Proto je potřeba snažit se rozpoznat projevy ega, pochopit, jak se ego v životě člověka projevuje, a osvobodit se. 

Chiron nabírá zpětný chod 23. července 2023 a bude v něm 5 měsíců, až do konce prosince. Při retrográdní fázi Chirona budeme vyzýváni, abychom konfrontovali naše staré bolístky. Zaměřte se na nezhojené rány. A je jedno, zda to je zármutek z nenaplněné lásky, bolest, kterou stále cítíte z utlačování v dětství, nebo zklamání z prohry či pracovního neúspěchu.

Otevírat staré rány není příjemné. Takový léčivý proces může vyvolat náladovost, hněv, vztek, sklíčenost či strach. Proto je v některých případech lepší, aby vám někdo pomohl. Může se jednat o blízkého přítele, psychoterapeuta, kouče, mentora, astrologa nebo duchovního učitele. 

Myslete na to, že nezhojené rány a traumata vás nedefinují. To nejste vy. Nežijte minulostí. Soustřeďte se na přítomnost. Nemusíte se držet negativních emocí, jako je hněv, zášť, nenávist, smutek, bolest, vina či stud jen proto, že nevíte, jak se jich zbavit. Pro některé lidi je snazší žít se svým hněvem, protože je jim takové chování známé. Myslete na to, že negativní emoce jsou břemeno, které vám nedovoluje žít svůj život naplno. Poučte se z minulosti, buďte vděčni za tyto lekce a posuňte se dál. 

Retrográdní Chiron se pohybuje prvním znamením zvěrokruhu, znamením Berana, a to je místo znovuzrození. Využijte této konstelace a začněte novou kapitolu svého života. Minulost možná přispěla k tomu, kde a kým jste nyní, ale vy máte nyní možnost přepsat svůj životní příběh. Využijte této příležitosti a změňte svůj život. Nikdy není pozdě začít znovu a jinak. 

Tato konstelace je velice důležitá pro zrozence znamení BeranaRakaVah a Kozoroha a dále pak pro lidi, kteří se narodili v letech 1970 a 1971.

Mohlo by vás zajímat:

Osobní horoskop

Osobní horoskop zdarma


     

Retrográdní Saturn

Retrográdní Saturn

V období, kdy bude Saturn v retrográdní fázi, je důležité, abyste se zamysleli nad svými plány. Je to příležitost přehodnotit priority a případně se něčeho vzdát. Je to ideální čas naučit se říkat „NE“. Soustřeďte se na stávající aktivity, dokončujte vše nezbytné. Více

Osa uzlů ve znamení Býka a Štíra

Osa uzlů ve znamení Býka a Štíra

18. ledna 2022 se přesunula Dračí hlava, tzv. severní uzel,  do znamení Býka.  Dračí ocas, tzv. jižní uzel, se přesunul do znamení Štíra. V těchto znameních se zdrží zhruba rok a půl. Protože se uzly pohybují zpětně, jsou spojovány s karmou a se „splácením dluhů“. Více

Jak si naklonit lidi narozené v určitém znamení

Jak si naklonit lidi narozené v určitém znamení

Znalost základních charakteristik jednotlivých znamení zvěrokruhu může být velice nápomocná v mezilidských vztazích. Více


Další články