Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Retrográdní Jupiter

Foto: pixabay

Jupiter je největší planetou naší sluneční soustavy a v horoskopu symbolizuje princip expanze, hojnosti, růstu a optimismu. Je to planeta prosperity, šťastných náhod, nových příležitostí, víry, naděje, náboženství, filozofie, vyššího vzdělání a cestování.

Jupiter zůstává v jednom znamení přibližně rok a celým zvěrokruhem projde za dvanáct let. Od 16. května 2023 do 26. května 2024 bude Jupiter procházet znamením Býka. A potom se přesune do znamení Blíženců.

Jednou za rok se Jupiter dostává do zpětného chodu. A v retrográdní fázi zůstává 4 měsíce. Nejbližší zpětný chod Jupiteru nastane v období:

9. října 2024 –  4. února 2025

Retrográdní znamená zpětný. Ve skutečnosti se však samozřejmě nejedná o zpětný pohyb planety. To jen při pohledu ze Země občas vzniká dojem, že se planety v nepravidelných intervalech pohybují opačným směrem, Je to proto, že Země obíhá kolem Slunce jinou rychlostí než ostatní planety. V době kdy je daná planeta Zemi nejblíže, ji „předbíhá“, nebo za ní naopak „zaostává“. Tím pak dochází ke zdání zpětného pohybu.

Jak se retrográdní Jupiter projeví v životě člověka záleží na jeho osobním horoskopu, na konkrétním postavení Slunce, Měsíce, nativního Jupitera a dalších planet. Všeobecně je ale retrográdní fáze Jupiteru považována za vhodný časem pro introspekci a hledání nových cest rozvoje osobnosti.                                     

Je to příznivá doba pro:

  • duchovní studia
  • návrat do školy. Pokud jste někdy v minulosti přerušili či nedokončili studium, pak teď je vhodný čas se do školy vrátit a dostudovat.
  • uskutečnit odkládanou cestu. Jestliže jste někdy v minulosti plánovali cestu a ta se z nějakého důvodu neuskutečnila, pak teď je vhodný čas se na ni vydat.
  • kontaktovat dávného přítele či přítelkyni. Ztratili jste kontakt na kamaráda z dětství či mládí a rádi na něj/ni vzpomínáte? Pak se pokuste ho v této době najít. Budete úspěšní.

Naopak byste v této době neměli:

  • zakládat novou obchodní společnost
  • vydávat knihu
  • slibovat co nemůžete s jistotou splnit
  • spekulovat.
foto:vectorolie/Freedigitalphotos.netMOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Roční horoskop


     

Oscar z pohledu astrologie

Oscar z pohledu astrologie

U příležitosti 96. ročníku předávání cen Akademie filmového umění jsme se podívali na sluneční znamení všech vítězů v kategorii nejlepší herečka a herec. Více

Zrozenci znamení Kozoroha a jejich dar

Zrozenci znamení Kozoroha a jejich dar

Na světě není jediných dvou osob, které by byly naprosto totožné. Každý je jedinečný a má své specifické výjimečné vlastnosti a schopnosti. Těmi přispívá do mozaiky celku, v níž každý jedinec hraje svou důležitou roli. V určité fázi života, která je u každého rozdílná, se začínáme zabývat vědomě či nevědomě otázkou, jaké je naše poslání. Více

Zrozenci znamení Raka a jejich dar

Zrozenci znamení Raka a jejich dar

Jaký dar nám přináší zrozenci čtvrtého znamení zvěrokruhu? Lidé narození ve znamení Raka mají silně vyvinuté ochranitelské a obranné instinkty. Jejich něžnost, přítulnost a hravost je výjimečná. Jejich ředstavivost je inspirující. Překypují emocemi a neustále usilují o domácí i materiální bezpeční. Více


Další články