Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Přestaňte si něco nalhávat

foto:pixabay.com

„Jediná věc, která vám brání získat to, co chcete, je příběh, který si neustále vyprávíte.“ Tony Robbins

Nemáte život, který by vás bavil? Máte práci, do které chodíte s nechutí? Jste ve vztahu, kde není láska? Nelíbí se vám, jak vypadáte? Nemáte respekt u svých dětí? Nemáte peníze, abyste si mohli dovolit lepší bydlení? Delší dobu si říkáte: Všechno nakonec dobře dopadne, to se spraví. Nespraví. Pokud sami něco neuděláte, pak je velká šance, že situace bude ještě horší.

Další desetiletí můžete skončit zaseknutí v práci, kterou nenávidíte. Můžete dlouho otálet s péčí o sebe, až se objeví vážné zdravotní problémy. Můžete strávit celý svůj život děláním ústupků, až se sami nebudete poznávat. Všechny tyto malé okamžiky se sčítají a nevedou k ničemu dobrému. Jsou to okamžiky, kdy jste si něco slíbili a nesplnili to. Takovým chováním snižujete vlastní hodnotu a podkopáváte si sebedůvěru.

Možná si opakujete lež, která vám dává naději. Říkáte si, že až děti vyrostou, splatíte hypotéku, půjdete do důchodu, pak se něco zázračně stane a vy si splníte svůj sen.

Jinou vaší lží může být představa, že když byste opravdu chtěli a snažili se, všechno bude jinak. Ale vy sami víte, že to nezkusíte, a z toho pramení pocity smutku a možná i deprese.

Přestaňte si něco nalhávat. Přestaňte žít v těchto iluzích. Nikdo nepřijde a nezachrání vás. Pokud se sami neodvážíte udělat změnu, nikdo to za vás neudělá.

 

„Někteří lidé chtějí, aby se to stalo, někteří si přejí, aby se to stalo, jiní to udělají.“ Michael Jordan

 

JAK NA ZMĚNU?

 

Buďte k sobě upřímní

Je nezbytně nutné, abyste přestali sami sobě lhát. To znamená objektivně analyzovat situaci a přiznat si, co je potřeba udělat a změnit. Váš život je zrcadlem vaší reality. Nejbližší lidé jsou zrcadlem vašeho života. Pokud se vám některé aspekty vašeho života nelíbí, víte, co určitě nechcete, pak to je počátek k tomu si uvědomit, co byste chtěli. Kým byste chtěli být? Co byste chtěli zažít/udělat/mít/vidět/vyzkoušet/přestat dělat?

 

Musíte se postavit svému strachu

Strach je často brzdou, která lidem nedovolí udělat krok ke změně. Když pochopíte, čemu jste se léta ze strachu vyhýbali, pak je to počátek změny. Začněte tam, kde jste, a udělejte nezbytné kroky ke změně navzdory svému strachu. Co to znamená? Budete se chovat sebevědomě, i když o sobě pochybujete. Budete jednat odvážně, i když jste bázlivý člověk. Musíte jít proti své přirozenosti a učinit tyto kroky, abyste se stali osobou, kterou chcete být. Už nebudete snít o svém lepším Já, ale budete se chovat jako lepší verze sama sebe. Někdo by to mohl nazvat předstíráním. Je to nezbytné, abyste vstoupili do nové reality. Když stojíte před rozhodnutím, pak se ptejte sami sebe: Co by udělalo v této situaci moje lepší Já? Jak by se zachovalo?


"Akce nemusí vždy přinést štěstí, ale není štěstí bez akce."  William James

Každodenní malé kroky

Když budete mít jasno, kam se chcete dostat, sepište si plán lepšího života. Pak je třeba vědět, jaké každodenní kroky je nutno udělat, abyste se dostali ke svému cíli. Abyste naplnili své sny. Budete muset projít procesem obměny a z vašeho současného falešného Já se dostanete ke svému opravdovému Já. Vaše současná verze je ta, která funguje ze strachu, společenského tlaku a potřeby potvrzení. Vaše skutečná verze je člověk, který se nestará o to, co si o něm druzí myslí, nebojí se kritiky, umí říkat NE, nebojí se možných překážek.

 

„Úspěch je součtem malých snah, které se den za dnem opakují.“  Robert Collier

 

Začněte teď

Když máte jasno, jakým člověkem chcete být, pak začněte. Každý den udělejte vše nezbytné pro to, abyste se svým cílům přiblížili. Udělejte to, co je třeba udělat, a přestaňte dělat to, co dělat nemáte. Už žádné výmluvy.

 

„Život začíná tam, kde končí vaše komfortní zóna.“ Neale Donald Walsh

 

Co to znamená? Musíte jít proti své „přirozenosti“. I když byste raději brouzdali po internetu nebo odpočívali u televize, budete studovat nebo si půjdete zaběhat. Místo vysedávání v baru a popíjení s přáteli budete doma studovat. Místo rychlého občerstvení si uvaříte rybu se zeleninou.

Abyste změnu učinili, je třeba změnit návyky, odejít z neinspirativního prostředí, rozloučit se s negativními lidmi. Je třeba se smířit s tím, že nová vaše verze potřebuje jiné prostředí, inspirativní lidi a dobré návyky. Nejistota v procesu je nejobtížnější. Ale když to zvládnete, čeká vás šťastný život a splněné sny.

 

„Nemusíte být lepší než kdokoli jiný, musíte být lepší, než jste bývali.“  Wayne Dyer

 

Na závěr:

I přesto, že nemáte garance, že to dobře dopadne, stejně byste to měli zkusit. Nenechte minulost, aby předpovídala vaši budoucnost. Jestliže chcete být nejlepší možnou verzí sama sebe, pak musíte začít okamžitě. Ne ZÍTRA, ale DNES. Přestaňte si něco nalhávat, jednejte. Je to váš život a vaše volba.

Autorka: MKB

foto:pixabay.com


     

Vaše skutečná síla je v dnešku

Vaše skutečná síla je v dnešku

Náš čas na Zemi je tak vzácný a omezený, a přesto je tak snadné jej považovat za samozřejmost. Každý den očekáváme, že zítra bude další den a potom přijde další, a tak dnešku přikládáme menší význam. Ve skutečnosti má každý den mocnou jiskru Světla, kterou máme odhalit, pokud pochopíme jak. Každý den v sobě nese specifické energie, které můžeme využít právě jenom v určitý den. Více

Začněte teď!

Začněte teď!

Uvědomte si, že jste to, co děláte, ne to, co říkáte, že uděláte. Vědět, co chcete, a mít vizi je důležité. Zásadní je ale akce a realizace. Zkraťte tedy čas, který věnujete přemýšlení nad tím, co budete dělat, a místo toho jednejte. Je krásné mít velké plány a sny. Nikdy se však nic nestane, pokud člověk neudělá první krok. Více

Proč je třeba mít v životě plán?

Proč je třeba mít v životě plán?

Většina lidí má představu, jak by měl vypadat jejich životní partner, jakým autem by chtěli jezdit, kolik dětí by chtěli mít, ale už neplánují oblasti psychického a fyzického zdraví, vzdělání, práce, kariéry a finančního zabezpečení. Více


Další články