Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Vaše skutečná síla je v dnešku

foto:pixabay.com

„Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek.“ české přísloví

Náš čas na Zemi je tak vzácný a omezený, a přesto je tak snadné jej považovat za samozřejmost. Každý den očekáváme, že zítra bude další den a potom přijde další, a tak dnešku přikládáme menší význam. Ve skutečnosti má každý den mocnou jiskru Světla, kterou máme odhalit, pokud pochopíme jak. Každý den v sobě nese specifické energie, které můžeme využít právě jenom v určitý den.

Je lidskou přirozeností nechat se uvěznit ve strachu z budoucnosti nebo litovat něčeho z minulosti. Neměli bychom zapomínat, že naše skutečná síla spočívá v přítomnosti.

Jsou lidé, kteří odkládají plnění úkolu, protože mají špatnou náladu kvůli událostem ze včerejška. Nebo jsou unaveni a řeknou si, že úkol udělají zítra. Situace se opakuje a naplnění jejich snů se stále oddaluje.

 

„Většina toho, co odkládáme na zítřek, jsou věci, které jsme měli udělat už včera.“ O ‘Henry 

 

Pro malé děti je každý den novou a vzrušující příležitostí k objevování a učení. Co kdybychom takto přistupovali ke svému životu? Každý den je jedinečný a přináší nové zážitky. Udělejte dnešek prioritou a chopte se příležitostí, které se objeví.

 

Několik návyků, které vám pomohou využít energií každého dne:

 

1.     Ustelte si postel

Tento silný zvyk vám pomůže dosáhnout pocitu úspěchu a kontroly. Vyšle signál do mozku, že jste připraveni na vše, co den přinese. Váš fyzický prostor kolem vás je odrazem vašeho vnitřního stavu. Když uklidíte a zorganizujete svůj pokoj, pomůže to zklidnit vaši mysl. Ustelte si postel hned po ránu, abyste se připravili na nový den.

"Pokud chceš změnit svět, začni tím, že si usteleš postel." Admirál William H. McRaven

 

2.     Ochlaďte se

Zakončete ranní sprchu studenou vodou. To je prospěšné nejen pro vaše tělo, ale je to účinné i pro vaši mysl. Sprchování studenou vodou zlepšuje krevní oběh, pomáhá k hubnutí, má pozitivní účinky na vlasy i pokožku těla, snižuje stres a úzkost. Den pak zvládnete lépe a efektivněji.

 

3.     Akceptujte jakékoliv počasí

Lidé mívají špatnou náladu, protože věnují příliš mnoho pozornosti vnějším okolnostem, které nemohou ovlivnit. Přijměte počasí, které vidíte za oknem. Neříkejte, že zase prší, ale oceňte, že voda zaleje zahradu a pomůže farmářům k lepší úrodě. Když přijmete den takový, jaký je, a využijete přítomného okamžiku co nejlépe, najdete vnitřní spokojenost.

 

„Život není o čekání, až bouře přejde; jde o to naučit se tančit v dešti.“ Vivian Greene

 


4.     Zopakujte si afirmace

Afirmace nesou léčivou sílu. Naše mysl je plná omezujících přesvědčení. Každodenním opakováním pozitivních vět vaše mysl začne věřit v novou verzi vás samých. Vyberte si věty, které se vám líbí: Jsem v bezpečí. Cítím se skvěle. Dnes bude úspěšný den. Opakujte si je ve své mysli při čištění zubů, oblékání nebo cestou do práce.

"Jedna malá pozitivní myšlenka může změnit celý váš den." Zig Ziglar

 

5.     Špatný den? Začněte znovu

Vězte, že svůj den můžete kdykoli znovu spustit. Všichni jsme měli dny, kdy jsme si přáli, abychom mohli den jen tak přeskočit. Stalo se vám někdy, že všechno šlo od rána špatně? Říkali jste si: Dnešek měl být tak dobrý den. Nemůžu se dočkat, až tento den skončí.

Místo toho, abyste odepisovali špatný den, vězte, že máte možnost den kdykoli znovu začít. Máte ve své moci se rozhodnout začít znovu, i když je to třeba již v druhé polovině dne. Když svému mozku řeknete, že něčemu nedáte energii, můžete mu nařídit, aby přešel k další věci. Nepromarněte den přebýváním v negativitě. Každý okamžik se počítá. Přeformulujte své myšlení a začněte znovu.

 

„Nic nemá větší cenu než tento den.“ Goethe

 

6.     Buďte s druhými lidmi

Všechno má energii, včetně každého dne. Když jednáme sobecky, vyčerpáváme tím energii dne. Ale když trávíme čas s druhými lidmi, vracíme energii zpět do dne. Tato energie na konci dne nezemře, ale nadále žije a pohání nás.

Den můžete buď vyčerpat z jeho energie, nebo ho oživit jednoduše tím, jak se chováte k ostatním. Čím více dáváte, tím více dostáváte a tím více získáte v příštích dnech. Usmívejte se na druhé, buďte nápomocní a laskaví.

 

7.     Udělejte si čas na zamyšlení

Naše životy jsou plné povinností. Jsme zaneprázdněni. Pro náš duchovní vývoj, pro naši duši, je důležité, že si uděláme čas na rozjímání. Zeptejte se sami sebe: na co vydávám energii? Čím trávím svůj čas? Je to smysluplné a účelné, nebo jsem jen tak zaneprázdněn „děláním“? Udělejte si každý den čas na meditaci, seďte a přemýšlejte a věnujte nějaký čas sami sobě. Bez ohledu na to, jak hektický je váš život, vždy se najde pár minut, pokud z toho uděláte prioritu.

 

8.     Hýbejte se

Pravidelný pohyb zlepšuje kvalitu spánku, udržuje fyzickou kondici a optimální váhu, má pozitivní účinky na psychické zdraví. Zkuste ranní rozcvičku, jeďte do práce na kole, nepoužívejte výtah, choďte na procházky.

 

9.     Udělejte něco, do čeho se vám nechce

Trénujte nepohodlí a běžte proti své přirozenosti. Do činností, které máte udělat, ale nechce se vám, se pusťte nejlépe hned ráno. Např. vyřiďte potenciálně nepříjemný telefonát, zajděte na úřad, odneste odpadky, ukliďte si věci, dokončete pracovní úkol.

 

„Na zítřek odkládej jediné - hněv.“ — indické přísloví

 

10. Vyjadřujte vděčnost

Vyjadřování vděčnosti je jednoduchý způsob, jak se cítit méně stresovaní a více spokojeni. Zamyslete se denně, kdo nebo co dělá váš život skvělým a přináší vám radost. Věci, které považujeme za samozřejmost, jsou často velmi důležité pro náš pocit bezpečí a spokojenost. Proto si jich važte. Vděčnost je dovednost. Je třeba ji denně trénovat. Přinese vám do života mnoho pozitivního.

 

"Každodenní praxe vděčnosti je jedním z kanálů, kterými se k vám bohatství dostane." Wallace Wattles

 

Na závěr:

Pokud budete ke každému dni přistupovat tímto způsobem, uvědomíte si, že vaše dnešní práce je příliš důležitá na to, aby byla rozptýlena nicneděláním, hádkami nebo špatnou náladou. Každý okamžik ve vašem životě je dar, který se už nikdy nevrátí – tak si na tom dejte záležet!

 

Autorka: MKB

foto:pixabay.com

     

Začněte teď!

Začněte teď!

Uvědomte si, že jste to, co děláte, ne to, co říkáte, že uděláte. Vědět, co chcete, a mít vizi je důležité. Zásadní je ale akce a realizace. Zkraťte tedy čas, který věnujete přemýšlení nad tím, co budete dělat, a místo toho jednejte. Je krásné mít velké plány a sny. Nikdy se však nic nestane, pokud člověk neudělá první krok. Více

Proč je třeba mít v životě plán?

Proč je třeba mít v životě plán?

Většina lidí má představu, jak by měl vypadat jejich životní partner, jakým autem by chtěli jezdit, kolik dětí by chtěli mít, ale už neplánují oblasti psychického a fyzického zdraví, vzdělání, práce, kariéry a finančního zabezpečení. Více

Jak najít štěstí

Jak najít štěstí

Všichni chtějí být šťastní. Všichni vědomě, či nevědomě touží po spokojenosti. Tato touha je základem téměř každého našeho rozhodnutí. Jádrem každé naší volby je vnitřní pocit spokojenosti. Řecký filozof Aristoteles prohlásil, že štěstí je smyslem a účelem života, celkovým cílem lidské existence. Více


Další články