Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Barvy a astrologie

Foto: digitalart/FreeDigitalPhotos.net

V astrologii jsou každému znamení, planetě i živlům přiřazovány barvy. Není náhodou, že lidé preferují určité barvy a jiným se vyhýbají. Má to obvykle souvislost s postavením planet v jejich horoskopu a obsazením živlů. Je běžné, že je v horoskopu člověka některý ze živlů více obsazen a některý chybí zcela. Barva energie, která ve vašem horoskopu převládá a je vám vlastní, určuje váš osobnostní typ. Je to způsob, jak se projevujete.

Vyváženost energií je pro spokojený život a zdraví člověka nezbytná. Pokud se nějaké barvě vyhýbáte, patrně je to barva, kterou byste měli nosit nebo se jí obklopovat ve svém obydlí, protože nejspíš koresponduje s chybějícím živlem ve vašem horoskopu. Energetická nerovnováha se může léčit pomocí barev.

Červená

Je to barva energie, síly, aktivity, spontánnosti, motivace, ohně, krve, sexu. Tato barva oživuje, hřeje, dodává vitalitu a odvahu. Bývá spojována s teplem, prosperitou a povzbuzením, ale také se vztekem a nenávistí. Podněcuje nervový systém, uvolňuje adrenalin do krve a zlepšuje krevní oběh. Pociťujete-li nedostatek energie, máte-li nižší krevní tlak, jste-li zimomřiví, neteční, sklíčení a potřebujete-li povzbudit, pak si oblečte něco červeného, obohaťte svůj jídelníček o červené potraviny a dejte si do bytu či kanceláře červené květiny.

Červená barva ovlivňuje pohlavní pud. Chcete-li si obohatit svůj sexuální život, pak noste červené spodní prádlo. Červená barva přitahuje pozornost. Nejste-li ještě zadaní, pak vám tato barva může pomoci se s někým seznámit. A to platí především pro ženy. Této barvě se vyhněte, jste-li netrpěliví, neklidní, máte vysoký krevní tlak nebo trpíte-li bolestmi hlavy.

Červená barva v obydlí zmenšuje velikost pokoje a zvětšuje velikost předmětů. Není vhodná do jídelen, kuchyní, dílen a dětských pokojů.

Mars, znamení Beran, Štír.

Oranžová

Je barvou mládí, svěžesti a radosti. Je spojována s vitalitou. Podporuje sebeúctu a vzbuzuje radost ze smyslových požitků. Trpíte-li depresemi, jste-li smutní, znudění nebo jste-li plní negativních myšlenek a představ, pak si oblečte něco oranžového a obklopte se touto barvou i ve svém pracovním a domácím prostředí. Také oranžové potraviny pomohou s lepším trávením a vylučováním. Tato barva pomáhá při potížích, jako je zácpa, špatné trávení nebo nechutenství. Oranžová barva vám dodá energii a pomůže zbavit se strachu udělat změnu. Pocítíte-li při jejím nošení neklid, pak ji kombinujte třeba s hnědou, černou nebo zelenou.

Oranžová povzbuzuje komunikaci. Používejte ji v obývacích pokojích, jídelnách, pracovnách nebo halách, ale ne v malých pokojích a ložnicích.

Slunce, znamení Lev.

Žlutá

Je barvou tepla a intelektu. Stimuluje mozek, zlepšuje náladu, odstraňuje negativní myšlenky a zvyšuje sebevědomí. Podporuje touhu po štěstí a schopnost plného prožívání života. Oblečte si něco žlutého a obohaťte svůj jídelníček o žluté potraviny, pokud se cítíte sklíčení, máte nedostatek inspirace, trému, nedokážete se plně soustředit, nevyužíváte-li zcela všech svých možností a jste-li úzkostliví. Naopak se jí vyhněte, trpíte-li nespavostí, jste podráždění či neklidní. Žlutá barva může zmírnit potíže při cukrovce, zácpě, nadýmání, při nervovém vyčerpání nebo kožních problémech.

V obydlí je vhodná do chodeb, pracoven a kuchyní, ale ne do koupelen a meditačních místností. Žlutá je vhodná pro děti, protože pomáhá rozvíjet jejich poznávací schopnosti a kreativitu. Zahrňte žluté prvky do výzdoby místností, kde si děti hrají či studují. Stěny v dětských pokojích by ale neměly být jen žluté. To by mohlo způsobit potíže s usínáním a neklid.

Slunce, Merkur, znamení Lev, Blíženci.

Modrá

Symbolizuje důvěru, upřímnost, věrnost a stabilitu. Je to barva oblohy a moře. Je spojována s celou oblastí krku, tedy centrem řeči. Máte-li potíže s vyjadřováním, ztrácíte-li hlas, máte-li bolení v krku, pak vám pomůže nošení modrého šátku kolem krku. Jezte také modré potraviny, jako jsou např. borůvky, modré hrozny nebo makrela. Modrá barva pomáhá k rozvíjení duchovního života. Vyhýbejte se jí, pokud máte tendence dosáhnout svého manipulací nebo se cítíte slabí a je vám často zima. Modrá barva může působit studeně, kombinujte ji tedy s teplejšími tóny.

V obydlí se používá pro meditační místnosti nebo v koupelnách. Není to vhodná barva pro obývací pokoj, jídelnu nebo pracovnu.

Jupiter, Neptun, znamení Býk.

Bílá

Symbolizuje nové začátky, naději, nevinnost a čistotu. Je to barva svatebních šatů a zdravotníků. Obvykle je vnímána pozitivně jako barva svěžesti. Příliš bílé barvy může působit stroze, chladně a sterilně. Proto je lepší ji kombinovat s teplejšími barvami, jako je krémová, růžová či oranžová.

V obydlí se používá do koupelen, kuchyní. Není vhodné mít bílé dětské pokoje a jídelnu.

Měsíc, znamení Rak

Zelená

Symbolizuje růst, plodnost a harmonii. Je barvou rovnováhy. Je uklidňující a osvěžující. Působí regeneračně. Pociťujete-li nenávist, nepřátelství, žárlivost, jste-li náladoví a máte strach se citově projevit, pak si oblečte něco zeleného, obohaťte svůj jídelníček o zelené potraviny nebo se projděte v parku či lese. To vše vám pomůže se uvolnit, střízlivě uvažovat a projevit potlačované emoce. Této barvě se vyhněte, potřebujete-li být rozhodní, energičtí a odvážní. Zelená pomáhá zmírňovat potíže při chřipce, zánětu průdušek a srdečních problémech.

V obydlí by se měla používat do koupelen, meditačních místností, ale ne do obývacích pokojů, pracoven nebo heren.

Venuše, znamení Býk, Váhy.

Tmavě zelená je spojována se znamením Kozoroha.

Růžová

Je spojována s romantikou, ženskostí, křehkostí, nevinností a čistotou myšlení. Potřebujete-li u někoho tyto představy vyvolat, pak se oblečte do růžové. Nepřehánějte to však. Přemíra působí sladce. Kombinujte ji s tmavšími barvami, jako je černá nebo tmavě modrá.

V obydlí se růžová používá v ložnicích nebo v dětském pokoji. Není to vhodná barva pro kuchyně nebo koupelny.

Venuše, znamení Býk, Váhy.

Hnědá

Symbolizuje stabilitu, zodpovědnost, bezpečí a důležitost. Pomáhá soustředit energii k naplnění cílů a vytrvale překonávat překážky. Měli byste si obléci něco hnědého a obklopit se touto barvou, pokud potřebujete ukotvení a dát svému životu pevné základy. Vyhněte se jí, bojíte-li se provést změny a máte snahu mít vše pod kontrolou. Nenoste hnědou, chcete-li působit mladistvě.

V obydlí je hnědá vhodná do pracoven, nepoužívejte ji ale do ložnic.

Znamení Štír.

Černá

Je barvou důstojnosti, rozvahy a moci. Tato barva je vnímána spíše negativně, protože je spojována se smrtí, smutkem a tmou. Je to barva formálního oblečení. Proto dodává na vážnosti a tajemnosti. Oblečte se do černé, potřebujete-li si udržet odstup od okolí a ochránit svou vnitřní zranitelnost. Naopak se jí vyhýbejte, cítíte-li se osamělí a depresivní. Nebo své černé oblečení zkombinujte s jinými barvami, nejlépe žlutou a oranžovou.

V obydlí se může použít v koupelně. Nepoužívejte ji v pokojích malých dětí, pracovnách či v obývacím pokoji.

Saturn, Pluto, znamení Kozoroh, Štír.

Fialová

Je barvou vznešenosti a duchovnosti. Pomáhá rozvíjet tvořivé schopnosti člověka a jasnozřivost. Ztrácíte-li smysl života, hledáte-li svou životní cestu, nemáte-li dostatek inspirace, pak si oblečte něco fialového a obohaťte svůj jídelníček o fialové potraviny. To vám pomůže se zklidnit a nastolit rovnováhu mezi vnějšími a vnitřními potřebami. Této barvě se vyhněte, máte-li vážné psychické potíže a bojujete-li se závislostí na alkoholu či drogách.

Fialová se používá v meditačních místnostech.

Uran, znamení Vodnář.

Indigová

Je barvou tajemna a duchovních schopností. Chcete-li lépe porozumět svému nitru, rozvinout intuici, pochopit smysl snů, naučit se meditovat a využívat vizualizace, pak si oblečte něco v této barvě a obohaťte s ní i své pracovní a domácí prostředí. Pomůže vám rozvinout váš vnitřní zrak a psychickou sensibilitu. Této barvě se vyhněte, trpíte-li depresemi či jinými psychickými potížemi.

Neptun, znamení Ryb.

Tyrkysová

Je směsí modré a zelené, tedy barev moře a přírody. Má zklidňující účinky. Oblečte si něco v této barvě, pokud vás čeká veřejné vystoupení. Tato barva vám pomůže vytvořit dobré spojení s posluchači a přesvědčit je. Stejně tak je účinná při popáleninách a léčení řezných ran. Podporuje obranyschopnost organismu a pomáhá hojit rány.

V obydlí je vhodná pro meditační místnost.

Jupiter, znamení Střelec.


     

Neptun ve znamení Ryb

Neptun ve znamení Ryb

Neptun se po dlouhých 164 letech vrátil do svého domovského znamení Ryb. Znamením Ryb bude procházet od února 2012 14 let a až zkraje roku 2026 se přesune do následného znamení Berana. Více

Astrologie a zdraví

Astrologie a zdraví

Medicínská astrologie má dlouhou historii. V dávných dobách používali lékaři a léčitelé znalostí astrologie.

Podle tradičních astrologických textů vzniká nemoc ze tří příčin. Jsou to vrozené predispozice, emoce a způsob stravování. Vrozené predispozice jsou v horoskopu naznačeny především postavením Slunce ve znameních a domech a v jeho aspektech k dalším planetám. Emoce v horoskopu symbolizuje postavení Měsíce.  Více

Pluto v horoskopu

Pluto v horoskopu

Pluto je spojováno s mocí, zneužíváním, manipulací, fanatismem a také regenerací a přetvořením. V horoskopu symbolizuje temné stránky naší povahy. Více


Další články