Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Tělo

foto: pixabay.com

Většina z nás vnímá své tělo tak trochu jako samozřejmost. Jako schránku, které nevěnujeme nijak velkou pozornost mimo vnějších úprav a vylepšování. Dokud nějaká jeho část nepřestane fungovat díky nemoci nebo zranění. Jak moc máte rádi své tělo a jak moc ho doopravdy znáte? Jste s ním v souladu a přinášíte mu maximální péči?

Pokud své tělo dostatečně vnímáme, dokážeme také vnímat jeho signály, skrze které k nám promlouvá a být s ním ve vzájemné symbióze. Často se signály ale nijak hlouběji nezabýváme a pokud tělo vykazuje problém, vyhledáme rovnou lékaře nebo jiného poradce. Pokaždé se tak vzdáme prohloubení vlastní komunikace se svým tělem a odvracíme od něj tu správnou pozornost, po které prahne. Předáváme ho do cizích rukou a vzdáváme se své vlastní odpovědnosti za to nejcennější. Tělo je náš domov, ve kterém žijeme a bez něj zkrátka daleko nedojdeme.

Tělo je absolutně propojeno s myslí, a tak velmi záleží na tom, jakým myšlenkám se v průběhu dne věnujeme. Každá buňka v těle naslouchá a přizpůsobuje svůj stav vibraci, do které se pokládáme. Pokud často myslíme na možná onemocnění nebo poskytujeme příliš pozornosti již vzniklé nemoci, tělo se začne automaticky přizpůsobovat nastavení mysli a nemoc automaticky posiluje. Pokud generujeme vlastní myslí strach, že například ztloustneme po návštěvě cukrárny, tělo reaguje a tloustne.

Vyhledáváme-li pozitivní myšlenky, tvoříme si v životě veselé momenty a příjemná setkání, tělo automaticky uvnitř rozkvétá a září. Pokud podobné momenty zrovna nezažíváme, je dobré se k nim vracet skrze nejrůznější vzpomínky a navozovat si vědomě pocit štěstí. Ten je tím největším omlazovacím a léčivým vitamínem.

Každé tělo má v sobě uloženou značnou přirozenou moudrost a přesně vždy ví, jakou potravu, kolik a kdy potřebuje. Možná stojí za to odložit odborné knihy o výživě a nejrůznější diety a „jen“ začít naslouchat hlasu vlastního těla. Naše těla mají tendenci vypadat stále více tak, jak o nich smýšlíme. Zkuste si o tom svém proto myslet jen to nejlepší a ono se vám brzy odmění. Čeká jen na vaši víru v něj. Jejich přirozená schopnost regenerace je vyšší, než si mnozí dokážeme přestavit. Tělo je dokonce schopno v čase poupravit samovolně své tvary, které si jeho majitel pravidelně vizualizuje. Kdo se vyhýbá pomyšlení na stárnutí těla, ten je často déle mlád, je déle v dobré kondici a vypadá lépe.

Každé tělo vzkvétá při pravidelném pohybu. Samo svému majiteli napoví, který pohyb preferuje. Některé potřebuje běhat, jiné chodit na dlouhé procházky, jiné miluje tanec. Všechna těla potřebují pravidelně čerstvý vzduch a pravidelný odpočinek. Dopřávejte mu smyslová potěšení skrze masáž, koupel a doteky.

Jaké nastavení má vaše tělo? Pracujte cíleně na vztahu s ním. Mluvte na něj se zájmem a laskavostí, projevujte mu ocenění a vděčnost za to, co vše vám v životě umožňuje. Naslouchejte mu, pečujte o něj. Buďte k němu tolerantní alespoň tak, jako k jiným důležitým věcem ve vašem životě. Nalezněte na něm vše, co se vám líbí a soustřeďte se na to. Odměnou vám bude již po krátkém čase zvýšená fyzická energie, vnitřní síla a elán a niterná spokojenost. Pomine pravděpodobně kdejaký strach, smutek a úzkost. Celá řada psychické i fyzické nedostatečnosti plyne zpravidla z odpojení mysli od těla.

Autorka: LV

foto:pixabay.com

     

Vděčnost

Vděčnost

Vděčnost je nástroj, který používáme k tomu, abychom si připomněli dobré věci v našich životech. Pomáhá nám vidět mnohé „obyčejné věci“, jejichž plnou hodnotu si často uvědomíme, až když o ně přijdeme. Více

Vztek

Vztek

Nedávno mi při konzultaci jedna klientka říkala, že se snaží nebýt reaktivní a nezlobit se, ale nemůže si pomoci. Více

Sebevyjádření

Sebevyjádření

„Kdo jsem? Jak se cítím? Co potřebuji?“ Jak často si tyto tři kouzelné otázky kladete? Více


Další články