Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Strom našeho života

foto: pixabay.com

Posvátný symbol stromu života je uctívám po staletí lidmi mnoha kultur po celém světě. Je bezesporu jedním z nejsilnějších a nejvýmluvnějších symbolů. Symbolizuje zrození, jednotu, propojení země a nebe, propojení s předky, osobitost, plodnost, životní sílu, hojnost a prosperitu.

Se stromem života jste se již jistě setkali a někteří z vás tento symbol obdrželi nebo darovali v podobě šperku, sošky nebo obrázku. Přibližujete se tak k jeho symbolice skrze vnímání daného předmětu. Nabízí se ale ještě jedna možnost. Tou je symboliku přímo procítit skrze své vlastní tělo a tím se vědomě posilovat. Při hledání rovnováhy a posilování tělesného a mentální zdraví nám může být velmi nápomocná pravidelná vizualizace stromu, který prochází skrze naše tělo. Postup je velmi jednoduchý. Když ráno vstanete, zavřete na chvíli ve stoje oči a zvedněte ruce vzhůru. Představte si, že vaše tělo je silný kmen vámi oblíbeného stromu. Vaše nohy se prodlužují dolů do země a postupně tvoří silné, objemné, hluboké a široké kořeny, které jsou pevně ukotveny v zemi. Z vašich rukou pak vzkvétají košaté, zdravé větve, které dosahují nekonečně vysoko. Postůjte chvíli ve svém krásném stromu a dýchejte zhluboka. Pak vykročte do světa a opakujte během dne kdykoli pocítíte, že jste se vychýlili z rovnováhy.

Kořeny našeho stromu dosahují do dolního světa, do našeho nevědomí, do místa našich předků. Zde jsou umístěny naše dary, lekce z minulosti a naše síla. Symbolizují stabilitu a jsou naší kotvou. Jeho větve symbolizují náš růst, dotýkají se nebes. Zde objevujeme a dotýkáme se našeho vyššího osudu, vyššího vedení, našeho potenciálu a nejvyšších možností.

Abychom mohli kráčet po své životní cestě celistvě a v síle, je důležité mít své kořeny hluboko a větve vysoko. Když strom nemá hluboké kořeny, skácí se při prvním silném větru. Jakýkoli sen chceme probudit k životu, je třeba nasytit nejdříve půdu a správně zasít a ukotvit semínko, ze kterého vykvete květ a zrodí se plod. A stejně naopak. Víme jasně, do jakého květu si přejeme vykvést? A jaké plody si přejeme dávat? Kde chceme zasívat nová semena? Věříme plně naší vizi?

Pokud máte tendenci uvíznout často v hlavě, ať už se jedná o stresující myšlenky či přílišné fantazírování, propojujte se častěji s kořeny pod svýma nohama a se svým fyzickým tělem. Cíleně se na ně nalaďte, upevňujte je a rozšiřujte. Pokud uvíznete příliš v materiálním světě a potřebujete více lehkosti a inspirace, vnímejte více korunu svého stromu, dýchejte v ní a přijímejte energii „ze shora“. Ideální stav nastává, když dokážeme sladit své myšlenky, činy, touhy a  pocity dohromady a stáváme se tak vědomým schopným tvůrcem s nohama na zemi a hlavou v oblacích.

Autorka: LV

foto:pixabay.com

     

Vděčnost

Vděčnost

Vděčnost je nástroj, který používáme k tomu, abychom si připomněli dobré věci v našich životech. Pomáhá nám vidět mnohé „obyčejné věci“, jejichž plnou hodnotu si často uvědomíme, až když o ně přijdeme. Více

Vztek

Vztek

Nedávno mi při konzultaci jedna klientka říkala, že se snaží nebýt reaktivní a nezlobit se, ale nemůže si pomoci. Více

Sebevyjádření

Sebevyjádření

„Kdo jsem? Jak se cítím? Co potřebuji?“ Jak často si tyto tři kouzelné otázky kladete? Více


Další články