Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Sebepřijetí

foto: pixabay.com

Věčné téma „Láska“. Láska je spojena se vším a její přítomnost či nedostatek stojí nakonec za vším. Všichni po lásce prahneme, ale mnohdy si neuvědomujeme, jak se jí doopravdy otevřít. A předně té, která vyvěrá z nás samých.

Můžete se srdcem na dlani říci, že jste otevřeni nejen celému svému velkolepému vnitřnímu světlu, ale také své temné části?

Přijímáte sami sebe celé? Přijímáte všechny ostatní takové, jací jsou? Každý jeden z nás je něčím výjimečný. Co je pro vás přirozené? Kdo jste a jakým způsobem se nejlépe otevíráte světu.               

Jste schopni respektovat s láskou všechny protiklady, které na světě jsou? Abychom byli schopni poznat, co je to dobro, existuje na světě i zlo. Vedle bílé barvy je i ta černá. Se světlem existuje i tma. Respekt neznamená přijetí něčeho za své, ale uznání faktu, že to existuje. Není třeba proti tomu zbrojit, stačí uskutečnit svou volbu a respektovat volby ostatních.

Jste schopni vidět věci z více úhlů pohledu, jít pod povrch událostí a za mnohé závoje ostatních? Jste schopni vnímat, že v každém a ve všem se pro nás skrývá zkušenost, která nám pomáhá růst?

Pokud chceme vytvořit opravdu hodnotné užitečné dílo, udělejme všechny potřebné kroky k bezpodmínečnému přijetí sebe sama. Nebojme se čehokoli temného v nás, dejme tomu pozornost a lásku. Nepotlačujme se, přijímejme se s něžností a otevírejme se bez obav. Nakolik přijmeme sebe samé, natolik se budeme těšit přijetí i zvenčí.

Jak často si dovolujete používat slovo „přijímám“? A „děkuji“? Nebo snad „odpouštím“? „Miluji“? „Žehnám“? Možná byste rádi slyšeli častěji některé z výše uvedených slov od druhých, možná vám chybí něčí přijetí, odpuštění či vyjádření díků. Pamatujte, že cesta vede skrze vás. Zkuste přestat čekat, až ocenění přijde z venku a začněte s tím, že budete vědomě podobná slova říkat sami sobě. Až se vám to bude dařit, zpětná vazba zvenčí na sebe nenechá jistě dlouho čekat.

Věděli jste, že podobná slova působí přímo zázračným způsobem na naše jednotlivé čakry? Vytvořte si sami každodenní cenný rituál, blahodárný balzám na duši a nezaplatitelný lék na tělo.

Každá naše čakra je zdrojem naší síly. Pokud je všechny postupně osvobodíme od zátěží a nánosů, velice se nám uleví a obdivuhodně nás to posílí.

Jedinou láskou, kterou opravu můžeme „mít“, tedy vlastnit, je ta naše. Jaké to je, když řeknete „DĚKUJI SI“ a náležitě to procítíte? Můžete si děkovat za cokoli, za jakoukoli drobnost či pro vás důležitou věc. Kolik takových věcí naleznete? Čím více, tím lépe pro Vás. Probouzíte tak 1.čakru, upevňujete svoji jistotu, stabilitu a vděčnost. Dát sami sobě pozornost, upřímně si poděkovat a ocenit se je nesmírně důležité, a přesto tolik opomíjené, pro mnohé z nás dokonce nepřirozené a prapodivné. Pokud se tomu naučíme, otevíráme se přirozeně nejvyšší hojnosti. 1. čakra je nejvíce zatížená strachy všeho druhu. Zkuste si pravidelně vizualizovat, jak stojíte ve vodopádu svěží vody a jednotlivé strachy pouštíte s proudem vody dolů, do země. Můžete například praktikovat každý večer při sprchování.

Vyslovením „PŘIJÍMÁM SE“ otevíráme svou 2.čakru, sebe samé takoví, jací jsme, otevíráme se svým pocitům, své vášni a vnitřním touhám, spontánnosti a tvořivosti. Nebojte se svých tužeb a následujte je. 2.čakra je spojena se všemi pocity viny. Pokud v sobě ucítíte pocity viny, opět si stoupejte do vodopádu a nechte je s tekoucí vodou odplavit z oblasti pánve.

Říkáme-li si „ODPOUŠTÍM SI“, otevíráme tak svou 3.čakru a dovolujeme si uvolnit veškerý nahromaděný odpor uvnitř nás. Toto je cesta k probuzení opravdové síly, vnitřního ohně, odvahy a schopnosti pozitivně tvořit. 3. čakra je spojena s hanbou a strachem z neúspěchu. Zaměřte se na očistu této oblasti a začněte zářit.

„Miluji tě“. Snadné a známé, neníliž pravda? A co takhle „MILUJI SE“? Jste schopni si to upřímně a vroucně říci? Bez podmínek, pochybností či zdráhání? Pokud ano, vaše 4. čakra radostně plesá, srdce se tetelí a vy jste schopni milovat doopravdy i ostatní. V oblasti hrudníku se hromadí energetické bloky spojené s veškerými ztrátami, které jsme v životě prožili a nepřijali jsme je. Srdce čeká neúnavně na Vaši pozornost.

Zkusili jste si někdy říci „OSVOBOZUJI SE“? V tu chvíli děláte velkou službu vaší 5. čakře komunikace. Dovolujete si tak následovat vnitřní inspiraci, tvořit a otevíráte se vnitřní svobodě a volnosti. Můžeme čistě tvořit až poté, když jsme pravdiví sami k sobě a umíme sami sobě i navenek vyjádřit své pravé pocity a postoje.

Jak krásné je pohledět si v zrcadle do očí a obdarovat se slovy „ŽEHNÁM SI“. Žehnáte tak každému svému rozhodnutí, své současné, minulé i budoucí cestě a této chvíli a pouštíte se veškerým pocitů nespravedlnosti a křivdy. Vaše 6.čakra se pak bude těšit harmonii, Vaše intuice se bude prohlubovat a vy budete cítit, že vše, co se děje, se děje pro vás a vaše dobro.

Pokud vás rozmluva se sebou samými baví a kouzelný rituál vás pohltil, co takhle završit vše větou „JSEM LÁSKOU“? Všichni láskou na základní úrovni jsme, jen si vzpomenout, že to je vlastně ten nejdůležitější a možná jediný smysl všeho. Zůstat láskou nebo se k ní znovu navrátit, učit se bezpodmínečné lásce k sobě i ostatním a naplnit se jí natolik, že ji můžeme dokonce i dále šířit. Jen tak. Mnozí mohou zjistit, že to je vysoce naplňující aktivita. Ovšem abychom lásku mohli doopravdy správně šířit, nejprve do ní musíme zahrnout sebe. Buďme proto milosrdní, k sobě i k ostatním.

Autorka: LV

Zaujal vás náš článek? Máte k němu nějaký dotaz či zajímavou informaci? Napište nám.

foto:pixabay.com

 

Bez lásky

Tomáš Kempenský  14. – 15.století

Povinnost bez lásky činí mrzutým.

Odpovědnost bez lásky činí bezohledným.

Spravedlnost bez lásky činí tvrdým.

Pravda bez lásky činí nelítostně kritickým.

Moudrost bez lásky činí vychytralým.

Přívětivost bez lásky činí pokryteckým.

Pořádek bez lásky činí malicherným.

Čest bez lásky činí ješitným.

Majetek bez lásky činí lakomým.

Víra bez lásky činí fanatickým.

Život bez lásky nedává smysl.

 

Láska je nedílnou součástí všeho.

 

 

 


     

Stížnosti

Stížnosti

Stížnosti jsou vyjádřením naší nespokojenosti vůči nefungujícím úřadům, úředníkům, soudům, poště apod. Lidé si také stěžují na různé bolesti, ztráty, nevhodné chování kolegů, sousedů, dětí, stěžují si na své zaměstnání, počasí nebo na partnera. Ve většině případů si však lidé stěžují, přestože k tomu vlastně nemají důvod. Více

Slova

Slova

Co si myslíte, že je z duchovního hlediska horší? Uhodit někoho do tváře nebo se sejít s přáteli u kávy či sklence vína a pomlouvat další lidi? Více

Srdce

Srdce

Často nevědomě čekáme, že zvenku přijde někdo, kdo dá pozornost našemu srdci. Všímáme si tak více srdcí ostatních než toho svého, které je pro nás to nejdůležitější. Více


Další články