Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Proč to nefunguje?

foto:unsplash.com

Děje se vám, že se snažíte něčeho dosáhnout a nedaří se vám to? Něčeho, čeho někdo jiný ve vašem okolí dosáhl a vy si to také moc přejete? Může se jednat o uspokojivou práci, o hezký partnerský vztah, o dostatek příjmu, o úspěch v tom, o štěstí v tamtom.

Ptali jste se, hledali jste, obdrželi jste co nejpřesnější rady, jak toho dosáhnout. Dostali jste možná i přesný manuál od kouče, učitele nebo blízkých osob. Poctivě jste se snažili splnit každý jeden z daných bodů.  A ono to přesto stále nevychází a vy přemýšlíte, kde nastala chyba. Nebo už ani nepřemýšlíte a vzdali jste se své touhy dočista. Nebo se vztekáte a vnímáte svět jako nespravedlivý. Vnímáte nerovnováhu příležitostí. Myslíte si, že máte smůlu. Že nejste dostatečně schopní nebo jste si našli důvod, pro který si to pravděpodobně zkrátka nezasloužíte. Podmínky vnějšího světa jsou odrazem vašeho vnitřního nastavení.

Co když je důvodem jen docela obyčejná věc, která je ale klíčová? Která dokáže zmařit veškerou vaši snahu stejně jako dokáže rozlousknout celý případ? A to v jedné sekundě momentu uvědomění si jedné „maličkosti“, která obrátí naruby vaše vnímání problematiky.

Dělat něco podle návodu druhého nestačí. Přebíráte totiž jeho myšlenku, jeho návod, jeho přesvědčení, které funguje v jeho světě. Funguje proto, že on sám je vnitřně přesvědčen o jeho funkčnosti. Uvěřil jeho funkčnosti. Uvěřil, že do jeho světa může patřit a nemá pochyby, že si to či ono bez dalšího zaslouží.

Klíčovým prvkem je vaše rozhodnutí a absolutní důvěra, že podobná věc či situace vůbec může patřit do vašeho světa. To vy sami sobě kladete podmínky vašeho světa a plně za ně zodpovídáte. Stejně jako zodpovídáte za úroveň důvěry, kterou v sobě nosíte. Ta se nedá předstírat. Buď je anebo není. Vaše pozornost a důvěra nesmí být roztříštěné, protože pak i výsledek nemůže být uspokojivý. Důvěra i pozornost se dají pěstovat a prohlubovat. Zaměřte se na ně.

Jestliže máte jasno v tom, co chcete, pak učiňte rozhodnutí o svém cíli. Rozhodnete-li se, zaměřte na svůj cíl svou pozornost a tím si přitáhnete i potřebné možnosti. A nestyďte se požádat Vesmír/Boha/Stvořitele o spolupráci při naplňování toho, co chcete manifestovat. Vesmír vás bude podporovat. 

Autorka: LV

Zaujal vás náš článek? Pak ho označte, že se vám líbí a sdílejte ho s přáteli. Máte k němu nějaký dotaz či zajímavou informaci? Napište nám. 

foto:unsplash.com

 


     

Svoboda

Svoboda

Svoboda. Sympatické slovo, není-liž pravda? Jaké podmínky a okolnosti potřebujete právě Vy k pocitu svobody? Více

Síla středu

Síla středu

Nacházíme se v chaotickém období plným nerovnováhy a protikladných lidských názorů na aktuální stěžejní společenská témata.  Více

Jedině teď a tady

Jedině teď a tady

Budoucnost bez obav, minulost bez lítosti. To nezní špatně, že? Více


Další články