Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Některé špatné věci mohou být vlastně velice dobré

foto:pixabay.com

„Každé protivenství, každé selhání a každá bolest srdce s sebou nesou semeno ekvivalentního nebo většího prospěchu.“ Napoleon Hill

Opustil vás partner? Milujete někoho a vaše láska není opětována? Nezískali jste práci, po které jste toužili? Nedostali jste se na školu, kterou jste chtěli studovat?

Někdy věci, které jsou na první pohled špatné, se ukáží být později velmi dobré až skvělé. Jsou to lekce, které jsme potřebovali. Často nám otevírají dveře směrem, kterým bychom se za jiných okolností nevydali.

V horoskopu na takové lekce ukazuje tranzitující pohyb planet Saturnu, Uranu, Neptunu nebo Pluta. Zpracovaný horoskop nebo konzultace s astroložkou mohou okolnosti osvětlit, pomoci zvládnout nepříjemnosti a zlepšit život.

"Dokud se neztratíme, nezačneme chápat sami sebe." Henry David Thoreau


Tady je několik „špatných“ věcí, které se ukázaly být tím nejlepším, co se člověku stalo:

 

1.               Milujete někoho a vaše láska není opětována

Nedávno jsem byla na srazu bývalých spolužáků ze základní školy. Sešli jsme se po několika desítkách let. Obavy, které jsem ze setkání trochu měla, se hned na začátku rozplynuly. Všichni s úsměvem vzpomínali na zážitky ze školních let. Jeden ze spolužáků, který seděl u stolu vedle mě, se mi svěřil, že byl zamilovaný do spolužačky, která seděla na druhém konci dlouhého stolu. Byla jediná z přítomných, kterou jsme při příchodu nemohli poznat. Za ty roky se z jedné z nejkrásnějších spolužaček stala zestárlá, šedivá, lehce shrbená, silnější paní. Spolužák Petr mi říkal, že je rád, že ho tenkrát nechtěla. Sice se z odmítnutí dostával dlouho, ale díky tomu šel studovat gymnázium a následně práva, kde potkal svou současnou manželku.

Když nás někdo v lásce odmítne, není to příjemné. Člověk má tendence hledat na sobě chyby a kritizovat se za to. Taková zkušenost lidi učí, že hledají na špatném místě. Je dobré zapracovat na sobě, rozvíjet svůj potenciál, svou hodnotu a zvyšovat tak své šance na úspěch.

 

2.               Opustil vás partner/partnerka

Když mě opustila má první velká láska, byla jsem nešťastná. Zlobila jsem se na něj i na sebe. Nechápala jsem, že jsem se nechala obelhávat. Žila jsem s člověkem, který mě podváděl a lhal. Pomohla mi slova mé kamarádky, která mi řekla, že jsem byla zamilovaná a slepá. Všichni o jeho chování věděli a nerozuměli tomu, proč s ním zůstávám. V ten moment jsem slíbila sama sobě, že už si nikdy nenechám ubližovat. Budu raději sama, než bych byla s takovým člověkem. Sama jsem dlouho nezůstala. Za půl roku jsem se seznámila s mužem, který se za několik let stal mým manželem. Chvíli trvalo, než jsme se sblížili. Časem jsem ale pochopila, že on je ten pravý.

Může chvíli trvat, než prokoukneme manipulaci a lži a dostaneme se z bolesti, kterou odchod partnera provází. Jakmile pravdu absorbujeme, musíme si říct, že od člověka, který nám způsobuje bolest, musíme dát ruce pryč. Je to moment přehodnocení našich potřeb, uvědomění si, co opravdu nechceme. Tak si otevřeme cestu k opravdové lásce.

"Buď hrdý na své jizvy." Připomínají ti, že máš vůli žít."  Paulo Coelho


3.               Vyhodili vás z práce

Před lety přišla na konzultaci slečna, kterou vyhodili již podruhé z práce. Byla z toho zoufalá. Připustila, že ji práce vůbec nebavila a dělala chyby. Když jsem se jí ptala, proč si tu práci vybrala, řekla že neměla na výběr. Nemá žádné zkušenosti, dokončila nedávno střední školu. Rodiče jí nedovolili jít studovat VŠ, protože neměli dostatek peněz, aby ji podporovali, a ani nevěřili, že by to zvládla. Klientka říkala, že jako dítě snila o práci advokátky. Horoskop ukazoval, že k tomu má všechny předpoklady. Po konzultaci jsem ji několik let neviděla. Když znovu přišla, byla už jiná. Usměvavá a sebevědomá. Měla před závěrečnými zkouškami na právnické fakultě. Řekla mi, že po našem rozhovoru hodně přemýšlela a pak si podala přihlášku. Přijali ji. Finančně ji podporovala její bezdětná teta. Pracovala také na částečný úvazek v jedné advokátní kanceláři, kde jí už nabídli místo po ukončení školy. Byla šťastná, že to udělala, a to i přesto, že měla velký strach.

Být vyhozen/a z práce může být děsivé a srazí to člověku sebevědomí. Zároveň nás to nutí prozkoumat vlastní možnosti a schopnosti a podívat se novým směrem. Vyhození z práce nedefinuje hodnotu člověka. Je to jen zkušenost, která nás nutí převzít kontrolu nad svým životem a najít si cestu k opravdovému povolání.

 

4.               Nedostali jste práci, kterou jste chtěli

Moje blízká kamarádka nedostala před lety práci, po které velmi toužila. Jednalo se o velkou zahraniční firmu, kde by byla na vyšší manažerské pozici a hodně by cestovala. Protože jsem viděla v jejím horoskopu nové a lepší možnosti, řekla jsem jí, že z toho nemusí být zklamaná, protože příště to dobře dopadne. Za pár měsíců dostala nabídku stát se ředitelkou už zavedeného start-upu. Práce ji velmi baví. Může rozhodovat sama, má výborný tým podřízených, kancelář nedaleko domova a nemusí tolik cestovat. Což je velká výhoda, protože má rodinu.

Když nedostanete to, co chcete, neberte si to osobně. Odmítnutí často znamená, že pro vás daná situace není vhodná a máte hledat jinde. Stěžejní je uvědomit si vlastní hodnotu, znalosti a dovednosti, které můžete nabídnout, a rozvíjet v povolání, které vám bude opravdu vyhovovat.

 

Na závěr:

Odmítnutí a bolest ze ztráty vztahu mohou být branou k sebeobjevování. Málokdy dosáhneme naplnění, když zůstáváme v naší komfortní zóně. Často naše největší úspěchy pramení z objevování nových obzorů.

"Drahokam nelze vyleštit bez tření, ani člověka zdokonalit bez zkoušek." Čínské příslovíAutorka: MKB

foto:pixabay.com

     

Mizerný život je předvídatelný

Mizerný život je předvídatelný

Každý může udělat špatné rozhodnutí ve vztazích, penězích, kariéře nebo zdraví. Neměl by ale svá rozhodnutí opakovat. Pokud tak činí, vytváří si život plný zklamání a bolesti. Více

 

Osobní zpověď

Osobní zpověď

Dopustili jste se v posledním čase něčeho, co vás trápí a co ukazuje na vaši nedokonalost? Pokud se to neslučuje s vaší přirozenou morální integritou, pravděpodobně se za to vědomě nebo nevědomě soudíte.  Více

Tři okruhy vztahů

Tři okruhy vztahů

Naše životy jsou bohaté do té míry, do jaké se nám daří rozšiřovat TŘI OKRUHY VZTAHŮ: Více


Další články