Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Fáze Luny

Foto: Exsodus/FreeDigitalPhotos.net

Luna při svém 28 dní trvajícím oběhu kolem Země opakovaně "mizí a znovu se objevuje". V novu se od nás jakoby odvrací, je zahalena do tmy. Pak začne opět "dorůstat" a její srpek má tvar písmene D. Tuto fázi vystřídá úplněk, kdy Luna stojí v opozici ke Slunci. Luna poté začne znovu "ubývat" a má tvar písmene C.

Novoluní

Tato fáze nastává, když, viděno ze Země, se Luna nachází mezi Zemí a Sluncem. Luna a Slunce jsou ve stejném znamení. Fáze novoluní symbolizuje nové začátky. Je to ideální doba pro zahajování nových projektů a činností. Pokud chcete předejít nemocem, pak se tento den postěte. Vaše tělo má při novoluní větší schopnost zbavovat se jedů. Nejúčinnější je novoluní, které nastane ve vašem znamení.

První čtvrt - přibývající Luna

Druhá lunární fáze nastává, když je úhlová vzdálenost mezi Lunou a Sluncem 90°. Fáze přibývající Luny symbolizuje evoluci a dozrávání. Je to vhodná doba pro doplňování chybějících látek. Všechno, co tělu dodáte v této době, ho posílí více než v jiném období. Stejně tak se lépe hojí rány a poranění.

Úplněk

Při této fázi stojí Luna a Slunce v opozici. Úplněk symbolizuje vrchol, zralost. V této fázi jsou aktivity a činnosti, které jsme zahájili při novoluní, ve stavu, kdy můžeme hodnotit výsledky. Úplněk obvykle lidé vnímají silněji. Někteří špatně spí, jsou náladoví, snadno se dostávají do sporů. Objevuje se i více trestných činů, nehod a rány krvácejí silněji.  

Poslední čtvrt - ubývající Luna

Tato fáze nastává, když se úhlová vzdálenost mezi Lunou a Sluncem opět rovná 90°. Období Luny v ubývající fázi, je časem, kdy jsou chirurgické operace většinou úspěšnější než obvykle, domácí práce jsou efektivnější, snadněji hubneme a tělo se dobře čistí. 

Luna v jednotlivých znameních zvěrokruhu

Luna při svém pohybu kolem Země projde během jednoho měsíce celým zvěrokruhem. V každém znamení se zdrží přibližně 2,5 dne. Charakteristika jednotlivých znamení zvěrokruhu je odlišná. Proto je rozdílný i emocionální projev Luny v každém znamení. V astrologii je každá část těla spojována s určitým znamením. Je vypozorováno, že když Luna prochází určitým znamením,  pak je vše, co uděláme pro ty části těla, které pod toto znamení náleží, účinnější než v jiných dnech (kromě chirurgických zákroků). Barvy, vůně a kameny, které u Luny v jednotlivých znameních uvádíme, účinky ještě zesilují.  

Charakteristiku Luny v jednotlivých znameních najdete zde.


     

Luna v Beranu

Luna v Beranu

Když Luna prochází znamením Berana, kterému vládne bojovný Mars, nastává doba akce a naplnění ambicí. Je to dobrý čas pro zahajování nových věcí a iniciování změn. Toto postavení Luny má příznivý vliv na aktivity, které vyžadují kuráž, rozhodnost a iniciativu.           Více

Lunární fáze 2024

Lunární fáze 2024

Luna ve svém zhruba 29 dnů trvajícím oběhu kolem Země opakovaně mizí a znovu se objevuje. V novu se od nás jakoby odvací, je zahalena do tmy. Pak začne opět dorůstat a její srpek má tvar písmene D. Tuto fázi vystřídá úplněk, kdy Luna stojí v opozici ke Slunci. Luna poté začne znovu ubývat a má tvar písmene C. Znát fáze novoluní a úplňku je důležité pro plánování různých aktivit i v péči o psychické a fyzické zdraví.  Více

Luna v Býku

Luna v Býku

Když Luna prochází znamením Býka, potom neklid a nervozitu, kterou pociťujeme při průchodu Luny v Beranu, nahradí stabilita, klid a bezpečí. Potřeba materiálního a finančního zajištění je v této době silnější. Je to dobrý čas pro zabývání se záležitostmi majetku a peněz. Naopak se vyhněte aktivitám, které vyžadují rychlost a rychlé rozhodování.                  Více


Další články