Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Luna v Beranu

Luna při svém pohybu kolem Země projde během jednoho měsíce celým zvěrokruhem. V každém znamení se zdrží přibližně 2,5 dne. Charakteristika jednotlivých znamení zvěrokruhu je odlišná. Proto je rozdílný i emocionální projev Luny v každém znamení. V astrologii je každá část těla spojována s určitým znamením. Je vypozorováno, že když Luna prochází určitým znamením,  pak je vše, co uděláme pro ty části těla, které pod toto znamení náleží, účinnější než v jiných dnech (kromě chirurgických zákroků). Barvy, vůně a kameny, které u Luny v jednotlivých znameních uvádíme, účinky ještě zesilují.  

Když Luna prochází znamením Berana, kterému vládne bojovný Mars, nastává doba akce a naplnění ambicí. Je to dobrý čas pro zahajování nových věcí a iniciování změn. Toto postavení Luny má příznivý vliv na aktivity, které vyžadují kuráž, rozhodnost a iniciativu. Měli byste dávat pozor, aby potřeba něco změnit byla dobře promyšlena. Je to vhodný čas pro řešení potíží pomocí „brainstormingu“. Někteří lidé při této fázi reagují impulzivně, jsou vznětliví a vyvolávají spory. Sportování je dobrým prostředkem, jak se zbavit přebytečné energie.

Astrologie přiřazuje znamení Berana hlavu, mozek, obličej a oči. Pokud jste se narodili ve znamení Berana, máte v tomto znamení Lunu nebo více planet, pak se dá očekávat, že tyto oblasti těla budou náchylnější k onemocnění.

Zamyslete se, zda nemáte tendence věci odkládat. Možná to je důvod tlaku a stresu, které se pak v tyto dny projeví jako bolesti hlavy. Vyhněte se pití kávy, alkoholu, černého čaje a všech povzbuzujících nápojů. Měli byste se také vzdát cukru a sladkostí. Pijte čistou vodu a zorganizujte si nenáročný program. Také masáž hlavy a ramen uvolní případné napětí. Vyhněte se chirurgickým zákrokům výše uvedených orgánů a částí těla. V době, kdy Luna prochází znamením Berana, není doporučováno chodit k zubnímu lékaři.

Barva

Červená - je barvou síly a vášně. Pociťujete-li nedostatek energie, máte-li nižší krevní tlak, jste-li zimomřiví, neteční, sklíčení a potřebujete-li povzbudit, pak si oblečte něco červeného, obohaťte svůj jídelníček o červené potraviny a dejte si na pracovní stůl červenou růži. Červená barva ovlivňuje i pohlavní pud. Chcete-li si obohatit svůj sexuální život, pak noste červené spodní prádlo. Této barvě se vyhněte, jste-li netrpěliví, neklidní nebo trpíte-li bolestmi hlavy.

Kameny a drahokamy

Granát - posiluje sebedůvěru a vůli. Podporuje nadšení a vytrvalost při zdolávání obtížných úkolů. Je to kámen vášně a lásky.

Hematit - pomáhá aktivovat skryté zdroje energie a překonávat pocity nejistoty a beznaděje. Používá se při chudokrevnosti, krevních onemocnění a rekonvalescenci.

Rubín  - chrání před negativními vlivy okolí. Posiluje srdce a krevní oběh.

Vůně

Smyslná vůně pižma ve vás vzbudí radost a bude vás nutit k aktivitě a k získání větší životní svobody.


     

Luna v Býku

Luna v Býku

Když Luna prochází znamením Býka, potom neklid a nervozitu, kterou pociťujeme při průchodu Luny v Beranu, nahradí stabilita, klid a bezpečí. Potřeba materiálního a finančního zajištění je v této době silnější. Je to dobrý čas pro zabývání se záležitostmi majetku a peněz. Naopak se vyhněte aktivitám, které vyžadují rychlost a rychlé rozhodování.                  Více

Luna v Blížencích

Luna v Blížencích

Při Luně v dualistickém znamení Blíženců jsme schopni zvládat více věcí najednou. Tato fáze zvyšuje tempo a podporuje různorodost. Je to doba vhodná pro prezentace, studium, pořádání konferencí, schůzek či společenských akcí. Není však garantováno, že dosáhnete jednoznačných a hmatatelných výsledků.                                      Více

Luna v Raku

Luna v Raku

Znamení Raka je pod nadvládou Luny, a tak je lunární vliv v této době silnější. Když je Luna v tomto postavení, lidé reagují spíše emocionálně, než s rozumem. Lidé jsou citlivější, proto dávejte pozor, abyste někomu neublížili nevhodným chováním či slovem.                Více


Další články