Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

FAQ - Všeobecné dotazy k astrologii

Nechala jsem si před lety u jiného astrologa vypracovat horoskop a ten se od textu vašeho horoskopu poněkud liší . Jak je to možné?

Analýzy horoskopů zpracované týmem ASTROCENTRA se mohou lišit v interpretaci planetárních konfigurací jiných astrologů a astrologických společností. Neexistuje pouze jedna astrologie a jeden způsob výkladu horoskopu. Je několik směrů v astrologii, které přistupují k interpretaci horoskopu jiným způsobem. To však neznamená, že se jejich výklady vylučují. ASTROCENTRUM využívá znalostí psychologické a kabalistické astrologie. Ty přistupují k astrologii jako prostředku sebepoznání, dávají možnost porozumět sobě samému a podílet se na utváření vlastního osudu. Nastavujeme zrcadlo, ve kterém se může zhlédnout každý člověk, který má zájem o odhalení hranic svých možností.

Jak je možné, že horoskop dvojčat je stejný a přesto jsou jejich životy jiné?

Pokud se dvojčata narodila zhruba ve stejný čas, v časovém rozmezí kolem 10 minut, pak jsou jejich horoskopy opravdu totožné. Někdy se rozdíl projeví jen v Ascendentu, tedy jako rozdílné vycházející znamení v čase narození. Z naší zkušenosti víme, že dvojčata si horoskop tzv. rozdělí. Obecně má postavení planet více úrovní interpretace. Tuto skutečnost si astrologové uvědomují a pracují s ní při výkladu horoskopu jedince. U horoskopu dvojčat se význam postavení planet a jejich vzájemných aspektů posouvá z jednoho z možných výkladů do druhého. Proto se jisté charakteristiky projeví pouze u jednoho dítěte. Horoskopy dvojčat zpracováváme a rozdílnosti v horoskopu zdůrazňujeme. 

Narodil jsem se 23.října. V některých časopisech se uvádí, že jsem narozen ve znamení Vah a jiných už Štíra? Jak je to možné?

Přesný přechod Slunce ze znamení do znamení je každý rok mírně odlišný. Údaje v časopisech a astrologických knihách jsou pouze přibližné a nemůžete se na ně plně spolehnout. Jste-li narozený na přelomu dvou znamení, pak si zadejte svá data do "Zkuste horoskop zdarma" a podívejte se dole do tabulky na pozice planet. U Slunce bude uvedeno znamení, ve kterém jste narozen.

V čem je astrologie pro lidi důležitá? Co pro ně může udělat?

Astrologie může nabídnout:

- hlubší porozumění sebe sama, rozpoznání silných a slabých stránek člověka, kde je jeho skrytý potenciál, v čem je talentovaný …

- pomoci člověku lépe porozumět svému okolí, partnerovi/partnerce, dětem, přátelům ….

- rozpoznat, jaké energie se v určitém čase aktivují a zda je nadcházející čas vhodný pro určité aktivity…

Co Astrologie nemůže nabídnout:

- rozhodovat za člověka, vyřešit jeho zdravotní, finanční, partnerské či jiné potíže…

- pomoci člověku vyhrát v sázkách, loteriích …

- přimět někoho, aby vás miloval...