Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Vzorce

foto:pixabay.com

„Přestat kouřit je ta nejjednodušší věc na světě. Už jsem ji udělal aspoň stokrát“. Mark Twain

Už jako děti jsme se naučili pozorovat vzorce ve svém okolí a podle nich jsme začali přiřazovat světu významy. Naučili jsme se osvojené vzorce opakovat automaticky, ty „dobré“ i ty „špatné“. Navzdory naší snaze mají obzvláště ty nefunkční a destruktivní tendenci se znovu a znovu prosazovat.

„Události z dětství nepomíjejí, ale opakují se jako roční období.“ Eleanor Farjeon

Jistě máte celé seznamy vzorců, které se vztahují k vašemu běžnému fungování, k rodině, ke škole, k práci. Staly se nedílnou součástí vašeho života a mají velkou moc. Některé blokují vaši přirozenou moc jednat spontánně, dělat staré věci ponovu a proměňovat v čase vaše chování a jednání pozitivním způsobem.

Napadá vás omezující vzorec, který vás limituje? Znáte větu „tentokrát to bude jinak“ nebo „už to nikdy neudělám“? Nestačila?

Vzorec se bude pravděpodobně opakovat, dokud nepochopíte, jak funguje, kdy se aktivuje a nezměníte ho tím, že UDĚLÁTE NĚCO JINAK, VE SPRÁVNÝ MOMENT.


Zkuste tyto 4 kroky:

1/ stanovte si NEJVÍCE OPAKOVANÝ VZOREC, KTERÝ CHARAKTERIZUJE VÁŠ ŽIVOT.

Může jím být například opakované selhání při cestě k cíli - přestat kouřit, pít, přejídat se, sportovat pravidelně. Jste leniví a pak se pod stresem přepínáte na poslední chvíli? Tlačíte na sebe povelem „musím“? Točíte se ve schématu nepovedených vztahů? Neustále měníte práci? Dosaďte si své. Uvědomte si, nakolik se vzorec opakuje a jak ovlivňuje váš život.

2/ prozkoumejte, kdy se vzorec poprvé objevil. KDY A ZA JAKÝCH OKOLNOSTÍ SE AKTIVUJE. Najděte společný motiv u všech případů. Styčný bod, který vyústí pokaždé ve stejný nežádoucí výsledek.

3/ najděte, CO BYSTE MOHLI UDĚLAT JINAK v momentě, kdy se dostanete do styčného bodu. Co by mělo tak silný účinek, abyste dokázali stávající vzorec deaktivovat?

4/ rozhodněte se, KOLIK SIL A ČASU JSTE OCHOTNI VĚNOVAT eliminaci osvojeného vzorce nebo přechodu od starého vzorce k novému.

Akce si žádá odhodlání. Zbraní je udělat V PRAVÝ ČAS NĚCO JINAK.

Autorka: LV

foto:pixabay.com

     

Oběť

Oběť

V horoskopu je téma oběti naznačeno postavením Neptunu a Saturnu. Člověk, který má v sobě oběť, si často stěžuje, nepřijímá zodpovědnost za svůj život, má tendence být submisivní, pasivní, cítí se ukřivděn a viní druhé ze své nespokojenosti. Takový jedinec mívá často ve svém horoskopu prominentní postavení Neptunu. Více

Jak na změny

Jak na změny

Někdy se nám to moc nezamlouvá, ale změny patří k životu. Nabízíme pár tipů, jak se změnám přizpůsobit co nejsnadněji a nejefektivněji. Více

Proč chození prospěje vašemu tělu a mysli

Proč chození prospěje vašemu tělu a mysli

Mnoho slavných spisovatelů, filozofů, skladatelů a tvůrců chodilo na dlouhé procházky, protože jim to pomáhalo jasně myslet, lépe se soustředit a získat nové nápady. Více


Další články