Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Saturn ve znamení Ryb

foto:pixabay.com

7. března 2023 přechází Saturn do znamení Ryb, kde s přestávkou (od 25. května 2025 do 1. září 2025, kdy přejde do znamení Berana), bude procházet až do 14. února 2026.

Saturnský cyklus trvá 28-30 let, tzn. že v každém znamení se zdrží zhruba 2,5 roku.

Saturnova poslední návštěva ve znamení Ryb se odehrála v letech 1994/1996.

Když Saturn, planeta povinností, odpovědnosti, pravidel, disciplíny a omezování, prochází znamením Ryb, které je doménou Neptunu, planety charakterizující opak Saturnu, pak je potřeba najít rovnováhu mezi plněním každodenních povinností, prací kariérou a naplňováním duchovních potřeb. Neptun dominuje oblasti neviditelného a duchovního. Naproti tomu Saturn symbolizuje materiální a hmatatelný svět.  Při tomto planetárním postavení můžeme svým vizím a snům dát pevnou formu.

Ryby jsou znamením, které vládne fantazii. Pragmatická planeta Saturn nám v tomto postavení může pomoci pracovat s neviditelnými silami, abychom výsledky projevili v materiálním světě. Při této konstelace můžeme aktivovat energie ducha, který převládnou nad hmotou, duše získá převahu nad egem. Vše, co si dovedeme představit, se může zhmotnit. Proto si dávejte velký pozor na to, co si přejete.

Saturn procházel znameními, kterým vládne (Kozorohem a Vodnářem), posledních 5 let. To byl důvod, proč toto období bylo plné omezování, potíží, ztrát a utrpení. Když se Saturn přesune do proměnlivého znamení Ryb, dojde k uvolnění otěží. Saturn symbolizuje v horoskopu čas, strukturu a závazky. Saturn nás učí, že pravidla, struktury a závazky nejsou jen omezující, ale naopak mohou být osvobozující, protože vytyčují jasný prostor. Při tomto planetárním postavení budou některá dříve stanovená pravidla a omezení zrušena což přinese pocit úlevy. Je však důležité myslet na to, že Saturn je přísný učitel a očekává, že vše budeme dělat důsledně. Toto není čas zkratek, lenosti, únikových tendencí či přílišného slibování. Všechny nesplněné sliby vás dohoní. Chovejte se zodpovědně. Saturn potrestá podvody a klamání.

Krize křesťanství

Saturn je planetou odpovědnosti, přísnosti, autority a zákonů. Ryby vládnou vírám a spiritualitě. Symbolem křesťanství je ichthys neboli Ježíšova ryba. Když bude Saturn procházet znamením Ryb bude to čas testu velkých, organizovaných církví. Je pravděpodobné, že dojde na převratné změny. Bude se měnit postavení žen v církvi. Členky katolické církve dnes nemohou vykonávat duchovní službu. To se patrně změní a dojde ke svěcení žen. V tomto období budou vznikat nové církve z náboženských hnutí.

 

Nové vědecké objevy

V roce 1905, když Saturn procházel znamením Ryb, publikoval Albert Einstein (narozen ve znamení Ryb) ve vědeckém časopise Annalen der Physik, čtyři články, které byly hlavními příspěvky k založení moderní fyziky. Tím způsobil revoluci ve vědeckém chápání základních pojmů prostoru, času, hmoty a energie. Protože jsou konstelace podobné, dá se očekávat, že postavení Saturnu v Rybách přinese převratné objevy v oblasti atomů, zelené energie, ukládání energie, čistění vody nebo zachycování uhlíku.

 

Noví hrdinové

Protože je znamení Ryb spojováno s trpitelstvím a obětí, planetární postavení naznačuje, že přijdou noví mučedníci, kteří pod dohledem Saturnu provedou hrdinské činy. Ryby jsou znamením fantazie, Saturn je planetou reality. Při tomto planetárním postavení se bude měnit internet a způsob vnímání reality. Miliardáři jako Jeff Bezos, Elon Musk, Mark Zuckerberg, Bill Gates budou ztrácet na vlivu a začnou se objevovat noví lidé, jako popové hvězdy, netradiční politici či duchovní vůdci, kteří budou ovlivňovat dění na internetu.

 

Vodní krize

Vládnoucí planeta Ryb, Neptun, byl římským bohem moří, jezer a pramenů. Když bude Saturn procházet znamením Ryb, pak budeme řešit vodní krize. Planetární postavení ukazuje na rekordní sucha, intenzivní záplavy, lesní požáry a zničující hurikány.

 

Saturn v životech zrozenců znamení Ryb, Blíženců, Panny a Střelce

Saturn nás nutí k zodpovědnému jednání. U zrozenců znamení Ryb končí jeden cyklus a začíná nový. Pokud jste se v posledních osmi letech nevyhýbali náročné práci, byli disciplinovaní a organizovaní, pak se dočkáte odměny, např. ve formě povýšení v práci. V tomto období máte šanci sklízet od lidí to, co jste zaseli. V případě, že jste plně nevyužívali svého potenciálu, vyhýbali se zodpovědnosti, byli leniví, pak se můžete připravit na mnoho potíží.

Překážky a problémy se objeví i v životě lidí narozených ve znamení Blíženců, Panny a Střelce. Všechny záležitosti, kterými jste se nechtěli v poslední době zaobírat, vás budou nutit, abyste je teď vyřešili. Partnerský vztah, který dlouhodobě nefunguje, patrně skončí. Potíže se mohou objevit i v práci. Ať už se ve vašem životě bude během tohoto tranzitu dít cokoliv, neměli byste se změnám bránit. Ztráty, které Saturn přinese, jsou nezbytné pro váš další vývoj.

Tranzitující Saturn se v životě člověka může projevit také jako onemocnění. Saturnu je v horoskopu přiřazeno hospodaření s vápníkem a dále kosti, kolena, zuby, kostní dřeň. Saturnská onemocnění obvykle souvisí se zpomalením látkové výměny a nedostatkem vápníku. Pokud se u člověka objeví potíže se zuby, poranění kolen, zlomeniny, potíže s páteří, kyčlemi nebo chronicky se vlekoucí nemoci, pak by se měl zamyslet nad svým životním postojem a učinit nezbytné změny.


Změny u Býků, Lvů, Štírů a Vodnářů

Zrozenci znamení Býka, Lva, Štíra a Vodnáře se mohou radovat. Období testování končí. Pokud se lidé narození v těchto znameních v posledních letech nevyhýbali zodpovědnosti za vlastní činy a postavili se výzvám a překážkám, pak je zkušenosti obohatí a posílí. V opačném případě se potíže objeví znovu, za 8 let, a to s ještě větší intenzitou.

 

Návrat Saturnu

Přibližně každých 28,5 let přichází návrat Saturnu. Je to čas, kdy se Saturn vrací do znamení, ve kterém byl, když jste se narodili. První návrat nastává ve věku 28-30 let. Druhý návrat se uskuteční ve věku 58-60 let. Silná energie Saturnu o sobě při tomto planetárním postavení dává vědět a přináší příležitosti k zrání a důležitým rozhodnutím. Často se stává, že lidé získávají příležitost zaujmout roli autority.

Při Saturnu v Rybách zažijí tzv. saturnský návrat mladí lidé, narození mezi květnem 1993  a listopadem 1995. Tato konstelace vždy ukazuje na významné období života, které přináší velké změny. Je to období konců a nových začátků. Saturn je planeta, která vyžaduje zodpovědné chování. Při této konstelaci se obvykle mění vztah k rodičům a člověk zjišťuje, že některé hodnoty a přesvědčení rodičů, která ještě v nedávné minulosti odmítal, jsou správná a přijme je. Tato konstelace také ukazuje na významné změny v partnerských vztazích. Lidé při této konstelace vstupují do manželství, potkávají životní lásku, anebo ukončují vztah, který navázali v předchozích letech.

Lidé narození mezi březnem 1964 a březnem 1967 zažijí tzv. druhý saturnský návrat. I u nich tento čas bude doprovázen intenzivní potřebou změny. Něco bude končit a něco nového bude začínat. Proces stárnutí bude v rozhodování hrát velkou roli. Konstelace jsou vhodné pro změnu priorit a zbavování se věcí, které člověku neprospívají.

 

Retrográdní Saturn

V období 17. června 2023 – 4. listopadu 2023, 29. června 2024 – 15. listopadu 2024, 13. července 2025 – 28. listopadu 2025 bude Saturn ve zpětném chodu. V období, kdy bude Saturn v retrográdní fázi, je důležité, abyste se zamysleli nad svými plány. Je to příležitost přehodnotit priority a případně se něčeho vzdát. Je to ideální čas naučit se říkat „NE“. A to platí hlavně pro zrozence znamení Ryb, Blíženců, Panny a Střelce.

 Mohlo by vás zajímat:

Roční horoskop     

Dovolená a astrologie

Dovolená a astrologie

Astrologie tradičně přiřazuje každému znamení různé země a místa. Nabízíme vám tipy na návštěvu míst, které vám zůstanou v paměti a možná se tam rozhodnete i zůstat natrvalo. Více

Mýty a pověry o zatmění Slunce a Měsíce

Mýty a pověry o zatmění Slunce a Měsíce

Zatmění Slunce nebo Měsíce jsou obvykle vítaná astronomy i širokou veřejností, protože se jedná o zvláštní úkaz. Jinak se k zatmění staví astrologové. Ti obvykle varují své klienty před unáhleností. Od pradávna se věřilo, že zatmění Slunce nebo Měsíce přináší zlá znamení a zkázu. Mezi nejznámější pověry patří, že zatmění jsou nebezpečná pro malé děti a těhotné ženy. Více

Neptun v retrográdní fázi

Neptun v retrográdní fázi

Planeta Neptun vládne hloubkám lidského nevědomí, intuici, inspiraci a imaginaci. Je pánem víry, kreativity, snů, iluzí, sebeklamu, skrytých sil a hlubokých neviditelných procesů.  Více


Další články