Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Pružnost

foto:pixabay.com

Mnoho naší nespokojenosti v životě je způsobeno tím, že naše očekávání nejsou naplněna. Máme potíže přijmout fakt, že věci nejdou podle našich plánů. Když jsme rigidní, bráníme radosti vstoupit do našich životů.

Někteří lidé jsou přirozeně otevřenější změnám. Obvykle zrozenci proměnlivých znamení, tj. Blíženci, Panny, Střelci a Ryby jsou flexibilnější v přístupu k životu než jiní. Naopak zrozenci fixních znamení, tedy Vodnáři, Býci, Lvi a Štíři se nepředvídatelným změnám obtížně přizpůsobují.

Umíte přistupovat k událostem všedního dne s pružností nebo se denně potýkáte s vnitřním odporem či pasivitou?

Pokud je vám vlastní flexibilita, znamená to, že:

-                  S ochotou přijímáte aktuální okolnosti. Nepřijímáte trpně něco, co se vám nelíbí, jste lhostejní k nespravedlnosti, nebo ze sebe děláte oběť. Naopak. Přijímáte své pocity a plně je vyjadřujete. Jste bdělí a necháte se unášet proudem událostí tak, že akceptujete aktivně a pragmaticky, jak přichází.

-                  Události ve vaší blízkosti nesoudíte a jednoduše děláte to nejlepší, co v daném momentě umíte. Přijímáte věci, které změnit nemůžete, a upravujete věci, které změnit můžete.

-                  Jste schopni využít konstruktivně ve svůj prospěch čehokoli, co se vám tzv. postaví do cesty.

-                  Ve všem vidíte možnost. Na problémy nahlížíte jako na jistou formu duchovního cvičení a nenecháte se jimi vyvézt z rovnováhy. Problém měníte v příležitost posílit svého ducha a své kreativní schopnosti. Tj. „když vane silný vítr, postavíte mlýn“.

-                  Zažíváte méně bolesti a zápasů.

 

„Vždycky se setkáváme s tím, co máme přijmout. A tak se s tím setkejte a obraťte to ve svůj prospěch“. Robert Frost


 

Pokud se vám pružný přístup nedaří, děje se následující:

-                   Vaše mysl se brání tomu, co vám život přináší, kdykoli se to neslučuje s vaší osobní představou a očekáváním.

-                  Místo asertivní a konstruktivní reakce vzdorujete - svým pocitům, situacím a lidem s událostmi spojenými. Mrháte tak energií a uniká vám.

-                  Tvoříte si tlak, stres a bolest.

Pružnost znamená otevřenost a účinné nakládání s tím, co vás potkává. Všechny situace mají svůj rub a líc. A vše slouží vašemu vyššímu dobru, když to dokážete kvalitně zužitkovat.


Pokud na život nazíráte ze své konvenční mysli, omezuje vás to v rozletu. Zkuste svou představu o dané situaci rozšířit za hranice své osobnosti a vnímat ji ihned z širší perspektivy. V delším časovém horizontu to z vás může udělat silnějšího, moudřejšího a celistvějšího člověka.


Zamyšlení pro vás:

Ve které situaci se u vás nejčastěji projevuje sklon bránit se nebo vzdorovat? Kdy máte tendenci se stáhnout, napnout, vyvinout protitlak, protitah, ztuhnout nebo bojovat? Zauvažujte, proč to děláte a jestli vám to stojí za to. Pokud ne, jak byste mohli být v tomto ohledu pružnější a mít se lépe?

Autorka: LV

foto: pixabay.com

     

Osobní zpověď

Osobní zpověď

Dopustili jste se v posledním čase něčeho, co vás trápí a co ukazuje na vaši nedokonalost? Pokud se to neslučuje s vaší přirozenou morální integritou, pravděpodobně se za to vědomě nebo nevědomě soudíte.  Více

Tři okruhy vztahů

Tři okruhy vztahů

Naše životy jsou bohaté do té míry, do jaké se nám daří rozšiřovat TŘI OKRUHY VZTAHŮ: Více

Nedělejte si život těžším, než může být

Nedělejte si život těžším, než může být

U svých klientů často vidím, že největší překážkou na cestě k lepšímu životu jsou oni sami. Dělají si život obtížnějším, než by mohl být. Kvalita našeho života se může výrazně zlepšit, když se člověk zbaví negativních vzorců chování a přesvědčení a osvojí si nové návyky. Více


Další články