Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Planety a zdraví

Foto: Idea go/FreeDigitalPhotos.net

Planety v horoskopu byly vždy považovány za ukazatele zdraví. Vyplývá z nich, jaké sklony a dispozice k určitým nemocem člověk má, zejména při postavení planet v 6. domě.

Slunce

Slunci se připisuje životní síla, vitalita, energie a životní optimismus. Slunce symbolizuje v horoskopu srdce, míchu, oběhový systém a hospodaření s kyslíkem v těle.

Luna

Luna organicky působí na regulaci tělesných tekutin a vodní režim těla. Nedostatek nebo přebytek vody může způsobit onemocnění. Postavení Luny je spojováno s vnímáním a pociťováním. Připisují se jí psychické výkyvy související s těžkostmi v projevování citů. Luna v horoskopu je spojována se žaludkem a ženskými orgány. Je také ukazatelem schopnosti otěhotnět.

Merkur

Ovládá nervový systém, centrum řeči, dýchací soustavu, mozek a ruce. Společně s postavením Luny je mu připisována funkce paměti. Postavení Merkuru je spojováno s nervovými chorobami a všemi těžkostmi pramenícími z přílišné duševní stimulace, jako jsou vyčerpání, bolesti hlavy, obtíže při komunikaci a ztráty paměti.

Venuše

Astrologie přiřazuje Venuši princip smyslu pro rovnováhu v těle. Symbolizuje v horoskopu ledviny, cévy, vaječníky, krk, brzlík, hmat. Postavení Venuše je spojováno s pohlavními chorobami a všemi problémy, které jsou vyvolány nestřídmostí.

Mars

Mars je spojován s hlavou, svaly a mužskými pohlavními orgány. Organicky je mu přiřazováno hospodaření těla s teplem, železo v krvi a arterie. Jeho postavení ukazuje na prudká a horečnatá onemocnění, zápaly, krvácení, vysoký krevní tlak, palčivé bolesti, akutní a nakažlivé vyrážky. Patří sem i pokousání a bodnutí hmyzem, spáleniny, opaření a úrazy zapříčiněné impulzivním a prudkým chováním.

Jupiter

Ovládá játra a boky. Astrologie ho spojuje s asimilačními procesy v těle, s výživou a růstem. Jupiter je spojován s onemocněním následkem nadváhy, nadměrné konzumace či užívání drog a alkoholu.

Saturn

Ovládá pokožku, vlasy, zuby, kosti a slezinu. Astrologie mu přiřazuje hospodaření s vápníkem, stavbu kostí a kostní dřeň. Saturnská onemocnění souvisejí se zpomalením látkové výměny, těžkostmi růstu, chybnou funkcí orgánů a chronicky se vlekoucími nemocemi.

Uran

Uranu se připisuje nervové zatížení, nehody a zrychlené nebo nepravidelné funkce. Uran má vztah k dramatickým událostem, záchvatovitým onemocněním, k poruchám rytmu. Uranské potíže mívají prudký nástup a akutní průběh, jedná se obvykle o náhlé události, jako jsou zlomeniny, návaly krve nebo nečekané uzdravení.

Neptun

Je mu připisován vztah k hypofýze a k nervovému systému. Je spojován s ubýváním tělesných sil, letargií a chorobami z opotřebování. Neptunské choroby jsou psychosomatické a obtížně diagnostikovatelné. Jedná se obvykle o alergie, infekce a kožní onemocnění.

Pluto

Pluto je organicky spojováno s metabolismem, vyprazdňováním, slinivkou břišní. Pluto ovládá nemoci rozmnožovacích a vylučovacích orgánů a také probíhající změny tělesné stavby.

Související články:

Luna a zdraví
Astrologie a zdraví


Mohlo by vás zajímat:

OSOBNÍ HOROSKOP

horoskop


     

Znamení Býk

Znamení Býk

Býk je druhým znamením horoskopu a spadá do období, kdy je jaro v plné síle. Je to pevné zemské znamení, které v sobě spojuje cit pro krásu vládnoucí planety Venuše a stálost země. Představte si býka, který je symbolem tohoto znamení. Působí silně, klidně a vyrovnaně. Ale jen do doby, než ho něco vyruší a ohrozí. Potom je lepší Býkům se vyhnout.              Více

Znamení Blíženci

Znamení Blíženci

Symbolem znamení Blíženců jsou dvojčata z řecké mytologie Kastor a Pollux. Jeden byl obyčejný smrtelník, druhý byl nesmrtelný. Tak i jedinci zrození v tomto znamení se vyznačují jistou dualitou a rozpolceností. Je to znamení vzdušné a proměnlivé, doménou Blíženců je oblast komunikace.                                        Více

Znamení Rak

Znamení Rak

Znamení Raka je velmi dobře vystiženo jeho symbolem. Rak má měkké a snadno zranitelné tělo, které však chrání tvrdý krunýř. K cíli se přibližuje nepřímo. Nebojuje, není agresivní a když jednou něco získá, pak si to udrží. Lidé narození v tomto znamení jsou podobně citliví a zranitelní, a proto se chrání před okolním světem. Používají jemné manipulace k získání toho, co potřebují.                                      Více


Další články