Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Neptun v retrográdní fázi

foto: pixabay.com

Planeta Neptun vládne hloubkám lidského nevědomí, intuici, inspiraci a imaginaci. Je pánem víry, kreativity, snů, iluzí, sebeklamu, skrytých sil a hlubokých neviditelných procesů. Vzhledem k velmi pomalému pohybu se jeho cyklus během jednoho lidského života nedovrší. Každým znamením zvěrokruhu prochází zhruba čtrnáct let. Nyní putuje znamením citlivých intuitivních Ryb, jehož je i vládnoucí planetou, a prohlubuje touhu lidí po jednotě, nové společnosti a novém světě.

30. června vstupuje planeta Neptun do retrográdní fáze, ve které setrvá až do 6. prosince 2023. Jeho retrográdní pohyb rozostřuje naši mysl a mnohé věci jako by ukryl do mlhavého závoje. V této době bychom měli odložit stranou své ego a neopírat se jen o rozumové procesy. Během tohoto období jsou hranice mezi realitou a iluzí sotva rozlišitelné. Naslouchejte proto velmi pozorně své intuici. Jen skrze ni bude možno rozlišovat realitu od iluze.

Citlivost a fantazie budou zvýšené. V tomto období si můžete uvědomit své nejdivočejší fantazie. Po celý čas máme jedinečnou šanci k hlubokým vnitřním promluvám. Věnujte se sami sobě. Nebojte se samoty a pravidelně si ji dopřejte. Sledujte své sny, mohou vám leccos napovědět. Meditujte, čtěte filozofickou, psychologickou a spirituální literaturu a hledejte odpovědi na své nejhlubší otázky.

Věnujte zvýšenou pozornost svému zdraví. Tělo je vzájemně úzce propojeno s psychikou. Začněte u ní a nalezněte pro sebe nejvhodnější techniku, jak s ní pracovat. V čase retrográdního pohybu Neptunu vyplouvají na povrh stará zranění, která přináší častěji sebelítost, melancholii, úzkost, smutek, pocity viny nebo zrady. Tyto pocity chtějí být uznány a přijaty. Proto je neodmítejte. Až pak je budete moci nadobro propustit a pokračovat dál s čistým štítem.

Mohla by se objevit i touha po úniku od tlaku každodenních povinností. Dávejte pozor na tendenci úniku z reality, kterou vnímáte jako tísnivou, ať už formou alkoholu, medikamentů, zavíráním očí před nepříjemnou pravdou nebo honbou za rozkoší. Všechny falešné iluze o lidech a věcech v našem okolí se v této době přirozeně zviditelňují, to může přinést nejedno zklamání. Opatrně na zvýšenou ovlivnitelnost okolními vlivy a na přehnané sliby. Opatrní by měli být především zrozenci znamení RYB, PANNY, BLÍŽENCŮ a STŘELCE.

Využijte své tvůrčí představivosti a fantazie a snažte se je zkombinovat s realitou. Méně mluvte, více poslouchejte a pozorujte pozorně okolí. Při tomto planetární postavení si nakonec často uvědomujeme, co je skutečně hodnotné a platné.

foto:pixabay.com

 

 


     

Pluto ve znamení Vodnáře

Pluto ve znamení Vodnáře

Pluto vstupuje do znamení Vodnáře 23. března 2023 a bude se tam s přestávkami pohybovat dalších dvacet let. Pluto v astrologii symbolizuje moc, transformaci, proměnu, sílu i nevědomé pudy. Vodnář je spojován s nezávislostí, vynalézavostí, tolerancí a humanismem. Když Pluto bude procházet znamením Vodnáře, pak můžeme očekávat obrovské změny v oblasti vědy, technologií a společenského soužití. V roce 2043, když bude Pluto opouštět znamení Vodnáře, bude svět z dnešního pohledu k nepoznání. Více

Jupiter ve znamení Býka

Jupiter ve znamení Býka

Jupiter, planeta symbolizující v horoskopu optimismus, růst, hojnost, přízeň a nadšení, přechází 16. května 2023 do znamení Býka a zdrží se tam až do 26. května 2024. Více

Saturn ve znamení Ryb

Saturn ve znamení Ryb

7. března 2023 přechází Saturn do znamení Ryb, kde s přestávkou (od 25. května 2025 do 1. září 2025, kdy přejde do znamení Berana), bude procházet až do 14. února 2026. Více


Další články