Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Neptun v retrográdní fázi

foto: pixabay.com

Planeta Neptun vládne hloubkám lidského nevědomí, intuici, inspiraci a imaginaci. Je pánem víry, kreativity, snů, iluzí, sebeklamu, skrytých sil a hlubokých neviditelných procesů. Vzhledem k velmi pomalému pohybu se jeho cyklus během jednoho lidského života nedovrší. Každým znamením zvěrokruhu prochází zhruba čtrnáct let. Nyní putuje znamením citlivých intuitivních Ryb, jehož je i vládnoucí planetou, a prohlubuje touhu lidí po jednotě, nové společnosti a novém světě.

30. června vstupuje planeta Neptun do retrográdní fáze, ve které setrvá až do 6. prosince 2023. Jeho retrográdní pohyb rozostřuje naši mysl a mnohé věci jako by ukryl do mlhavého závoje. V této době bychom měli odložit stranou své ego a neopírat se jen o rozumové procesy. Během tohoto období jsou hranice mezi realitou a iluzí sotva rozlišitelné. Naslouchejte proto velmi pozorně své intuici. Jen skrze ni bude možno rozlišovat realitu od iluze.

Citlivost a fantazie budou zvýšené. V tomto období si můžete uvědomit své nejdivočejší fantazie. Po celý čas máme jedinečnou šanci k hlubokým vnitřním promluvám. Věnujte se sami sobě. Nebojte se samoty a pravidelně si ji dopřejte. Sledujte své sny, mohou vám leccos napovědět. Meditujte, čtěte filozofickou, psychologickou a spirituální literaturu a hledejte odpovědi na své nejhlubší otázky.

Věnujte zvýšenou pozornost svému zdraví. Tělo je vzájemně úzce propojeno s psychikou. Začněte u ní a nalezněte pro sebe nejvhodnější techniku, jak s ní pracovat. V čase retrográdního pohybu Neptunu vyplouvají na povrh stará zranění, která přináší častěji sebelítost, melancholii, úzkost, smutek, pocity viny nebo zrady. Tyto pocity chtějí být uznány a přijaty. Proto je neodmítejte. Až pak je budete moci nadobro propustit a pokračovat dál s čistým štítem.

Mohla by se objevit i touha po úniku od tlaku každodenních povinností. Dávejte pozor na tendenci úniku z reality, kterou vnímáte jako tísnivou, ať už formou alkoholu, medikamentů, zavíráním očí před nepříjemnou pravdou nebo honbou za rozkoší. Všechny falešné iluze o lidech a věcech v našem okolí se v této době přirozeně zviditelňují, to může přinést nejedno zklamání. Opatrně na zvýšenou ovlivnitelnost okolními vlivy a na přehnané sliby. Opatrní by měli být především zrozenci znamení RYB, PANNY, BLÍŽENCŮ a STŘELCE.

Využijte své tvůrčí představivosti a fantazie a snažte se je zkombinovat s realitou. Méně mluvte, více poslouchejte a pozorujte pozorně okolí. Při tomto planetární postavení si nakonec často uvědomujeme, co je skutečně hodnotné a platné.

foto:pixabay.com

 

 


     

Svatba a astrologie

Svatba a astrologie

Chcete-li, aby váš vztah byl trvalý, bez větších dramat a rozchodů, pak si s pomocí astrologie vyberte nejoptimálnější den a čas svatby. Více

Spokojený život

Spokojený život

ASTROLOGIE je velice účinným nástrojem sloužícím k vytváření lepšího a spokojenějšího života. Pomáhá rozpoznat zdroje potíží a překážek ve vnějším světě i zdroje negativity v našich myslích a srdcích. Bolest, zklamání, chaos, které jsou v životech lidí přítomné, neznamenají, že životní cesta taková nutně musí být. Více

Měsíc v horoskopu

Měsíc v horoskopu

Zeptá-li se vás někdo na znamení vašeho narození, pak bude očekávat odpověď jako např. jsem Rak, Lev nebo Střelec. Bude to tedy jedno z všeobecně známých dvanácti znameních, ve kterém se nacházelo Slunce. Víte však, ve kterém znamení stál v momentě vašeho zrození Měsíc? Jeho pozice v horoskopu hraje důležitou roli. Symbolizuje vaše pocity, představivost, instiktivní reakce k okolnímu světu, schopnost empatie a intuici.   Více


Další články