Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Lunární energie

foto:pixabay

Znáte postavení Luny ve vašem osobním horoskopu a její vliv na váš každodenní život? Tato informace nám pomáhá vnímat blíže odlesk naší energie a naše prvotní reakce na podněty. Pokud naší lunární energii blíže poznáme, přijmeme ji a následně ji správně uchopíme, můžeme ji lépe využít.

Postavení Luny v našem horoskopu vypovídá o tom, jak cítíme a jaká je naše emoční dispozice. Odhaluje schopnost naší intuice. Promlouvá o tendencích našeho chování k druhým. Vyjadřuje naši schopnost navazovat důvěrné vztahy nejen k ostatním, ale k celému světu vůbec. Odráží naše spojení se zdrojem života. Pokud je navázáno dobré spojení, znamená to schopnost interakce s naší vlastní duší, která je pro vnitřní rovnováhu a spokojenost nezbytná.

Z pozice Luny v našem horoskopu se můžeme dozvědět více o našem vztahu k matce v dětství a o tom, jaké mateřské péče se nám v dětství dostávalo. Od toho se posléze odvíjí i to, jakou péči jsme my sami schopni poskytnout druhým. Ukazuje na postoje a způsoby chování, které jsme získali v dětství od naší rodiny. Luna odráží naše minulé zkušenosti. Znamení, ve kterém se Luna v horoskopu nachází, a její příslušné aspekty nám mohou ukázat, jakým způsobem získáváme převážně zážitky během života. Poukazuje na naše návyky, které promítáme do naší každodennosti. Poukazuje na to, jak umíme přijímat a dávat.

Jako bychom s sebou nesli všichni jistý styl, tón, téma, ke kterému se neustále nevědomky vracíme. Podobu tohoto tématu nalézáme právě skrze znamení zvěrokruhu, v němž máme v horoskopu umístněnou Lunu.

Luna symbolizuje také naše schované stíny a naše nevědomé zápisy z minulosti, které je možno poznávat, přijímat a proměňovat. Pokud spatříme hlubší smysl věcí, hlubokou pravdu v nás a naše pravé hodnoty, nasměrujeme se k našemu opravdovému potenciálu a zdroji vnitřní síly. Světlo Luny představuje odraz světla slunečního. Nakolik ve skutečnosti dovolujete nechat zářit světlo vaší Luny?

Co o vás prozrazuje znamení, v němž máte Lunu? Jaké jsou vaše bezprostřední citové reakce na životní situace?


Luna ve znamení Berana přináší zrozenci rychlost, citovou upřímnost, netrpělivost a touhu být úspěšný a silný. Je zde potřeba svobodného jednání,  jisté míry nezávislosti a potřeba opětované lásky.

V případě Luny ve znamení Berana lze usuzovat na dynamický vztah mezi zrozencem a matkou, na matčinu kuráž a ctižádostivost, kterou po ní dědí.

V astrologii je znamení Berana spojováno s oblastí hlavy. Tito zrozenci mohou mít citlivější oblast hlavy, obličeje, mozku, zubů a zraku.

 

Luna ve znamení Býka vypovídá o potřebě finanční a materiální jistoty a stability, pevnosti a stálosti. Tato pozice Luny přitahuje blahobyt a příjemné věci života. Pro svůj duševní klid potřebují tito lidé stabilní rodinnou situaci. Radost jim dělají pěkné kulturní zážitky a dobré jídlo. Je zde potřeba klidného, stabilního a bezpečného zázemí.

Z této pozice Luny se dá usuzovat na radostný a pragmatický vztah mezi matkou a zrozencem. Matka kladla velký důraz na materiální svět a finanční zabezpečení a její potomek tuto potřebu po ní podědil.

V astrologii je znamení Býka v těle spojováno s dolní částí čelisti, krku, krčních a nosních sliznic, mandlí, štítné žlázy a krční páteře. To jsou oblasti, které mohou být náchylnější k onemocnění.

 

Luna ve znamení Blíženců dává zrozenci dar rychlého chápání, vstřícnost,  nápaditost a otevřenost. Tito lidé hledají duševní podněty a rozruch. Jsou zvídaví a těší je kontakt a sdílení s druhými. Radost a vyrovnání nachází skrze neustálý pohyb a sdělování myšlenek ostatním. S touto konstelací je spojena i tendence vše vysvětlovat racionálně a konflikty, především v citové oblasti, řešit výhradně rozumem.

Z této pozice Luny se dá usuzovat na lehký a nezatížený vztah mezi zrozencem a matkou. Matka patrně měla význačné intelektuální schopnosti, které po ní potomek podědil.

V astrologii je znamení Blíženců v těle spojováno s horními končetinami, průduškami,  plícemi a nervovým systémem. To jsou oblasti, které mohou být náchylnější k onemocnění.

 

Luna ve znamení Raka přináší zrozenci hluboké a intenzivní city. Tito lidé jsou velice citliví na nálady a pocity ostatních. Je zde často silná vazba na matku a domov a silný smysl pro rodinu. Zrozenci s Lunou ve znamení Raka jsou starostliví rodiče. Pro svou vnitřní rovnováhu a pohodu potřebují pociťovat jistotu, bezpečí a ohleduplnost doma i v manželství. Je zde velká potřeba opětované lásky. Tito zrozenci potřebuji vedení druhých, kteří jim umožní žít v klidu a uvolněně.

Z této pozice Luny se dá usuzovat na blízky a vřelý vztah se zdůrazněním citů mezi zrozencem a matkou. Člověk s tímto postavením byl patrně v době dětství úzce napojen na pocity a potřeby své matky a do jisté míry se s ní identifikuje i v dospělosti.

V astrologii je znamení Raka v těle spojováno s oblastí žaludku a jeho činností, bránice, prsou a zažívacího systému. To jsou oblasti, které mohou být náchylnější k onemocnění.

 

Luna ve znamení Lva značí emocionální hrdost zrozence. Je zde potřeba obdivu, pozornosti, přijmutí, ocenění a lásky od ostatních. Lidé s Lunou ve Lvu rádi sami rozhodují. K jejich spokojenosti přispívá krásně zařízený domov, společenské postavení, dobře vychované děti a možnost pravidelné zábavy všeho druhu. Spokojení se cítí ve chvílích, kdy dokáží na druhé udělat dojem a získat chválu a obdiv.

Z této pozice Luny se dá usuzovat na velkorysý a srdečný vztah mezi matkou a zrozencem. Matka patrně byla výraznou osobností s vůlí uspět v životě a v rodině zastávala dominantní postavení. Člověk s tímto postavením po matce podědil kreativní nadání, organizační talent a touhu po uznání.

V astrologii je znamení Lva v těle spojováno s oblastí srdce, krevním oběhem, dolní částí zad a páteře. To jsou oblasti, které mohou být náchylnější k onemocnění.

 

Luna ve znamení Panny mluví o pracovitosti, přesnosti a praktickém založení. Zrozenci s Lunou v Panně jsou zaměřeni na detaily. Většinou jsou ostýchaví a neradi se projevují. Umí ochotně pomáhat ostatním. Dělá jim dobře řád a čistota prostředí, ve kterém se pohybují. Jsou spokojení, pokud mohou vše vylepšovat k dokonalosti. Jejich pocit bezpečí souvisí s pořádkem a přehledností a to i v oblasti citů. Jejich úkolem je učit se přijímat a nehodnotit tolik své city a pocity.

Tato lunární pozice ukazuje na podporující matku, která pečlivě plánovala budoucnost svého potomka. Záleželo jí především na dobrém vzdělání. Nenaplněné představy mohly vést ke kritice. Lidé s tímto postavením jsou proto velmi citliví na kritiku.

V astrologii je znamení Panny v těle spojováno s centrálním nervovým systémem, slinivkou břišní, tenkým a tlustým střevem, slezinou a trávícími enzymy. To jsou oblasti, které mohou být náchylnější k onemocnění.

 

Luna ve znamení Vah ukazuje na velkou citlivost vůči reakcím ostatních lidí. Lidé s tímto postavením milují vkusně zařízený domov. Ke své spokojenosti potřebují harmonické vztahy a slušné zacházení. Jejich vnitřní pohoda závisí na uznání ostatních a na přátelské a klidné atmosféře. Mají bytostnou potřebu napravovat vztahy. Jsou šťastní tehdy, když se jim daří udržovat svůj život v rovnováze a dostává se jim dostatečných intelektuálních stimulů.

Z této pozice Luny se dá usuzovat na vřelý a vyrovnaný vztah mezi matkou a zrozencem. Matka patrně byla ztělesněním krásy a elegance, měla dobrý vkus a cit pro hezké věci. A její potomek cit pro krásu podědil.

V astrologii je znamení Vah v těle spojováno s oblastí ledvin a bederní oblastí. To jsou oblasti, které mohou být náchylnější k onemocnění.

 

Luna ve znamení Štíra značí silné intenzivní emoce a až umíněnou vůli. Zrozenci s Lunou ve znamení Štíra mají tendenci brát své osobní záležitosti nadmíru vážně. Mnohdy mají potřebu změnit celou rodinu a situaci doma a nenápadně ovládat ostatní. Hluboce se zajímají o ostatní. Budou šťastni, pokud se jim podaří navazovat intimní kontakty a přitom zůstat nesobečtí bez sklonu k majetnickosti a pomstychtivosti. Dosáhnou vyrovnaného stavu, když se naučí odpouštět a když se zbaví strachu ze zrady a z toho, že ztratí to, co mají rádi.

Z této pozice Luny se dá usuzovat na hluboký, citový, ale i bolestný a emocionální vztah mezi matkou a zrozencem. Tato konstelace naznačuje, že matka díky situaci v rodině nemohla projevit své citové potřeby, frustrace či zlost. Naučila se emoce kontrolovat a skrývat. Člověk s touto pozicí se proto také může obávat volně projevovat své city, protože se obává nepochopení či zesměšnění. Pro tyto jedince je ale velmi důležité prozkoumat hluboké emoce a především rozpoznat negativní pocity jako je zlost, závist, žárlivost a vztek.

V astrologii je znamení Štíra v těle spojováno s pohlavními orgány, močovým měchýřem a konečníkem. To jsou oblasti, které mohou být náchylnější k onemocnění.

 

Luna ve znamení Střelce přináší zrozencům vysoké ideály a cíle. Neschází jim optimismus a milují cestování. Dodávat ostatním odvahu a podněcovat ostatní k novým myšlenkám a zkušenostem je pro ně naplňující. Těší je cestování, vzdělávání a filozofování. Rádi a neúnavně hledají další podněty. Potřebují vidět cíl nebo poslání, které jejich životu dává smysl. Potřebují se projevovat a pohybovat volně a sdílet se s ostatními.

Z této pozice Luny se dá usuzovat na otevřený a idealistický vztah mezi matkou a zrozencem. Matka patrně byla temperamentní, aktivní, vyhledávala dobrodružství, romantiku a zábavu. Člověk s tímto postavením po matce podědil temperament, touhu po dobrodružství, zábavě a smysl pro humor.

V astrologii je znamení Střelce v těle spojováno s oblastí stehen, boků, stehenních kostí, kyčelních kloubů, třísel, jater a žlučníku. To jsou oblasti, které mohou být náchylnější k onemocnění.

 

Luna ve znamení Kozoroha značí zdrženlivost a opatrný způsob projevu. Zrozenci s Lunou ve znamení Kozoroha berou život většinou vážně, mají velký smysl pro zodpovědnost a citově se ztotožňují spíše s hodnotami hmotnými. Pocit bezpečí a spokojenosti nalézají díky dobrému společenskému postavení, jisté míře moci a finanční jistotě. Touží ne až tak po prožitku, jako po výsledku. Je pro ně důležitý řád a spolehlivost. Bezpeční hledají v pocitu, že jsou nějak užiteční pro druhé a pro společnost.

Z této pozice Luny se dá usuzovat na kontrolovaný a chladnější vztah mezi matkou a zrozencem. Matka patrně byla v době dětství velmi zaneprázdněna, neměla mnoho trpělivosti a neodpovídala na potřeby dítěte s mateřskou vřelostí. Přílišné vyžadování kázně mělo vliv na způsob prožívání citů. Tato konstelace ukazuje na jedince, kteří odkládají své potřeby a hrají roli silného a výkonného člověka. Jejich představa ideálu je nesplnitelná.

V astrologii je znamení Kozoroha v těle spojováno s oblastí kůže, kolen, kloubů, kostí a kostní dření. To jsou oblasti, které mohou být náchylnější k onemocnění.

 

Luna ve znamení Vodnáře ukazuje na neosobní přátelskost, nezištnou schopnost pomocné ruky a potřebu naprosté volnosti. V rodině zrozence s Lunou ve znamení Vodnáře většinou panují nezvyklé poměry, domov může být místem mnoha přátelských setkání. Je zde vysoká potřeba osobní svobody byť na úkor hlubších osobních citových vazeb. Tento zrozenec touží být zapojen do společenství druhých lidí a něco s nimi sdílet. Může chtít modifikovat rodinný život. Šťastni jsou ve společnosti, ve skupině mohou lépe pochopit vlastní city a zbavit se strachu z intimních situací. Milují nespoutanost a neobvyklost.

Z této pozice Luny se dá usuzovat na přátelský, kamarádský, otevřený, ale i málo citový vztah mezi matkou a  zrozencem. Je možné, že matka byla příliš zaměstnaná nebo měla hodně zájmů, které jí od dítěte odváděly. Člověk s tímto postavením tak nezažil opravdovou citovou blízkost. Proto je schopen hovořit o svých citech a analyzovat je, ale dělá mu potíže je plně prožít.

V astrologii je znamení Vodnáře v těle spojováno s žilním systémem nohou, lýtek, holení a krevním tlakem. To jsou oblasti, které mohou být náchylnější k onemocnění.

 

Luna ve znamení Ryb zvyšuje zrozenci přecitlivělost. Většinou dává mimořádnou dojímavost, psychickou zranitelnost a živou fantazii. Tito lidé jsou laskaví, soucitní a vnímaví. Ke své emocionální a mentální pohodě potřebují jistý pravidelný odstup a odpočinek od všeho a všech kolem nich tak, aby nabrali síly a uvědomili si, kde jejich zodpovědnost začíná a končí.

Z této pozice Luny se dá usuzovat na láskyplný, v čemsi distancovaný, ale něžný vztah mezi matkou a zrozencem. Člověk s tímto postavením se může všemožně snažit dokázat svým rodičům, že je plnohodnotný a tím potlačuje své potřeby, aby přizpůsobil své chování jejich představě.

V astrologii je znamení Ryb v těle spojováno s oblastí noh od kotníků dolů, chodidel, oběhovým a lymfatickým systémem. To jsou oblasti, které mohou být náchylnější k onemocnění.

foto: pixabay.com


Mohlo by vás zajímat:

OSOBNÍ HOROSKOP