Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Jupiter konjunkce Uran v Býku

foto:pixabay.com

„Pokud nezměníte směr, můžete skončit tam, kam míříte.“ Lao Tzu

Planeta růstu, hojnosti a příležitostí Jupiter se 21. dubna 2024 spojí ve znamení Býka s Uranem, planetou změny. Toto je poměrně vzácná konstelace, která se opakuje jednou za 14 let. Naposledy se Jupiter s Uranem spojily ve znamení Ryb a Berana v roce 2010. Ve znamení Býka se Jupiter s Uranem naposledy spojily za druhé světové války, 8. května 1941.

Planetární postavení přinese energii nebojácnosti, důvěry a jistoty. Konstelace nabádá, abychom věřili v sebe, ve svou sílu a schopnost provést potřebné změny ve svém životě i světě kolem nás.

Jupiter je planetou expanze a zvýrazní a zvětší vše, s čím přichází do styku. Když se potká s energií Uranu, pak přinese nové příležitosti a šťastné náhody lidem, kteří budou myslet a jednat mimo běžný rámec. Otevřenost ke změně a důvěra v sebe a pozitivní výsledek budou důležitou podmínkou k úspěchu.

Příznivé postavení Jupiteru k Uranu by mohlo probudit touhu udělat něco neobvyklého, co se výrazně liší od každodenní rutiny. Planetární postavení přinese zajímavé inspirace, příležitosti pro zlepšení finanční situace, šťastné náhody a zázraky těm, kteří najdou odvahu jednat netradičně a půjdou proti své přirozenosti.

Tento aspekt podporuje skupinové aktivity, humanitární úsilí a politická vyjednávání.

Jupiter je o hojnosti, o oboustranně výhodných podmínkách. Konstelace ukazuje na win-win situace, a to jak pro jednotlivce, tak i regiony a státy. Tato konstelace půjde za hranice peněz a majetku. Na globální úrovni přinese dubnová konstelace podstatný pokrok ve světových ekonomikách, měnách a bankách. Patrně se projeví otřesy na akciových trzích.

Historie se opakuje?

Jupiter se naposledy s Uranem spojil ve znamení Býka za druhé světové války, v květnu 1941. Dá se očekávat, že se tato konstelace projeví ve válečných konfliktech na Ukrajině i v Gaze. Býk vládne smlouvání. Jupiter otevírá dveře. Uran se projevuje jako šokující zprávy. To poslední co byste hádali, že se může stát, se patrně stane. 


Jak planetárního postavení využít?

Je toho hodně, k čemu tyto energie můžeme využít. Je na vás, zda tohoto pozitivního aspektu využijete k posunu ve svých pracovních aktivitách, k hlubšímu pochopení svého života nebo ke zlepšení světa kolem vás. Nemůžete spoléhat, že se něco stane bez vašeho přičinění. Je jen na vás, zda vystoupíte ze své komfortní zóny a uděláte první krok ke změně. Velkým přínosem této konstelace je větší osobní svoboda v jednání.

Planetární postavení bude prospěšné všem, kteří se na tyto pozitivní energie napojí. Protože se planety Jupiter s Uranem spojí ve znamení BÝKA, neměli by šanci promeškat hlavně zrozenci znamení BÝKA a ŠTÍRA. Zrozenci znamení Býka i Štíra jsou obvykle odolní vůči změnám. Tato konstelace říká, že toto je změna, která čeká, až se stane. Býci a Štíři by měli pochopit, že jim bude velmi prospěšné, pokud budou dělat věci jinak.

Protože bude Merkur koncem dubna v retrográdní fázi, doporučujeme vám zahajovat nové projekty, uzavírat nová obchodní partnerství, podepisovat smlouvy nebo zahajovat nové podnikání až v květnu, a nejlépe po novoluní, které nastane v Býku 8. května 2024.

Jupiter bude v konjunkci k Uranu a v orbisu jednoho stupně v období od 19. do 23. dubna 2024.

Toto je poslední fáze Jupiterovy cesty znamením Býka, než přejde koncem května do znamení Blíženců.   

foto:pixabay.com

     

Uran v Býku

Uran v Býku

Uran, planeta revoluce, vstoupil 15. května 2018 do znamení Býka a zdrží se tam s přestávkami až do 26. dubna 2026. Znamení Býka symbolizuje v astrologii peníze, úspory, banky a další finanční instituce, národní rezervy, daně, nemovitosti, tradice, blahobyt a zemědělství. Více

Vaše lunární energie

Vaše lunární energie

Znáte postavení Luny ve vašem osobním horoskopu a její vliv na váš každodenní život? Tato informace nám pomáhá vnímat blíže odlesk naší energie a naše prvotní reakce na podněty. Pokud naší lunární energii blíže poznáme, přijmeme ji a následně ji správně uchopíme, můžeme ji lépe využít. Více

Očkování podle lunární fáze

Očkování podle lunární fáze

S očkováním proti chřipce a covidu se nám množí dotazy, jaký termín vybrat, aby člověk neměl po aplikaci vakcíny nežádoucí reakce. Naše doporučení, kdy jít na očkování nebo kdy objednat dítě, jsou vhodná pro všechny druhy očkování. Více


Další články