Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Dítě Vodnář

Foto:BoiansChoJooYoung/FreeDigitalPhotos.net

Všichni rodiče si myslí, že jejich dítě je nějak výjimečné. Ale jen rodiče dětí narozených ve Vodnáři v tom mají pravdu. Děti narozené ve znamení Vodnáře jsou osudově předurčeny k tomu, aby změnily svět. Jsou to přátelští, nekonvenční a inteligentní jedinci. U mnohých Vodnářů se jejich genialita bohužel projeví až v dospělosti. Proto se snažte pochopit jejich touhy a zájmy. Snažte se co nejdříve zjistit, oč váš malý Vodnář usiluje, co opravdu chce. Podporujte jeho/její sny. Dejte mu svobodu v rozhodování a povzbuzujte svého malého Vodnáře, aby své rozhodnutí realizoval a přijal zodpovědnost za své chování. Vodnáři mají úžasné nápady, ale mohou mít potíže je naplnit.

Malý Vodnář bude mít mnoho kamarádů a přátel, kteří oceňují jeho dobromyslnost a humor. Bude vyhledávaným a zábavným společníkem. V otázkách přátelství je dost důvěřivý a naivní. Je to idealista a své kamarády bude mít rád nikoli pro jejich osobní kvality, ale pro představu, kterou si o nich sám udělá. Přátelství bude přikládat velkou důležitost, a proto může být z neočekávaného chování kamarádů a kamarádek nepříjemně rozčarovaný.

Malý Vodnář je idealista, který si vytvoří určitou představu o světě. Bude ho zlobit, pokud někdo bude podvádět nebo hrát nefér. Očekává, že všichni se budou chovat podobně jako on. Má velký smysl pro spravedlnost, ale ne vždy měří stejným metrem sobě a ostatním.

Malý Vodnář má rád svobodu a nerad se bude zapojovat do hromadných aktivit. Rodiče by svého potomka ale měli podněcovat k fyzické činnosti. Vodnáři obvykle nemají rádi sport. Raději se věnují přemýšlení anebo hrám na počítači. Ostatně jakákoli technika je velmi přitahuje.

Myšlení Vodnáře je velmi originální a mezi jeho zájmy může patřit např. astronomie, archeologie, matematika nebo přírodověda. Rozhodně to nebude nic běžného. Protože jeho myšlení je progresivní, je možné, že nebude vždy pro okolí srozumitelný. Může být někdy zatvrzelý a bude prosazovat své názory za každou cenu. Nepřipustí argumenty druhých, kterým dá najevo, že sám ví vše nejlépe. Malý Vodnář se nebude lehce podřizovat tradičním výukovým metodám, a tak pokud můžete, najděte mu školu, kde ocení jeho originální přístup.

Rodič dítěte narozeného ve znamení Vodnáře

Při výchově byste se neměli pouze omezovat na příkazy a zákazy. Raději svému malému Vodnáři požadavky vždy logicky vysvětlete, jinak se bude zákazům vzpírat a tvrdohlavě je odmítat. Dávejte si také pozor, abyste sami morální zásady, které vyžadujete, dodržovali. Vaše dítě bude očekávat, že se podle nich budete chovat. Nemá rádo podvody a lhaní. Jemu samotnému se však vždy nebude dařit dodržovat pravidla a zásady, které bude hlásat, a bude mít sklony k vymýšlení si.

Malí Vodnáři mají potíže vyznat se ve svých citech a neumí je volně vyjadřovat, proto si na nich citovou náklonnost nevynucujte. Jinak se uzavřou do svého světa, kam vás nepustí. Vodnář potřebuje být milován, obdivován a oceňován pro svou originalitu, na které si bude hodně zakládat. Někdy možná až příliš, a to by mohlo vést k izolaci.

Vaše dítě je humanista, reformátor, volnomyšlenkář a individualista. Podporujte tyto skvělé kvality, protože ho mohou zavést v životě hodně daleko. Vzhledem k jeho potřebě nezávislosti by si měl hledat takové povolání, kde bude mít dostatek volnosti, možnost pracovat vlastním tempem a svými metodami. Je to rozený inovátor, ať už bude dělat cokoliv, vždy do své práce přinese jistou originalitu.

Foto:David Castillo Dominici/FreeDigitalPhotos.net

Mohlo by vás zajímat:

Horoskop dítěte