Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Dítě Štír

Foto: Boians Cho Joo Young/FreeDigitalPhotos.net

Malí Štíři jsou citlivé, vysoce vnímavé a hloubavé děti, které přitahuje vše temné, tajemné a neprozkoumané. Dokáží odhalovat nevyřčené pocity a nálady ve svém okolí. Je téměř nemožné před nimi cokoliv udržet v tajnosti, protože malí Štíři jsou schopní odkrýt každé tajemství. Proto by si rodiče a vychovatelé měli dávat velký pozor, aby před nimi mluvili pravdu a nic neskrývali. Dítě narozené ve znamení Štíra prokoukne každou lež a každou vaši slabost.

Štír má velký smysl pro spravedlnost a těžce nese, pokud je nespravedlivě potrestán. Stejně tak bude bránit slabší. Avšak někdy může působit tvrdě a necitelně, což je způsobeno silnými emocemi, které mnohdy skrývá ve svém nitru.

Vaše trpělivost a soucit mu mohou pomoci, aby si své city nenechával pro sebe, ale vyjadřoval je. Může k tomu přispět i nějaká tvořivá činnost, a to především hudba a malování. Také sport a různé pohybové aktivity mu napomáhají zbavit se nahromaděné energie.

Malý Štír je odvážný, má sílu a pronikavou mysl. Instinktivně chápe okolní svět a rozumí mu. Nepotřebuje dlouhé vysvětlování a nemá rád příkazy. Autoritu si u něho zajistí jen ti, které považuje za silnější, než je on sám. Bude-li mít štěstí na dobré učitele, pak bude ve škole výborně prospívat. Pokud vycítí u druhých nejistotu, faleš nebo neupřímné motivy jednání, nebude se podřizovat jejich příkazům. Proto pečlivě volte školu, kam ho pošlete.

Malí Štíři mají sklony k pomstychtivosti. Když mu/jí někdo ublíží, vrátí mu to. A nemusí to být hned, na odplatu si klidně počká. Malý Štír je schopen i odpustit, ale na křivdu nikdy nezapomene. Učte svého malého Štíra, že zlo nelze oplácet zlem.

V neznámé společnosti se chlapec či dívka Štír bude chovat odměřeně a přátelství bude navazovat opatrně. Jakmile se však s někým Štír sblíží, bude to vztah na celý život. Je velmi loajální a svým blízkým oddaný. Dokáže však být i majetnický a žárlivý. Malí Štíři mají obvykle zázračnou schopnost vydržet bolest. Málokdy brečí. Dokonale se umí ovládat.

Rodič dítěte narozeného ve znamení Štíra

Respektujte potřebu malého Štíra mít svá tajemství. Zařiďte, aby měl doma svůj pokojíček nebo alespoň koutek, kde si může svá tajemství ukrývat. Oplývá odhodlaností, kuráží a nezměrnou silou, které bude potřeba směrovat k pozitivním aktivitám. Směrujte jeho/její zvídavost k vědě, výzkumu, medicíně, literatuře a ke sportu. Nevnucujte mu své představy vhodného povolání, ale podporujte sny a přání malého Štíra, i když by se vám mohly zdát z říše fantazie.

Ať už se Štír stane čímkoliv, ve zvoleném oboru bude patřit k nejlepším. Pro jeho zdravý vývoj je důležité, abyste ve výchově nic netabuizovali. Buďte připraveni na jeho zvídavé otázky k tématům, o kterých se běžně ve společnosti nemluví. Vaše dítě od vás očekává upřímnost. Buďte loajální a nikdy neporušte slib. Je důležité mít na paměti, že dítě Štír respektuje sílu. Buďte pro své dítě vzorem, jinak vás za autoritu nebude považovat. A to platí hlavně pro období puberty, která bývá u mladých Štírů obvykle bouřlivá. Podporujte ve svém dítěti odvahu a čestnost. Naučte ho nést porážku se ctí, odpouštět a respektovat autoritu.

Foto: Photostock/FreeDigitaPhotos.net

Mohlo by vás zajímat:

Horoskop dítěte     

Dítě Střelec

Dítě Střelec

Malý Střelec je optimistické, hravé, přátelské a rozpustilé dítě. Je to rozený dobrodruh. Jeho zvědavost je nekonečná. Není to dítě, které by se stále zdržovalo doma. Střelec je neposedný. Zajímá ho téměř všechno. Bude vám klást otázky, které nebudou vždy příjemné. Může vás překvapit dotazem z oblasti filozofie nebo náboženství.   Více

Dítě Kozoroh

Dítě Kozoroh

O dětech narozených ve znamení Kozoroha se říká, že jsou předčasně vyspělé. Když se zadíváte do jejich obličeje, vidíte tam pohled dospělého člověka. Mají v sobě cosi zvláštního. Nejsou tak hravé a bezstarostné jako ostatní děti.     Více

Dítě Ryba

Dítě Ryba

Malí zrozenci znamení Ryb jsou obvykle krásné děti. Mají velké oči, jemné, často vlnité a světlé vlasy. Jsou velmi citlivé. Mají rády klid a harmonii. Jakékoli rodinné nepokoje či sváry ve škole u nich mohou mít za následek citovou nestabilitu či psychosomatické zdravotní potíže.  Více


Další články