Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Dítě Blíženec

Foto: Boians Cho Joo Young/FreeDigitalPhotos.net

Holčička či kluk narozený ve znamení Blíženců je zvídavé, chytré a neposedné dítě, které pořád mluví. Jeho mysl je neklidná a potřebuje být neustále stimulována. Blíženci jsou vzdušné znamení a potřebují pohyb. Dá se očekávat, že se malý Blíženec naučí rychle lézt i chodit. Od chvíle, kdy se naučí mluvit, bude rád povídat a opakovat to, co kde slyší. Je to typ dítěte, které vás neustále bude zahlcovat otázkami začínajícími „a proč?“. Číst a psát bude malý Blíženec brzy, ještě než nastoupí do školy. Je velmi bystrý a nepotřebuje dlouhé vysvětlování, aby něco pochopil. Rychle se učí, a pokud jeho mysl není dostatečně stimulována, začne se nudit a neudrží pozornost.

Malý Blíženec bude mít mnoho zájmů, mezi které bude patřit především četba a různé hry, v nichž bude rád vyhrávat. Také ho/ji mohou lákat pohybové aktivity, jako např. tanec a sport. Ve znamení Blíženců se narodila spousta skvělých tenistů a hlavně tenistek. Měli byste malého Blížence podporovat v jeho zájmech a povzbuzovat ho také k psaní. Má k tomu přirozený talent, který by bylo škoda nerozvinout.

Holčička i kluk narozený ve znamení Blíženců bude přátelský a v kolektivu oblíbený jedinec. Může se stát mluvčím třídy, protože je výřečný/á. Díky svému intelektuálnímu nadání bude zpochybňovat názory druhých a hledat jiné vysvětlení. Bude mít i tendence vše kritizovat. V konfliktních situacích může využívat svého důvtipu k výmluvám a ke lžím.

Rodič dítěte narozeného ve znamení Blíženců

Rodiče by se měli zaměřit na nestálost a netrpělivost malého Blížence. Má tendence přeskakovat z jednoho zájmu na druhý a u ničeho dlouho nevydrží. Nenechá se k ničemu připoutat a vždy se bude snažit ponechat si otevřená zadní vrátka.

Může vzdorovat plnění každodenních povinností a odmítat požadavky reálného světa. Měli byste mu/jí poskytnout dostatek příležitostí a času, aby se naučil/a kázni a osvojil/a si potřeby materiálního světa. Zjistí tak, že mu/jí poskytují jistotu a pevné základy pro jakoukoli činnost. Dejte mu/ jí dostatek příležitostí k ocenění a naučte ho/ji, jak zacházet s vlastní energií, aby s ní zbytečně neplýtval/a.

Ačkoliv se malý Blíženec vyzná v mnoha věcech, má potíže s pochopením vlastních citů a motivů svého konání. Své city skrývá před ostatními, ale zřejmě i sám před sebou. To povede i ke strachu z citové vázanosti. Neprojevené emoce mohou být také příčinou psychosomatických onemocnění. Mohly by se objevit dýchací potíže, nervová labilita, roztržitost a poruchy koncentrace. Malý Blíženec bude mít potíže s dochvilností. Na to se při výchově zaměřte.

Děti narozené ve znamení Blíženců rády cestují. Berte je na výlety, s nadšením budou objevovat nová místa.

Foto: photostock/FreeDigitalPhotos.net

Mohlo by vás zajímat:

Horoskop dítěte

     

Dítě Lev

Dítě Lev

Malý Lev je hravé a veselé dítě. Ovšem za předpokladu, že mu rodiče a vychovatelé budou poskytovat hodně lásky a pozornosti. Je to hrdé dítě, které si musí najít pocit vlastní síly. Malý Lev má v sobě vůdčí schopnosti, hodně energie a bude schopen se pro věci nadchnout.    Více

Dítě Panna

Dítě Panna

Znamení Panny vládne Merkur – malá a rychlá planeta komunikace. Proto děti narozené v tomto letním znamení jsou obvykle velmi inteligentní, zvídavé a potřebují neustále nové podněty. Mají smysl pro detail a jsou schopné rozlišovat i jemné nuance.    Více

Dítě Váha

Dítě Váha

Krásné a okouzlující jsou děti narozené ve znamení Vah. Obvykle se dobře chovají, jsou vyrovnané a umělecky zaměřené. Umí ocenit krásu a potřebují se pohybovat v hezkém a harmonickém prostředí. Rády se nechávají rozmazlovat a často budou spoléhat na své fyzické přednosti. Jejich tajnou zbraní jsou lichotky a koketování.      Více


Další články