Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Zrozenci znamení Býka a jejich dar

foto: pixabay.com

Na světě není jediných dvou osob, které by byly naprosto totožné. Každý je jedinečný a má své specifické výjimečné vlastnosti a schopnosti. Těmi přispívá do mozaiky celku, v níž každý jedinec hraje svou důležitou roli. V určité fázi života, která je u každého rozdílná, se začínáme zabývat vědomě či nevědomě otázkou, jaké je naše poslání.

Jaký je vlastně smysl našeho života? Analýza nativního horoskopu může být inspirací při jeho hledání.

Zaměříme-li se výhradně na naší základní zářivou energii niterného sebevyjádření, tedy na postavení Slunce v našem horoskopu, můžeme si uvědomit, jaké v nás svítí světlo. Když dokážeme plně probudit toto světlo, začneme vyzařovat svou vnitřní krásu a přirozenost. Kdo jsme? Jak a co jsme přišli tvořit? Jak a proč působíme na ostatní, jak druhé ovlivňujeme a co s sebou mezi ostatní přinášíme? U všech zrozenců jednotlivých znamení zvěrokruhu se objevují stejné charakteristiky a stejný smysl konání.

Jaký dar nám přináší zrozenci druhého znamení zvěrokruhu? Lidé narození ve znamení Býka jsou ztělesněním síly materiálního světa, odhodlanosti, krásy a hojnosti. Přináší s sebou houževnatost a do všeho vnáší potřebný praktický tón. Jejich úkolem je tvořit ze hmoty. Umí také realizovat to, co jiní započnou a nedokončí.

Jsou schopni jistit vše, co potřebuje být jištěno, upevnit slabé či nedokonalé základy tak, aby byl výsledek co nejkrásnější a trvalý. Tvoří bezpečí pro nás ostatní a učí nás, jak důležité je potěšení našich smyslů. To od nich se můžeme učit pevnosti, spolehlivosti a realistickému přístupu. Občas to s sebou přináší údernost a nediplomatickou přímost, i to nás učí.

Skrze Býky můžeme spatřit trvalé hodnoty. Jsou to právě oni, kdo dokáží plně ocenit krásu světa ve všech jejích hmotných podobách a poukázat na ni všem, kteří ji nedoceňují. Ostatní v nich naleznou dobrosrdečné a stálé přátele. Demonstrují nám ostatním, co znamenají a přináší spolehlivé vztahy, obzvláště ty obchodní, a tvořivá interakce s ostatními.

Pokud je třeba neústupnosti, síly a vymezení hranic, objeví se v prvních řadách a obhájí pro ostatní až do posledního neobhajitelné. Nesou s sebou symbol plodnosti a moci. Mají schopnost proměňovat vše, co k nim přichází, do krásy a ku prospěchu nás ostatních. 

Vládcem znamení Býka je Venuše. Není tedy divu, že lidé narození ve znamení Býka jsou obvykle pohlední a charismatičtí. V tomto znamení se narodilo mnoho úspěšných herců a hereček, zpěváků a zpěvaček, politických a náboženských vůdců, jako třeba Karel IV., Saddam Hussein, Vladimir Iljič Lenin, Jan Pavel II., Tony Blair, Harry S.Truman, Sigmund Freud, David Beckham, Al Pacino, Jack Nicholson, George Clooney,  Pierce Brosnan, Bono, Stevie Wonder, Jan Saudek, Karel Saudek, Hynek Bočan, Karel Kachyňa, Ilja Prachař, Vladimír Dvořák, Marek Vašut, Jan Čenský, Oldřich Kaiser, Ondřej Vetchý, Karel Roden, Petr Hapka, Petr Janda, Ondřej Soukup, Leoš Mareš,  Juraj Jakubisko, Věra Čáslavská, Jiřina Bohdalová, Madeleine Albright, Iva Janžurová, Klára Issová, Ljuba Hermanová, Iva Kubelková, Tereza Brodská, Audrey Hepburn, Cate Blanchett, Cher, Sofia Coppola, Katharine Hepburn, Penélope Cruz, Barbra Streisand, Shirley Temple, Ella Fitzgerald, Simone Signoret, Renée Zellweger, Michelle Pfeiffer, Linda Evangelista, Jessica Alba, Gabriela Sabatini.

foto: pixabay.com


     

Retrográdní Mars

Retrográdní Mars

Mars v horoskopu symbolizuje energii, aktivitu, sílu, vůli, asertivitu, bojovnost, sex a vášeň. V době, kdy je Mars ve své retrográdní fázi, je třeba změnit chování, podívat se na stávající aktivity a případně změnit plány. Více

Jóga a astrologie

Jóga a astrologie

Z hlediska jógy člověk může naplnit svůj osud pouze tehdy, zůstane-li fyzicky a psychicky zdráv a mlád. Planety a znamení byly v astrologii tradičně přiřazovány jednotlivým částem těla a orgánům. Pokud se v některém znamení nachází více planet, může to znamenat, že uvedené části těla mohou být náchylnější k onemocnění. Lidé, kteří praktikují jógu, by vždy měli zařadit do své sestavy ty jógové pozice, které nejlépe prospívají části těla, jež je spojována s jejich znamením. Více

 

Zrozenci znamení Raka a jejich dar

Zrozenci znamení Raka a jejich dar

Jaký dar nám přináší zrozenci čtvrtého znamení zvěrokruhu? Lidé narození ve znamení Raka mají silně vyvinuté ochranitelské a obranné instinkty. Jejich něžnost, přítulnost a hravost je výjimečná. Jejich ředstavivost je inspirující. Překypují emocemi a neustále usilují o domácí i materiální bezpeční. Více


Další články