Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Retrográdní Jupiter

Jupiter je největší planetou naší sluneční soustavy a v horoskopu symbolizuje princip expanze, hojnosti, růstu a optimismu. Je to planeta prosperity, šťastných náhod, nových příležitostí, víry, naděje, náboženství, filozofie, vyššího vzdělání a cestování.

Jupiter zůstává v jednom znamení přibližně rok a celým zvěrokruhem projde za dvanáct let. Od 16. května 2023 do 26. května 2024 bude Jupiter procházet znamením Býka.

Jednou za rok se Jupiter dostává do zpětného chodu. A v retrográdní fázi zůstává 4 měsíce. Nejbližší zpětný chod Jupiteru nastane v období:

4. září až 31. prosince 2023

Retrográdní znamená zpětný. Ve skutečnosti se však samozřejmě nejedná o zpětný pohyb planety. To jen při pohledu ze Země občas vzniká dojem, že se planety v nepravidelných intervalech pohybují opačným směrem, Je to proto, že Země obíhá kolem Slunce jinou rychlostí než ostatní planety. V době kdy je daná planeta Zemi nejblíže, ji „předbíhá“, nebo za ní naopak „zaostává“. Tím pak dochází ke zdání zpětného pohybu.

Jak se retrográdní Jupiter projeví v životě člověka záleží na jeho osobním horoskopu, na konkrétním postavení Slunce, Měsíce, nativního Jupitera a dalších planet. Všeobecně je ale retrográdní fáze Jupiteru považována za vhodný časem pro introspekci a hledání nových cest rozvoje osobnosti.                                     

Je to příznivá doba pro:

  • duchovní studia
  • návrat do školy. Pokud jste někdy v minulosti přerušili či nedokončili studium, pak teď je vhodný čas se do školy vrátit a dostudovat.
  • uskutečnit odkládanou cestu. Jestliže jste někdy v minulosti plánovali cestu a ta se z nějakého důvodu neuskutečnila, pak teď je vhodný čas se na ni vydat.
  • kontaktovat dávného přítele či přítelkyni. Ztratili jste kontakt na kamaráda z dětství či mládí a rádi na něj/ni vzpomínáte? Pak se pokuste ho v této době najít. Budete úspěšní.

Naopak byste v této době neměli:

  • zakládat novou obchodní společnost
  • vydávat knihu
  • slibovat co nemůžete s jistotou splnit
  • spekulovat.
foto:vectorolie/Freedigitalphotos.netMOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Roční horoskop