Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Osa uzlů ve znamení Býka a Štíra

foto: pixabay.com

18. ledna 2022 se přesunula Dračí hlava, tzv. severní uzel,  do znamení Býka.  Dračí ocas, tzv. jižní uzel, se přesunul do znamení Štíra. V těchto znameních se zdrží zhruba rok a půl. Aktuální postavení Dračí hlavy a ocasu bude ovlivňovat všechny zrozence, ale především lidi narozené ve znameních BýkaLvaŠtíra a Vodnáře. Konstelace naznačují, že tito lidé budou muset učinit nějaké významné změny a zaobírat se věcmi, které dříve vědomě, nebo nevědomě přehlíželi. Minulost se jim bude vracet a oni budou nuceni vyrovnat staré „dluhy“. Protože se uzly pohybují zpětně, jsou spojovány s karmou a se „splácením dluhů“.

Znamení Býka a Štíra jsou spojována s penězi, majetkem, cennostmi, dědictvím, dluhy, hypotékami, daněmi. To jsou témata, která budou v letech 2022 a 2023 středem obecného zájmu. Zvyšování cen energií, zboží a inflace bude mít vliv na rozhodování politiků. Jejich nepopulární opatření budou vyvolávat odpor. Planetární postavení ukazuje na konflikty na státní i mezinárodní úrovni. Naposledy se Dračí hlava a Dračí ocas pohybovaly na ose znamení Býka a Štíra v letech 2003 a 2004. Připomeňte si, co jste zažívali v daných letech na osobní úrovni a jaká byla situace kolem vás. Nějaké staré křivdy spojené s tímto obdobím se nyní mohou připomínat.

Dané konstelace poukazují na napětí, politické boje, vzpoury a demonstrace. Bude třeba hodně diplomacie a solidarity, aby nedocházelo k vážným mezinárodním sporům či dokonce válečným konfliktům. Podobné postavení, tedy Uran ve znamení Býka a Uzly na ose znamení Štíra a Býka, bylo v září 1939, kdy byla vyhlášena válka.

Jako bychom se spirálovitým pohybem dostali opět do stejného bodu zkušenosti. Jakoby se globální finanční a politická karma vracela do roku 2022. Už jsme ale zase ušli o kus cesty dál. Tentokrát bychom měli být jako celek „o patro výše“ a měli bychom situace umět vyhodnotit a řešit jinak, ideálně moudřeji.

V dubnu 2022 vytvoří planeta Saturn kvadraturu k Dračí hlavě i Dračímu ocasu. 30. dubna nastane ve znamení Býka zatmění Slunce, 16. května nastane úplněk, zatmění Měsíce, 25. října nastane zatmění Slunce, novoluní ve Štíru a 8. listopadu nastane úplněk ve znamení Býka. Všechny zmíněné lunární fáze zaměří pozornost na majetek, peníze, nemovitosti a podnikání a pravděpodobně odkryjí to, co bylo dříve skryté.  

 

Toto planetární postavení poukazuje na následující:

1. Otevírá téma jistot, stability a všechny druhy existenciálních otázek a obav. Tento čas bude o hledání naší pravé podstaty. O hledání celé podstaty, tedy i těch částí, které zůstávaly doposud skryté díky obavám z nedostatečně pěkného obrazu nás samých. Konfrontaci s vlastními stíny se pravděpodobně nevyhnete. Velmi procesu ulehčíte, když budete k sobě pravdiví a laskaví. Když se nebudete bát rozkrýt všechny stránky sebe sama a přijmete je za své, zjistíte, že jste nejen silnější, ale také se oprostíte od mnohého strachu, který číhá všude kolem. Už nebudete tak zranitelní a najdete v sobě pevný opěrný bod.

2. Je čas na převzetí zodpovědnosti za sebe sama a na zdárné překonání všech nejistot, které v sobě objevíte. Spoléhejte sami na sebe, na své kvality a na své vlastní hodnoty. Obraťte se ke svým zdrojům. Zaměřte se na kladné sebehodnocení a ocenění všeho, čeho jste doposud dosáhli.

3. Zaměřte se na své hodnoty. Žebříček hodnot každého jednotlivce je různorodý a nic není špatně. Je však důležité být s ním v souladu a jednat podle něj nezávisle na mínění či reakcích okolí nebo na obavách z opuštění své komfortní zóny. Vaše hodnoty vás činí tím, kým jste. Jaké to jsou?

Čeho si doopravdy ceníte? Po čem toužíte? Co do svého života přitahujete? Co určuje váš úspěch či neúspěch? Váš pocit štěstí či nespokojenosti?

4. Prozkoumejte svůj potenciál a svou finanční hojnost. Příležitosti k výdělku existují v každé době. S čím spojujete úroveň svého bohatství? Bohatství zahrnuje oblastí finanční, hmotnou, ale také duchovní, zdravotní, a mentální.  Považujete se za opravdu bohatého? Tj. jste úspěšný ve všech zmíněných oblastech? Jaká je kvalita vašeho života?

5. Věnujte se otázce postoje k vlastnictví čehokoli. Máte tendenci být na svých hmotných statcích a financích závislí? Co by s vámi udělala jejich ztráta? Nedržíte se věcí a lidí nezdravě moc? Přílišné lpění a strach ze ztráty často zbytečně přitahuje zkušenost, kdy se opravdu budete muset něčeho vzdát. Zkuste na sobě v tomto ohledu zapracovat. Posilujte se zevnitř a nedovolte vnějším vlivům ohrozit vaši pevnost, bdělost a kuráž. Nesnažte se dospět k něčemu příliš rychle a tlakem, ztratíte zbytečně moc energie.

6. Zaměřte se na zdroj své obživy. Procházíme dobou velkých změn. Proto zkuste rozšířit své zdroje a nespoléhejte se pouze na jeden jediný. Budete pak více v klidu. Osvojte si flexibilitu. Nehledejte už útěchu ve spolehlivých stereotypech. Neobhajujte už zavedené přístupy i přes dlouhodobé vnitřní pochyby o jejich platnosti. Opusťte nebo alespoň umírněte své dogmatické názory. Můžete tak jen získat.

7. Věnujte pozornost penězům. Žijete-li v nedostatku, pak bude třeba změnit smýšlení o penězích. Peníze nejsou špatné, nebo dobré, jsou energií a je jen na vás, jak ji použijete. Nemáte náhodou omezující přesvědčení, že peníze jsou zlé a bohatí lidé jsou zkorumpovaní podvodníci a zloději? Úspěšní lidé vědí, jak využívat peníze k vytváření většího bohatství a zlepšení života svého a dalších lidí. Chovejte se k penězům jako k energii, nezadržujte je, nevyčerpávejte je, nechte je volně plynout.

8. Neméně důležitým tématem příštích měsíců je přístup k vlastnímu tělu a životnímu stylu. Jak dobře se o své tělo staráte? Máte ho rádi? Jste v interakci s jeho signály? Tělo je váš domov, ve kterém žijete a bez něj daleko nedojdete. Naučte se ho už nepředávat do cizích rukou a převezměte za své zdraví zodpovědnost. Naučte se s ním správně komunikovat a zasloužit se sami o jeho pevné zdraví.

foto:pixabay.com

 

 


     

Jak si naklonit lidi narozené v určitém znamení

Jak si naklonit lidi narozené v určitém znamení

Znalost základních charakteristik jednotlivých znamení zvěrokruhu může být velice nápomocná v mezilidských vztazích. Více

Uran v Býku

Uran v Býku

Uran, planeta revoluce, vstoupil 15. května 2018 do znamení Býka a zdrží se tam s přestávkami až do 26. dubna 2026. Znamení Býka symbolizuje v astrologii peníze, úspory, banky a další finanční instituce, národní rezervy, daně, nemovitosti, tradice, blahobyt a zemědělství. Více

Vaše lunární energie

Vaše lunární energie

Znáte postavení Luny ve vašem osobním horoskopu a její vliv na váš každodenní život? Tato informace nám pomáhá vnímat blíže odlesk naší energie a naše prvotní reakce na podněty. Pokud naší lunární energii blíže poznáme, přijmeme ji a následně ji správně uchopíme, můžeme ji lépe využít. Více


Další články